آلوئه ورا / 8 خواص فوق العاده شگفت انگیز آلوئه ورا برای سلامتی!

دوشنبه 3 آذر 1399 آرایش پوست ومو

خواص فوق العاده آلوئه ورا

آلوئه ورا چیست؟

گیاه آلوئه ورا یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی است که هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو به ویژه برای درمان آسیب های پوستی بسیار مشهور است اگرچه دارای یکسری فواید سلامتی است.

این گیاه کوتاه و براق ساقه دار ، رطوبت برگهای آن را ذخیره می کند و در صنایع دارویی ، آرایشی و غذایی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. ژل موجود در ساقه آلوئه ورا حاوی ترکیبات زیست فعال موجود در گیاهان مانند ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است.

برخی از مزایای قابل توجه آلوئه ورا برای سلامتی شامل موارد زیر است:

۱-این ماده حاوی خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است:

معروف است که آلوئه ورا حاوی مفیدترین آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول است. این پلی فنول ها و همچنین سایر ترکیبات مشابه موجود در آلوئه ورا می توانند از رشد عفونت های باکتریایی در انسان جلوگیری کنند.

۲-در بهبود بریدگی ها و سوختگی ها کمک می کند:

همچنین با استفاده از ژل روی پوست می توان از آلوئه ورا به عنوان داروی موضعی استفاده کرد. از زمان های بسیار قدیم برای درمان زخم ، بریدگی و سوختگی استفاده می شود که شامل آفتاب سوختگی نیز می باشد. آلوئه ورا اولین پماد مورد تأیید FDA است که در سال 1959 وضعیت داروی بدون نسخه بدون نسخه را دریافت کرده است ، بنابراین می تواند در سوختگی های درجه یک و حتی درجه دو استفاده شود.

۳-از پلاک های دندانی جلوگیری می کند:

پوسیدگی دندان و همچنین بیماری های لثه ، تقریباً همه افراد را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد.

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عفونت های دهانی جلوگیری از تجمع پلاک است که بیوفیلم های باکتریایی روی دندان است. دهانشویه آلوئه ورا با از بین بردن مخمر مضر به نام Candida albicans و باکتری به نام Streptococcus mutans به اندازه محلول های کلرهگزیدین در کاهش مشکلات پلاک دندانی موثر است.

۴-کمک به درمان زخم های شانکر:

بیشتر افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار دچار زخم دهان یا زخم های شانکر شده اند. بیشتر در ناحیه زیر لب یا داخل دهان تأثیر می گذارد و در بعضی مواقع می تواند بسیار دردناک باشد. چندین مطالعه نشان می دهد که ژل آلوئه ورا به تسریع روند بهبودی زخم های شانکر کمک می کند.

۵-یبوست را کاهش می دهد:

لاتکس آلوئه ورا در درمان یبوست مفید شناخته شده است. لاتکس باقیمانده زرد چسبنده در زیر پوست برگ است و حاوی آلوئین و باربالوئین است که اثر لاتکس موثری را ارائه می دهد.

۶-جلوگیری از ایجاد چین و چروک:

ژل موضعی آلوئه ورا با استفاده منظم در کاهش روند پیری کمک می کند. استفاده از ژل آلوئه ورا به طور منظم به افزایش تولید کلاژن کمک می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را ظرف سه ماه پس از مصرف منظم  چین و چروک پوست شما بهبود می بخشد.

۸. سلامت گوارش را بهبود می بخشد :

مصرف آلوئه ورا ممکن است به نفع دستگاه گوارش شما باشد و به تسکین و درمان بیماری های معده ، از جمله سندرم روده تحریک پذیر (IBS) کمک می کند.

یک بررسی در سال 2018 با 151 نفر بررسی شد. نتایج حاصل از مطالعات نشان داد که آلوئه ورا علائم IBS را در مقایسه با دارو بهبود می بخشد. هیچ عوارض جانبی گزارش نشده است . علاوه بر این ، آلوئه ورا ممکن است به مهار رشد باکتری H. پیلوری ، که در دستگاه گوارش شما یافت می شود و منجر به زخم می شود ، کمک کند.

بازدیدکنندگان : ۳۶ نفر
روش های اعجاب انگیز برای زیبایی و جذابیت پوست

روش های اعجاب انگیز برای زیبایی و جذابیت پوست

مزایا ویتامین C در مراقبت از پوست و مو

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi