با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان

سه‌شنبه 31 مرداد 1402 ورزشی
با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان

با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان

در حال حاضر رکوردی در حال ریزش پول در فوتبال وجود دارد و باشگاه‌های لیگ برتر، لیگ 1، لالیگا و بوندسلیگا از با ارزش‌ترین باشگاه‌های جهان هستند. تعجبی نخواهد داشت که بفهمیم لیگ برتر بر 10 تیم برتر برتری دارد و هر یک از 6 تیم برتر سنتی ظاهر می شوند، اگرچه شاید به ترتیبی که انتظار دارید نباشد. به لطف فوربس، ما توانستیم 10 باشگاه با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان را تا سال 2023 رتبه بندی کنیم.

Capture 468

10. آرسنال – 2.26 میلیارد دلار

نمی توان انکار کرد که آرسنال یک باشگاه فوتبال در حال حاضر است. میکل آرتتا یکی از باارزش‌ترین تیم‌های فوتبال جهان را جمع‌آوری کرده است و به نظر می‌رسد که آنها تازه شروع کرده‌اند.به شرط اینکه در چند فصل آینده به همین مسیر ادامه دهند، تعجب نخواهیم کرد که ببینیم آرسنال در زمان مناسب از چند تیم بالاتر از آنها جهش می کند.

Capture 469

9. تاتنهام – 2.8 میلیارد دلار

هواداران تاتنهام می توانند حق بالیدن شمال لندن را در اینجا مطالبه کنند. اسپرز درست بالاتر از رقبای خود در لیگ برتر با ارزش باشگاهی 2.8 میلیارد دلاری بر اساس فوربس قرار دارد.در حالی که اسپرز یک دهه بدون جام را پشت سر گذاشته است، درآمد آنها همچنان افزایش یافته است. اسپرز که در پنج فصل از هشت فصل گذشته به لیگ قهرمانان اروپا راه یافته است و اخیراً یک استادیوم پیشرفته ساخته است، به راحتی در کنار باشگاه های نخبه اروپا می نشیند.

Capture 470
8. چلسی – 3.1 میلیارد دلار

تاد بوهلی و همکارانش سال گذشته چلسی را به قیمت حدود 5.2 میلیارد دلار خریداری کردند که تقریباً 2 میلیارد دلار بیشتر از ارزش فعلی باشگاه است.جریان درآمد چلسی بدون شک از نبود فوتبال اروپا در این فصل ضربه خواهد خورد، اما آنها مطمئناً در مدت کوتاهی به اوج بازخواهند گشت.

Capture 471

7. PSG – 4.21 میلیارد دلار

شاید هرج‌ومرج‌ترین باشگاه فوتبال در اروپا، به ندرت یک روز کسل‌کننده در PSG وجود دارد. در حالی که باشگاه فرانسوی اغلب در زمین بازی، به ویژه در لیگ قهرمانان اروپا، گیر نکرده است، آنها همچنان محکم در جدول بالا نگه داشته اند.

Capture 477

6. بایرن مونیخ – 4.68 میلیارد دلار

از بسیاری جهات، بایرن مانند یک باشگاه فوتبال ایده آل اداره می شود. آنها به ندرت در بازار نقل و انتقالات بیش از حد خود را گسترش می دهند – به جز هری کین – و با این حال مرتباً به عمق اروپا می روند و در صدر لیگ داخلی خود قرار می گیرند.

Capture 476

5. منچسترسیتی – 4.99 میلیارد دلار

پس از تقریبا یک دهه تسلط در لیگ برتر، شکی وجود ندارد که من سیتی اکنون در این رده نخبگان قرار دارد. این باشگاه اخیراً رکورد درآمد 815 میلیون دلاری را اعلام کرده است که بیش از هر باشگاه فوتبال دیگری در کره زمین است.تازه از کسب سه گانه، به نظر می رسد که جدیدترین تیم پپ گواردیولا تازه شروع شده است. خودتون رو ببندید چون سیتی به این زودی ها از بین نمیره.

Capture 475

4. لیورپول – 5.29 میلیارد دلار

قرمزها در طول این سال ها به خوبی مدیریت مالی خود را داشته اند زیرا باشگاه پیشرفت های زیادی در داخل و خارج از زمین داشته است. آنها به توسعه مجدد آنفیلد ادامه داده اند و تیمی دارند که می تواند در اوج رقابت کند.

Capture 474

3. بارسلونا – 5.51 میلیارد دلار

علیرغم نابسامانی‌های مالی اخیر باشگاه، بارسلونا همچنان سومین باشگاه ارزشمند جهان است. باشگاه مجبور شد تابستان گذشته با استفاده از چندین اهرم مالی در امور مالی خود خلاقیت به خرج دهد، اما به نظر می رسد اکنون اوضاع رو به بهبود است. فوربس پس از کسب عنوان قهرمانی لالیگا، ارزش باشگاهی 5.51 میلیارد دلاری را به بارسلونا داده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

Capture 473

2. منچستریونایتد – 6.0 میلیارد دلار

با وجود مشکلات پس از سر الکس فرگوسن، شیاطین سرخ همچنان از نظر مالی در صدر قرار می گیرند. از بین 10 باشگاه با ارزش ترین، یونایتد در واقع بیشترین افزایش کلی را نسبت به سال گذشته با 30 درصد تغییر ارزش یک ساله داشته است.

Capture 472
1. رئال مادرید – 6.07 میلیارد دلار

آیا انتظار دیگری را داشتید؟ رئال مادرید اعتبار خاصی دارد و دیدن آنها در صدر این لیست جای تعجب ندارد.باشگاه همچنان در زمین بازی موفق است و در خارج از آن نیز گام های بزرگی برداشته است. بازسازی 1 میلیارد یورویی برنابئو تقریباً کامل شده است و آنها تعدادی از بهترین بازیکنان جهان را در حال حاضر در تیم خود دارند.

منبع : MSN

ستارگان ورزشی که به زندان رفتند

ستارگان ورزشی که به زندان رفتند

4 ورزشکار متولد شده در ثروت

4 ورزشکار متولد شده در ثروت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا