لیفت شقیقه / مزایای عمل لیفت شقیقه و تاثیر شگف انگیز آن در جوانسازی صورت

شنبه 11 اردیبهشت 1400 سلامت
lyfte shagyge

فهرست مطالب:

1-لیفت شقیقه چیست ؟

2-روش انجام لیفت شقیقه چگونه است؟

3-مراقبت های  لازم پس از انجام لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

انواع عمل های زیبایی برای جوان شدن صورت انجام می گیرد که یکی از این عمل های زیبایی عمل لیفت شقیقه است . این عمل جراحی  از طریق برش های کوچک ۲ الی ۲.۵ سانتی در ناحیه شقیقه ها انجام می شود و چون جای شکاف کوچک است موی این قسمت را نمی تراشند. شاید شمانیز جلوی آینه پوست شقیقه و گوشه ابروی خود را بالا کشیده  باشید و تاثیر آن را در جوان شدن صورت و محو شدن چروک ها دیده باشید . در بخش سلامت  مجله دایان  با توضیح کامل این عمل جراحی با ما همراه باشید .  مقاله های نوشته شده  درباره  عمل زیبایی لیفت گردن  و   عمل زیبایی لیفت سانترال لب  و   لیفت ابرو   و اندوسکوپی صورت  و مزایای آن  را حتما مطالعه کنید .

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چیست ؟

کشیدن پوست شقیقه که به آن عمل زیبایی  Temporal Lift نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستییک غیرتهاجمی و ساده است که در این عمل زیبایی جوان سازی صورت ، معمولا پوست و لایه‌های زیرین پوست شقیقه کشیده می‌شود تا چین و چروک نواحی چشم و اطراف محو می شود.  با بالا رفتن سن و  شروع سن 50 سالی ، افتادگی و چین‌و چروک در صورت ، یک قیافه همیشه خسته و نگران در چهره فرد ایجاد می‌کند.  عمل زیبایی لیفت شقیقه حالت پیری را رفع  می کند و چهره را خوشحال و شاداب می‌کند. با تشخیص پزشک لیفت ابرو و لیفت شقیقه در کنار هم انجام می شود و بر بافت های گونه ها نیز تاثیر زیادی دارد . این عمل ماندگاری بالایی دارد و صورت را بسیار جوان می کند . البته برای همه افراد مناسب نیست و طبق نظر پزشک جراح پلاستیک باید انجام شود.

چه کسانی عمل زیبایی لیفت شقیقه انجام دهند ؟

افرادی که ابروی آنها افتادگی ندارد و می خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.
کسانی  هم که به‌صورت ارثی دچار افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌های ابرو هستند می توانند  عمل  لیفت شقیقه را انجام دهند.

روش انجام لیفت شقیقه چگونه است؟

برای عمل لیفت شقیقه بهتر است تحت نظر جراح پلاستیک باشید چرا که توانایی بیشتری برای این عمال دارند . در این عمل زیبایی  برش کوچکی ایجاد می‌شود و پوست یا لایه‌های زیرین پوست  کشیده می‌شود تا  جایی که چین و چروک گوشه چشم از بین برود و گوشه ابرو به سمت بالا کشیده شود و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود. اگر چروک صورت زیاد بود  پزشک متخصص از روشهای  دیگر لیفت شقیقه استفاده می کند. در روشهای نوین  روش‌هایی مانند SMAS (لایه میانی زیر پوست) و یا MACS (لایه بسیار عمیق زیر پوست) نیز برای کشیدن پوست شقیقه به‌کار می‌رود. که لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند که نتیجه لیفت  شقیقه بهتر و ماندگارتر می‌شود. همچنین حالت پوست و کشیدگی نوک ابرو و گوشه چشم نیز طبیعی‌تر خواهد شد.

لیفت  شقیقه   بسته به تشخیص پزشک با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام می شود. این عمل زیبایی  حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد. اگر عمل  لیفت شقیقه با بی‌هوشی انجام شود، فرد باید ۸ ساعت پیش از عمل ناشتا باشد. همچنین تا چند روز پیش از جراحی باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، خودداری کرد.

لیفت شقیقه

لیف شقیقه

مراقبت های لازم پس از انجام لیفت شقیقه

  • پس از عمل زیبایی لیفت شقیقه به تمام دستورات پزشک عمل کنید و در صورت بروز هر مشکلی پزشک خود را در جریان قرار دهید
  • درد، تورم و کبودی شقیقه و دور چشم بعد از عمل کاملا طبیعی است. مصرف مسکن و آنتی‌بیوتیک معمولا از همان روز جراحی تجویز می‌شود.
  • بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، پانسمان زخم برداشته می شود ولی کشیدن بخیه  طبق دستور پزشک 10 روز  بعد از عمل جراحی است
  • تا 10روز برای کاهش تورم و کبودی , سر رو به بالا باشد . برای این کار باید چند بالش زیر سر قراردهید.
  •  از بلند شدن یا نشستن ناگهانی  شدید پرهیز شود.
  • برای کاهش تورم و کبودی می‌توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد.
  • از تابش مستقیم آفتاب به جای زخم جلوگیری شود .

[ngd-single-post-view]
درمان درد سیاتیک

درد سیاتیک چیست/علائم و درمان درد سیاتیک

سرطان ریه

سرطان ریه/ نشانه‌های سرطان ریه و راه‌های تشخیص و درمان آن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi