زیباترین پارک های هلند

چهارشنبه 8 شهریور 1402 گل و گیاه
زیباترین پارک های هلند

زیباترین پارک های هلند

هلند ممکن است کشور کوچکی باشد، اما هنوز هم می توانید زمان زیادی را در آنجا صرف کشف پارک های طبیعی آن کنید! هر کدام یک اکوسیستم منحصر به فرد هستند که در آن تنوع عظیمی از گیاهان و جانوران را می توان یافت. بیایید نگاهی به زیباترین پارک هایی که هلند ارائه می دهد بیندازیم.

زیباترین پارک های هلند

زیباترین پارک های هلند

1. دریاچه های فریزی

دریاچه های فریزی یک مقصد محبوب برای علاقه مندان به ورزش های آبی است. در طول به اصطلاح “Sneekweek” رویدادها و مهمانی های ورزش های آبی به طور یکسان برگزار می شود. با این حال، در تمام طول سال، دریاچه ها برای قایقرانان، دوچرخه سواران و کوهنوردان ارزش دیدن دارند. این منطقه دارای دهکده ها و شهرهای دیدنی بسیاری است.
در استان فریزلند 35 دریاچه وجود دارد


2. پارک ملی Oosterchelde

پارک ملی اوسترشلده بزرگترین پارک ملی هلند است. این گیاه و جانوران منحصر به فرد از جمله فوک ها و خوک های دریایی است. این منطقه بسیار متنوع است و هم کوهنوردان و هم غواصان از آن بازدید می کنند. این پارک ملی از طریق سد طوفان که پس از سیل بزرگ در جنوب هلند در سال 1953 ساخته شد به دریای شمال متصل می شود. در نتیجه، آب این منطقه شور است که منجر به توسعه طبیعی غیرعادی شده است.


3. پارک ملی De Loonse en Drunense Duinen

پارک ملی De Loonse en Drunense Duinen در استان داخلی برابانت شمالی یک ذخیره‌گاه طبیعی متنوع با بیش از 4000 هکتار است. در طول پیاده روی در این منطقه، بازدیدکنندگان می توانند بسیاری از گونه های گیاهی جالب را پیدا کنند. در سال 2021، سازمان ملی حفاظت “Natuurmonumenten” جشن گرفت که آنها به مدت 100 سال از Loonse و Drunense Duinen مراقبت کرده اند.


4. Maasduinen

Maasduinen یک منطقه جنگلی و گرمی با بیش از 4500 هکتار در استان لیمبورگ است. این یکی از سه پارک ملی در این منطقه هم مرز با آلمان است. Maasduinen زیستگاه جرثقیل، گونه ای کمیاب پرنده در هلند است. پارک ملی بین شهرهای Gennep و Venlo امتداد دارد. در شمال و جنوب آن مناطقی با مناظر متنوع از گرمسیری، جنگل‌ها و حصارها وجود دارد که می‌توان از طریق مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری متعددی آن را کاوش کرد.


5. پارک ملی De Biesbosch

پارک ملی De Biesbosch در سراسر مرزهای استان برابانت شمالی و هلند جنوبی قرار دارد و از جزایر رودخانه ای تشکیل شده است. این یکی از معدود مناطق جزر و مدی آب شیرین در جهان است. حفاظت از طبیعت و تفریح هر دو در این منطقه وسیع از اهمیت بالایی برخوردار است. بازدیدکنندگان می توانند از طیف وسیعی از فعالیت ها، مانند پیاده روی و اقامت شبانه در پارک های تعطیلات که به دقت مدیریت می شوند، لذت ببرند.


6. Hoekse Ward

Hoekse Ward در استان هلند جنوبی واقع شده است و با کمتر از شصت پولدر و دایک دست نخورده مشخص می شود. تاریخ غنی منطقه و مناظر پانوراما به شکوه بی نظیر Hoekse Ward کمک می کند. در طول بهار، بازدیدکنندگان می‌توانند با انبوهی از الهه‌های دم سیاه، ساق‌های قرمز و بال‌های دم سیاه مواجه شوند، در حالی که به گفته سازمان حفاظت از Staatsbosbeheer، در فصل زمستان، غازهای خرطومی و غازهای پیشانی سفید در آنجا یافت می‌شوند.


7. پارک ملی De Hoge Veluwe

پارک ملی De Hoge Veluwe بدون یارانه دولتی تامین مالی می شود. وب سایت آن ادعا می کند که به عنوان “خزانه سبز” نیز شناخته می شود. این پارک دارای طبیعت زیبا و همچنین عناصر فرهنگی مانند معماری، تاریخ فرهنگی و هنرهای تجسمی است. این تنها پارک طبیعی در هلند است که هزینه ورودی دریافت می کند. این تا حدودی برای تأمین بودجه حصارهای بلند در اطراف پارک برای نگهداری حیوانات در داخل آن ضروری است. پارک ملی De Hoge Veluwe از اهمیت اجتماعی قابل توجهی برخوردار است زیرا تلاش می کند افراد در هر سنی را به روشی قابل دسترس با طبیعت در تماس قرار دهد.


8. قلب سبز

قلب سبز (Het Groene Hart) یک منطقه منظره ملی است که در وسط حلقه شهری که توسط روتردام، هارلم، آمستردام و اوترخت تشکیل شده است، واقع شده است. منطقه مهمی برای پرندگان چمن زار مانند دم سیاه، لپه و صدف شکار است. Romans.nl گزارش می دهد که مرز شمالی امپراتوری روم که لیمز نیز نامیده می شود، دو هزار سال پیش در این منطقه به وجود آمده است. امپراتوری آن را در کنار رودخانه راین تشکیل داد. در سال 2021، قلب سبز به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد.


9. خط آبی جدید هلندی

خط آبی نیو داچ (Nieuwe Hollandse Waterlinie) یک خط دفاعی به طول 85 کیلومتر است که از 46 قلعه و پنج شهر مستحکم تشکیل شده است. این مجموعه که در قرن 18 و 19 برای محافظت از کشور در برابر همسایگان قدرتمند خود ساخته شده است، یک اثر تاریخی مهم با مناطق و قلعه های زیبا است. استراتژی ترکیب آب و دژها برای دفاع به شرح زیر بود: هلندی ها منطقه وسیعی از زمین را زیر آب می بردند تا دشمن ورودی را از حرکت بیشتر بازدارند. هلند آن را در مقیاس بی‌سابقه‌ای به کار گرفت، زیرا در هیچ جای دنیا به این شکل به کار نرفت.


10. Middag-Humsterland

Middag-Humsterland یک پارک ملی واقع در شمال غربی شهر گرونینگن است. طبق وب سایت آن، Middag-Humsterland، این قدیمی ترین چشم انداز فرهنگی در هلند محسوب می شود. این منطقه دارای کلیساهای رومی اصیل مربوط به قرن سیزدهم، و همچنین مرکز شهر قدیمی گارنورد و استحکاماتی است که هنوز به عنوان مزرعه استفاده می شود. بازدید از Middag-Humsterland ترکیبی منحصر به فرد از تاریخ و طبیعت است.

منبع : MSN

گل ملی کشورهای جهان چیست

گل ملی کشورهای جهان چیست؟

با گیاهانتان صحبت کنید!

با گیاهانتان صحبت کنید!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا