بازیکنانی که همراه کریستیانو رونالدو قرارداد امضا کردند

دوشنبه 23 مرداد 1402 ورزشی
بازیکنانی که همراه کریستیانو رونالدو قرارداد امضا کردند

بازیکنانی که همراه کریستیانو رونالدو قرارداد امضا کردند

پس از تماشای کریستیانو رونالدو در حال تحقیر جان اوشی در یک بازی دوستانه پیش فصل، منچستریونایتد در تابستان 2003 برای جذب این وینگر اقدام کرد.رونالدو سپس به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل شد و سه قهرمانی متوالی لیگ برتر را به دست آورد و سپس در سال 2009 با قراردادی 80 میلیون پوندی به رئال مادرید پیوست – و 12 سال بعد دوباره به اولدترافورد بازگشت.

ما نگاهی دقیق‌تر به چهار بازیکن دیگری انداخته‌ایم که شیاطین سرخ در کنار نماد پرتغالی قبل از فصل 04-2003 به خدمت گرفتند.

Capture 301

دیوید بلیون

بلیون که زمانی “تیری هانری بعدی” نام گرفت، در شرایط بحث برانگیزی به یونایتد پیوست و پس از اتهاماتی مبنی بر جذب از ساندرلند.باب موری، رئیس سابق ساندرلند در ژانویه 2003 گفت:

“رفتار یونایتد با این باشگاه کثیف، نفرت انگیز، بی احترامی، متکبرانه و غیرحرفه ای است.”او می خواهد به منچستریونایتد برود و من این را درک می کنم. اما آنها از برآورده کردن قیمت درخواستی ما امتناع می ورزند و بازیکن ما را هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی کاملاً ناآرام کرده اند – دیوید به من گفت که از نظر روحی احساس نمی کند برای ساندرلند بازی کند.رابطه بین دو باشگاه ما در پایین ترین حد خود قرار دارد. چرا آکادمی خود را نمی بندند و این کار را با هر بازیکن جوان شایسته کشور انجام نمی دهند.”

بلک کتس از دادگاه لیگ فوتبال خواست تا این موضوع را حل و فصل کند و یونایتد در نهایت غرامت 2 میلیون پوندی را پرداخت کرد.دردسر بسیار زیادی برای بازیکنی بود که نتوانست با هیاهوها کنار بیاید و پس از زدن 4 گل در 24 بازی لیگ برتر به نیس فروخته شد.

Capture 302
اریک جمبا-جمبا

جمبا-جمبا که به عنوان جانشین بلندمدت روی کین شناخته می شود، با قراردادی 3.5 میلیون پوندی از تیم لیگ 1 نانت به یونایتد پیوست. در حالی که هافبک مقابل لیدز گل زیبایی را به ثمر رساند، هرگز آن مقایسه کین را توجیه نکرد و در ژانویه 2005 به سرعت دروازه او را نشان دادند.
جمبا جمبا در سال 2019 گفت:

“فشار زیادی بود – ما در مورد روی کین صحبت می کنیم – مرد، کاپیتان، او سخت بود.” “برای من سخت بود. تمام تلاشم را کردم و چند بازی خوب انجام دادم، اما برایم سخت بود.هم تیمی هایم به من کمک کردند و سر الکس فرگوسن به من کمک کرد. بودن در آنجا همه چیز بود و من پشیمان نیستم. امروز خوشحالم که می توانم به گذشته نگاه کنم چون جام حذفی و Charity Shield را بردم و این جام هایی است که مردم به یاد دارند.

اگر مردم من را در سراسر جهان می شناسند، به این دلیل است که من بخشی از آن تیم بودم. من هیچ پشیمانی ندارم و هرگز سر الکس فرگوسن را فراموش نمی کنم زیرا او زندگی من را تغییر داد. او مرا از نانت برد و به انگلیس آورد و همه به خاطر او جمبا-جمبا را می شناسند.

Capture 303

تیم هاوارد

یونایتد که در جذب اولیور کان شکست خورد، به هوارد روی آورد و امیدوار بود که او مشکلات دروازه بانی خود را در دوران پس از پیتر اشمایکل حل کند. ملی پوش سابق ایالات متحده به هیچ وجه فاجعه آمیز نبود و جام حذفی و جام اتحادیه را به دست آورد، اما دوران حضور او در این باشگاه احتمالاً به خاطر گاف او در برابر پورتوی ژوزه مورینیو به یاد می آید.او در نهایت جای خود را به ادوین فن در سار داد و در سال 2006 به صورت قرضی به اورتون رفت و یک سال بعد این انتقال را دائمی کرد.

هوارد در سال 2013 به Goal گفت:

“مطمئنا هیچ چیز منفی از دیدگاه من وجود نداشت و تجربه من در منچستریونایتد گرانبها بود.”من آدم بهتری هستم و دروازه بان بهتری هستم زیرا سه سال را در آنجا زیر نظر الکس فرگوسن گذراندم. من آنقدر چیزهای زیادی یاد گرفتم که نمی توانم جای دیگری یاد بگیرم و آنها را در حرفه خود به کار می برم.”

Capture 304

کلبرسون

کلبرسون که با برزیل قهرمان جام جهانی شده بود، در کنار رونالدو رونمایی شد، اما این زوج در اولدترافورد ثروت متضادی داشتند.این هافبک پس از دررفتگی شانه در دومین بازی خود برای باشگاه، 28 بازی دیگر را در دو فصل انجام داد و سپس به بشیکتاش منتقل شد.

کلبرسون در سال 2019 به منچستر ایونینگ نیوز گفت: در منچستریونایتد لحظات سختی را پشت سر گذاشتم، مصدومیت های زیادی داشتم و سختی های زیادی کشیدم.دوران سختی بود و وقتی ارزیابی های زیادی از عملکرد خود در تیم های برتر می بینید، انتقادات می تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص در یونایتد.

منبع : MSN

8 تعویض فوتبالی به یاد ماندنی

8 تعویض فوتبالی به یاد ماندنی

جنجالی ترین لحظات فوتبالی جانلوئیجی بوفون

جنجالی ترین لحظات فوتبالی جانلوئیجی بوفون

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا