سریعترین خودروهای الکتریکی

دوشنبه 27 شهریور 1402 فناوری
سریعترین خودروهای الکتریکی

در گذشته، خودروهای هایپراسپرت با موتورهای احتراق داخلی رکوردهای شتاب را در اختیار داشتند. اما با پیشرفت فناوری موتورهای الکتریکی، این رکوردها اکنون در حال شکسته شدن هستند. خودروهای الکتریکی به لطف توانایی ارائه گشتاور کامل از حالت سکون، می‌توانند شتاب باورنکردنی داشته باشند. در اینجا لیست سریع‌ترین خودروهای الکتریکی از 0 تا 60 مایل در ساعت بر اساس ارقام رسمی سازنده آورده شده است:

  1. ریماک نورا – 1.85 ثانیه
  2. پینینفارینا باتیستا – 1.9 ثانیه
  3. NIO EP9 – 2.4 ثانیه
  4. لوتوس اویجا – 2.8 ثانیه
  5. تارگا 4 ریس – 2.8 ثانیه
  6. پورشه تایکان توربو S – 2.8 ثانیه
  7. تسلا مدل S Plaid – 2.5 ثانیه
  8. تسلا رودستر – 1.99 ثانیه
  9. بورشه تایکان GTS – 3.1 ثانیه
  10. تسلا مدل 3 پرفورمنس – 3.1 ثانیه

لوتوس اویجا

لوتوس اویجا

لوتوس اویجا، یک هایپرخودروی الکتریکی با قیمت 2.3 میلیون دلار، با شتاب خیره کننده خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف کمتر از 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 62 مایل در ساعت برسد، که به اندازه یک ماشین فرمول 1 است. اویجا با چهار موتور الکتریکی که مجموعاً 1972 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید.

این خودرو دارای شاسی فیبر کربنی سبک وزن است که به بهبود عملکرد آن کمک می‌کند. اویجا تنها 130 دستگاه تولید خواهد شد، بنابراین یکی از نادرترین و گران‌ترین خودروهای جهان خواهد بود. اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز هستند، ارزش آن را دارد

پورشه تایکان توربو S

پورشه تایکان توربو S

پورشه تایکان توربو S، اولین خودروی الکتریکی این شرکت، با شتاب خیره کننده خود، نشان داد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 2.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

تایکان توربو S با دو موتور الکتریکی که مجموعاً 750 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​است که به بهبود هندلینگ و سواری کمک می‌کند. تایکان توربو S یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز هستند، ارزش آن را دارد.

تسلا مدل X شطرنجی

تسلا مدل X شطرنجی

تسلا مدل X شطرنجی، یک SUV خانوادگی با وزن 2.5 تن، با شتاب خیره کننده خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 2.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. مدل X شطرنجی با سه موتور الکتریکی که مجموعاً 1006 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​است که به بهبود هندلینگ و سواری کمک می‌کند.

مدل X شطرنجی یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز هستند، ارزش آن را دارد.

Lucid Air

Lucid Air

Lucid Air ، مدل پرچم‌دار خودروساز نوظهور Lucid Motors، با شتاب خیره کننده خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 2.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. Lucid Air با دو موتور الکتریکی که مجموعاً 1080 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید.

این خودرو دارای باتری 113 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 520 مایل را ارائه می‌دهد. Lucid Air یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و لوکس هستند، ارزش آن را دارد.

فارادی فیوچر FF91

فارادی فیوچر FF91

فارادی فیوچر FF91، یک خودروی لوکس الکتریکی آمریکایی، با شتاب خیره کننده خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 2.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

FF91 با چهار موتور الکتریکی که مجموعاً 1050 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 180 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 378 مایل را ارائه می‌دهد.FF91 یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و لوکس هستند، ارزش آن را دارد.

تسلا مدل S Plaid

تسلا مدل S Plaid

تسلا مدل S Plaid، یک سدان لوکس الکتریکی آمریکایی، با شتاب خیره کننده خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 1.99 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

مدل S Plaid با سه موتور الکتریکی که مجموعاً 1020 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 100 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 348 مایل را ارائه می‌دهد.مدل S Plaid یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و لوکس هستند، ارزش آن را دارد.

تسلا رودستر

تسلا رودستر

تسلا رودستر، یک خودروی اسپرت الکتریکی آمریکایی، با شتاب باورنکردنی خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 1.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

رودستر با دو موتور الکتریکی که مجموعاً 1000 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 200 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 620 مایل را ارائه می‌دهد.رودستر یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و سریع هستند، ارزش آن را دارد.

ریماک نورا

ریماک نورا

ریماک نورا، یک ابرخودرو الکتریکی کروات، با شتاب باورنکردنی خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 1.85 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

نورا با چهار موتور الکتریکی که مجموعاً 1914 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 120 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 450 مایل را ارائه می‌دهد.نورا یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و بی‌نظیر هستند، ارزش آن را دارد.

پینین فارینا باتیستا

پینین فارینا باتیستا

پینین فارینا باتیستا، یک ابرخودرو الکتریکی ایتالیایی، با شتاب باورنکردنی خود، نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی می‌توانند به اندازه خودروهای احتراق داخلی هیجان‌انگیز باشند. این خودرو می‌تواند ظرف 1.79 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

باتیستا با چهار موتور الکتریکی که مجموعاً 1900 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 120 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 280 مایل را ارائه می‌دهد.باتیستا یک خودروی گران قیمت است، اما برای کسانی که به دنبال یک تجربه رانندگی هیجان‌انگیز و بی‌نظیر هستند، ارزش آن را دارد.

Aspark

 Aspark Owl

 Aspark Owl ، یک ابرخودرو الکتریکی چینی، با شتاب باورنکردنی خود، عنوان سریع‌ترین خودروی الکتریکی جهان را به خود اختصاص داده است. این خودرو می‌تواند ظرف 1.72 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

 Aspark Owl با چهار موتور الکتریکی که مجموعاً 1985 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، به حرکت در می‌آید. این خودرو دارای باتری 60 کیلووات ساعتی است که بردی در حدود 280 مایل را ارائه می‌دهد. Aspark Owl یک خودروی بسیار نادر و گران قیمت است. تنها 50 دستگاه از آن ساخته خواهد شد و قیمت هر دستگاه آن 2.9 میلیون دلار است.

منبع : MSN

ایمن ترین خودروهای موجود

ایمن ترین خودروهای موجود

آیفون 15

آیفون 15: مدل ، قیمت ، ویژگی ها و رنگ ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا