این جملات آزاردهنده را هرگز به همسرتان نگویید

چهارشنبه 17 دی 1399 هنرهای خانه داری

جملات آزاردهنده استفاده نکنید تا رابطه عاطفی محکم و عاشقانه تری با همسرتان در زندگی داشته باشید.

خشم معمولا بهتر از ما می شود، اما اگر بتوانیم در لحظه مناسب زبان خود را نگه داریم، بسیار به نفعمان خواهد بود. در حالیکه ناامیدی بخشی از هر رابطه ای است، برخی چیزها نباید با صدای بلند بیان شوند.این جملات آزاردهنده را در این بخش از دایان آورده ایم ،در صورت استفاده حال همسرتان راحسابی میگیرد و آزارشان میدهد.

این، همه چیزی است که انجام دادی؟ 

خب، دنیا کامل نیست، و زمانی که شما بیرون بودید، همسرتان چند کار را یادش رفت. اگر شما چیزی را از شوهرتان انتظار داشتید اما آن را بیان نکنید، نباید از این که انجامش نداده، ناراحت شوید. برای مثال، از او خواستید اتاق بچه ها را مرتب کند، و او تمام اسباب بازی ها را در گوشه اتاق گذاشته و پتو را روی تخت خواب کشیده است.

شما به شوهرتان جزئیات خاصی در مورد نحوه سازماندهی اتاق بچه ها ندادید و او این کار را به بهترین وجه که می تواند انجام داده است. به جای این که این جمله بد را بگویید، می توانید به او بگویید که از کمکش متشکرید و دفعه بعد، در مورد نحوه تمیز کردن اتاق بسیار دقیق تر خواهد بود. شوهرتان از این کار قدردانی خواهد کرد و در آینده هم بهتر عمل خواهد کرد.

 به چه چیزی فکر کردی؟

سناریویی را در نظر بگیرید که در آن شوهرتان به خانه می آید و در مورد نحوه برخورد یک برنامه به او حمله می کنید. او به دنبال شفقت و حمایت شما خواهد بود.با حرف هایی مثل این، احساس بدتری خواهید داشت. او نظر شما را نخواسته بود.

تنها کاری که می خواست انجام دهد این بود که آن را از سینه اش بیرون بکشد و به عنوان شوخی یا شکست درمان شود. می توانید بگویید:اگر من بودم، این کار را می کردم …” شما مجبور نیستید بیش از حد حرف بزنید، چون ممکن است چیزی غلطی بگویید. فقط آن را غیر انتقادی و ساده نگه دارید.

تو رقت آمیز هستی

این چیزی است که نباید هرگز بگوییم، مهم نیست که چقدر می خواهید به شوهرتان آسیب برسانید. حتی اگر او چیزی بدی می گفت و به نظر می رسید که می خواهد به شما حمله کند، گفتن این جمله همه چیز را بدتر می کند.

به او بگویید که اگر عصبانی، ناامید و ناراحت است، باید با شما به عنوان یک همسر و یک بزرگ سال صحبت و رفتار کند، نه اینکه از کلمات خشن برای خالی کردن خودش استفاده کند.

امشب مراقب بچه ها باش، اما خرابکاری نکن! 

مطمئنا، ممکن است شوهر شما به اندازه شما رسیدگی و یا مراقبت از بچه ها را انجام ندهد، اما این به شما اجازه نمی دهد تا به او دستور بدهید و یا به او یاد بدهید که چگونه از بچه ها مراقبت کند. او طرف شما بوده است و می داند که چه کاری باید در صورت نیاز انجام دهد.

او ممکن است راه خودش را برای بازی کردن با بچه ها یا مراقبت از آن ها داشته باشد و شما باید به آن احترام بگذارید. البته، به او بگویید که در صورتی که به کمک نیاز داشت، در دسترس خواهید بود، اما از آموزش دادن به او برای انجام کارها، به ویژه زمانی که به کودکان می رسد، خودداری کنید.

من خوبم، حالم خوبه! 

این دو عبارت درست همان چیزهایی هستند که برای شوهرتان خیلی خطرناک هستند. تجربه به شوهرتان یاد داده است زمانی که می گویید خوب هستید، در اصل مخالف این می باشد. آن ها ممکن است نتوانند متوجه یک وضعیت خاص شوند.

آن ها را در مورد آنچه غلط گفته اید رها نکنید. به او بگویید چه چیزی شما را آزار می دهد، بدون اینکه حس بدتان را خالی کنید. به احتمال زیاد او این سناریو را تکرار نخواهد کرد.

چرا یکم بیشتر شبیه ____ باشی؟ 

و چرا شما نمی توانید، به عنوان یک همسر، منصف باشید؟ بد است که مقایسه کنید و در حالی که مقایسه شوهرتان با همسران دوستانتان توهین به مقدسات است، مقایسه او با هر کس دیگری به همان اندازه بد است.

ممکن است شما چند نقص را در همسر خود ببینید، و ممکن است بخواهید از آن ها به خاطر رابطه خوبتان خلاص شوید، اما از او نخواهید که فرد دیگری باشد که درست نیست. این فقط به این معنی نیست که شما شوهر خود را آنطور که هست دوست ندارید، بلکه این است که شما به فرد دیگری بیش از شوهرتان اعتماد می کنید.

هیچ کس، چه برسد به شوهر، نمی خواهد این را بشنود. این عبارت تنها باعث ایجاد افسردگی در زندگی شوهرتان خواهد شد و در نهایت منجر به پایان رابطه می شود.

اگر من را دوست داشتی، درکم می کردی

نه، عزیزم! اگر به او بگویید که چه اتفاقی افتاده، او شما را درک خواهد کرد. او به شما اهمیت می دهد. او شما را بی اندازه دوست دارد، به همین دلیل است که می خواهد بخشی از تمام شادی ها و کمک شما باشد. تلاش های او را با گفتن چیزهای سخت کم نکنید. اگر او به شما صدمه زده باشد، بگذارید بداند چطور و چرا.

خانواده ات بد هستند! 

ما در مورد خانواده های خودمان بسیار حساس هستیم و هرگز نمی توانیم چیزی را علیه آنها بشنویم. احساسات مختلفی وجود دارند که ما را با آن ها پیوند می زنند، به خصوص خونمان که آن ها را برای ما بسیار ویژه می سازد.

ممکن است در مورد چیزی که یک عضو خانواده انجام داده است احساس بدی داشته باشد، اما به جای سو استفاده از آن ها، به شوهرتان بگویید چه چیزی را دوست ندارید. این نه تنها به شما آرامش ذهن می دهد، بلکه همه چیز را بدتر می کند.

نقشه بافت مدل برگی

آموزش بافت مدل برگی مناسب برای بافت ژاکت دخترانه

بافت کلاه برگی دخترانه

بافت کلاه/ آموزش بافت کلاه مدل برگی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi