کشور مکزیک/7 شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

دوشنبه 2 فروردین 1400 جاذبه های گردشگری
کشور مکزیک

کشور مکزیک

ایالات متحده مکزیک کشوری در آمریکای شمالی است. این کشور حدود ۱۲۸٬۹۳۳٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا ودهمین کشور پرجمعیت دنیاست.

 

کشور مکزیک

کشور مکزیک

حیرت انگیز ترین اهرام مکزیک

آثار شگفت انگیز بسیاری در مکزیک باقی مانده است که شکوه و جلال این فرهنگ ها را نشان می دهد. برجسته ترین آنها اهرام زیادی است که نشان دهنده ادای احترام به خدایان سیاره ای و حیوانی آنها است.

در اینجا نگاهی می اندازیم به معروف ترین این اهرام در مکزیک و آنچه اعتقاد بر این است که آنها در فرهنگ باستان نشان می دهند

مطالب قبلی ما در جاذبه گردشگری مجله خانواده دایان که درباره کشور یونانکشور فرانسهکشور استرالیاکشور اسپانیا و کشور پرو را بخوانید

1. معبد کوکلکان (چیچن ایتزا)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

این هرم بزرگ پله ای در سایت بزرگ و معروف چیچن ایتزا به خدای مایاها که به عنوان یک مار پر نشان داده شده اختصاص داده شده است. چنان معماری این ساختمان دقیق بود که آفتاب غروب خورشید در اعتدال بهار و پاییز سایه های پله ها را به توهم مار در حال لغزش به پایین نرده تبدیل می کند. افزودن تمام مراحل از چهار طرف به مرحله سکوی بالایی نیز برابر با 365- نمادین روزهای یک سال خواهد بود.

2. هرم خورشید (Teotihuacan)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

این هرم بزرگتر در شهر خدایان نیز قرار دارد و چندین قرن قبل از همه ساختارهای مایا وجود دارد. مانند هرم خواهر خود ، از شکل کوههای محلی تقلید می کند و شامل چندین مقبره است که در طول لایه های مختلف ساختمانی ایجاد شده اند. اینجا بلندترین اهرام است ، و اعتقاد بر این است که بسیاری از مراسم جادویی است. باستان شناسان مجموعه ای از محفظه هایی به شکل برگ شبدر را در اعماق هرم یافتند که گمان می رفت بسیاری از آیین های آتش سوزی و آب را در آن برگزار می کند.

 

3. هرم ماه (Teotihuacan)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

Teotihuacan ، شهر خدایان ، در زمان مسیح به عنوان یکی از اولین کلان شهرهای مهم در Mesoamerica تاسیس شد. این نام از آزتک ها آمده است ، که قرن ها پس از ترک شهر Teotihuacán از آن بازدید کردند. هرم ماه دومین هرم بزرگ در این شهر است و به الهه بزرگ اختصاص یافته است. این بنا بین سالهای 200-450 بعد از ظهر ساخته شده است و چندین اهرام لایه لایه بر روی هم قرار گرفته و در هر کدام یک اتاق دفن جدید وجود دارد. این بنا برای پیروی از خطوط کوه مجاور ، Cerro Gordo طراحی شده است.

 

4. هرم جادوگر (اوکسمال)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

نام Uxmal به “سه بار ساخته شده” ترجمه می شود و انبوه سبک های معماری را در این منطقه منعکس می کند. این سکونتگاه در قرن دهم با شروع نفوذ تولتک رها شد و تا رسیدن اسپانیایی ها خالی ماند. هرم جادوگر یکی از معدود بناهایی است که دارای نامی است که نشان دهنده استفاده از مایاها است. این ساختمان یکی از بناهایی است که دانش نجومی این فرهنگ را نشان می دهد ، زیرا با اشاره به سیاره زهره هم تراز شده است و راه پله آن با پرتوهای خورشید غروب خورشید در تابستان هماهنگی کامل دارد.

 

5. هرم مول نوهوچ (کوبا)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

این بلندترین هرم در یوکاتان بخشی از یکی از مهمترین مکانهای تولیدی صنعتی مایان در این منطقه است. خرابه های کوبا از بیشتر مناطق بزرگتر است و شانزده جاده مختلف تشریفاتی سفید از نوهوچ مول تا آبادی های مختلف مجاور امتداد دارند که اعتقاد بر این بود که جمعیتی بالغ بر 50،000 نفر را پشتیبانی می کند. نام نوهوچ مول به معنای تپه ای بزرگ است و پله های 120 قدم به بالا منظره باورنکردنی منطقه را شامل می شوند ، از جمله تالاب های دوقلویی که به احتمال زیاد نام Coba (باد بر روی آب) برای آنها گرفته شده است.

6. هرم بزرگ (کالاکمول)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

در اعماق جنگل های یوكاتان پادشاهی مار یا Calakmul نشسته بود. اعتقاد بر این بود که این شهر مایاها یکی از شهرهای بزرگ در حال سلطنت است و در جنگ مداوم با همسایه تیکال است. این هرم بزرگ یکی از بزرگترین ها در منطقه است و چهار مقبره در داخل آن کشف شده است که به احتمال زیاد دارای حق سلطنتی است. جنگل یک ویژگی عالی برای این سایت است ، زیرا در وسط ذخیره گاه های زیستی Calakmul قرار دارد – پرندگان گرمسیری و میمون های زوزه در این مکان دورافتاده و مهیج به وفور یافت می شوند.

 

7. هرم طاقچه ها (ال تاجین)

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

ال تاجین توسط فرهنگ کلاسیک وراکروز تاسیس شد ، حدود 600 – 900 میلادی یک شهر مهم ساحلی خلیج فارس بود. معروف ترین ساختمان ال تاجین هرم طاقچه ها است. هرم در هفت لایه 20 متر (66 فوت) بالا می رود ، و یک پلکان گسترده در ضلع شرقی آن قرار دارد. آنچه در مورد این ساخت و ساز غیر معمول است ، افزودن طاقچه های تزئینی است. در ابتدا این سازه به رنگ قرمز تیره با طاقچه هایی به رنگ مشکی طراحی شده بود که برای تعمیق سایه های طاقچه های فرو رفته طراحی شده بود.

کشور افغانستان

کشور افغانستان/4جاذبه های گردشگری برتر در افغانستان

هر آنچه از سفر به کیش و استانبول باید بدانید

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi