پیش‌بینی بازار بورس

شنبه 4 بهمن 1399 اقتصادی

به گزارش مجله دایان سهامدارانی که در ماه‌های اخیر اقدام به سرمایه‌گذاری در بورس کرده‌اند با خرید در این قیمت‌ها که کف قیمتی تلقی می‌شوند می‌توانند میانگین خرید خود را کاهش دهند و با رشد قیمت سهام در طی چند ماه آینده از زیان خارج شوند.

توجه به این نکته ضروری است که جریان ورود نقدینگی به بازار بورس به طور معمول به شکل سنتی در انتهای سال روند صعودی دارد و مجموعه‌های حقوقی در راستای بالا رفتن قیمت سهام در مجموعه‌های خود اقدام به حمایت از سهام خواهند کرد.

با توجه به افت عمومی نمادهای بازار سرمایه امکان دارد فضای هیجانی مثبت حاصل از بازگشت بازار به عموم گروه‌ها سرایت کند که در این بین تشخیص گروه‌ها و سهام برتر برای جلوگیری از فضای هیجان کاذب ضروری است.

به نظر می‌رسد با پایان یافتن اصلاح قیمت ارز دوباره گردش معاملات در این بازار تا انتهای سال افزایشی باشد،گزارش‌های افزایش سرمایه شرکت‌ها و وضعیت مناسب بنیادی آنها می‌تواند تا انتهای سال ۹۹ شاخص بورس را در مسیر صعودی قرار دهد.

در این بین اقدامات مثبتی مانند بازگرداندن EPS به تابلوی معاملات بازار سرمایه، تغییر مثبت در روند بازارگردانی‌ها و تغییر دامنه نوسان با نگاه حمایت از رشد بازار سرعت بیشتری به روند بازگشتی بورس خواهد بخشید.

با توجه به برنامه‌های اعلام شده توسط شستا برای استفاده از ظرفیت برنامه‌های تجدید ارزیابی دارایی‌های در کنار زیر مجموعه‌‌‌های این هلدینگ می‌توان امیدوار به بازگشت بازار از طریق سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها باشیم.

پیش‌فروش بنزین به‌جای نفت‌خام طرحی برای گشایش اقتصادی دولت

 با توجه به افت بیش از حد و هیجانی سهام بزرگ بازگشت قیمتی سهام 

فوق نوید یک بازار سبز را امروز خواهد داد. در صورت عدم عرضه آبشاری توسط حقوقی های بزرگ و 

نهادی انتظار تداوم صعود قیمت ها برای امروز دور از ذهن نخواهد بود با توجه به نحوه معاملات در آخرین روز معاملاتی و عدم عرضه صف های

خرید بعد از مدت ها و انتشار گزارش های خوب 9ماهه شرکت ها 

و اینکه نمادها در محدوده قیمت مناسبی قرار گرفتند، انتظار معاملات متعادل و مثبت را در روز جاری داریم. تثبیت قیمت دلار بازار آزاد در حدود 22 و 23 هزار تومان کمی

از نگرانی بازار را کم کرد. به نظر می رسد شرکت هایی که گزارش های 9ماهه خوبی داشتند در کنار نمادهای پالایشگاهی و پالایش یکم، معاملات مثبتی را داشته باشند.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در صرافی بایننس binance

 بازار بورس

بازار بورس/ آخرین وضعیت بازار دلار،طلا و بورس امروز

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا