جنجالی ترین لحظات فوتبالی جانلوئیجی بوفون

دوشنبه 23 مرداد 1402 ورزشی
جنجالی ترین لحظات فوتبالی جانلوئیجی بوفون

جنجالی ترین لحظات فوتبالی جانلوئیجی بوفون

جانلوئیجی بوفون دروازه بان اسطوره ای ایتالیا پس از 28 سال دوران حرفه ای قابل توجهی که از سال 1995 شروع شد، از فوتبال خداحافظی کرد. بوفون 1151 بازی خیره کننده در سطح باشگاهی و بین المللی انجام داد و 29 جام برای ایتالیا و سه تیم مختلف باشگاهی به دست آورد. بوفون در بیانیه بازنشستگی خود آن را جمع بندی کرد و گفت: “این همه مردم است! شما همه چیز را به من دادید. من همه چیز را به شما دادم. ما با هم این کار را انجام دادیم.”

بوفون کار خود را با پارما آغاز کرد و با قهرمانی در جام یوفا و کوپا ایتالیا پیش از پیوستن به یوونتوس با مبلغی رکورددار و کسب 10 عنوان قهرمانی سری آ. همانطور که انتظار می رفت، پس از نزدیک به 30 سال حضور در مرکز توجه در بالاترین سطح فوتبال، این بازیکن ایتالیایی در دوران بازی خود باعث ایجاد جنجال هایی شد

جنجالی ترین لحظات جانلوئیجی بوفون در دوران حرفه ای اش!

پوشیدن 88 برای پارما
برای فصل 2000/01، بوفون تصمیم گرفت به جای شماره یک معمولی، پیراهن شماره 88 را بپوشد و گفت که چهار توپ در این شماره نشان دهنده شخصیت و ویژگی های او به عنوان یک شخص است.

تی شرت فاشیست ایتالیایی
در سال 1999، دروازه بان ایتالیایی به دلیل به کار بردن شعار فاشیستی ایتالیایی “کسی که تسلیم می شود رذل است” زیر پیراهنش برای بازی ها و رسانه ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و با مجازات انضباطی روبرو شد.


عذرخواهی
بوفون بابت عملکرد خود عذرخواهی کرد و توضیح داد که آن را روی میز مدرسه شبانه روزی نوشته بود و فکر می کرد که این شعار به بالا بردن هواداران و هم تیمی هایش پس از نتایج ضعیف کمک می کند.

کاوانی: دوست دارم عملکرد تیم‌های انگلیسی در لوشامپیونه را ببینم

چهار سال زندان؟
برنده جام جهانی در سال 2001 پس از جعل مدرک حسابداری دبیرستان برای ثبت نام در رشته حقوق در دانشگاه پارما، در معرض خطر چهار سال زندان قرار گرفت.


خیلی خوبه
بوفون این حادثه را بزرگترین پشیمانی زندگی خود برای ژست غیر صادقانه اش توصیف کرد. او 6 میلیون و 350 هزار لیره (234 هزار و 950 دلار) جریمه پرداخت کرد.

پس از قهرمانی در جام جهانی
پس از اینکه بوفون در جام جهانی 2006 در معرض خطر قرار گرفت، پس از بازجویی در شرط بندی، بوفون پس از پیروزی در فینال، دوباره در جشن ها تیتر اخبار شد.


نمایش یک بنر
تیم جام جهانی ایتالیا پیروزی خود را در Circus Maximus در رم جشن گرفت، جایی که بوفون با جنجال های بیشتری روبرو شد و بنر “مفتخر به ایتالیایی بودن” با یک صلیب سلتیک، نمادی که توسط نئونازی ها در قرن بیست و یکم پذیرفته شد، به نمایش گذاشت.

مخالفت با مایکل اولیور داور
در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 2018 در خارج از خانه مقابل رئال مادرید، یوونتوس برای وقت اضافه نیاز به امتیاز 3-0 داشت. نتیجه 3-0 بود که در پایان وقت اضافه، مادرید یک پنالتی اعلام کرد که باعث شرمساری بوفون شد که به دلیل مخالفت از زمین اخراج شد.


نظرات
بوفون در مورد داور مایکل الیور اظهارات جنجالی کرد که منجر به محرومیت سه جلسه ای دیگر توسط یوفا شد.

منبع : MSN

بازیکنانی که همراه کریستیانو رونالدو قرارداد امضا کردند

بازیکنانی که همراه کریستیانو رونالدو قرارداد امضا کردند

معروف ترین برادران تاریخ فوتبال

معروف ترین برادران تاریخ فوتبال

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا