بیوگرافی جمال چلبیانی | Jamal Chalabiyani

پنج‌شنبه 17 خرداد 1403 بیوگرافی
جمال چلبیانی

  بیوگرافی جمال چلبیانی

جمال چلبیانی کیست

مقدمه جمال چلبیانی یکی از موسیقی‌دانان و نوازندگان برجسته‌ی ایرانی است که در سال‌های اخیر توانسته است جایگاه ویژه‌ای در عرصه‌ی موسیقی پیدا کند. او به عنوان نوازنده‌ی ویولن و آهنگساز شناخته می‌شود و در کنار فعالیت‌های هنری، به تدریس موسیقی نیز مشغول است.

اوایل زندگی و شروع فعالیت‌های موسیقی جمال چلبیانی در شهر تبریز متولد شد. او از سن ۱۱ سالگی به موسیقی علاقه‌مند شد و فعالیت‌های موسیقی خود را با نواختن تنبک آغاز کرد. پس از مدتی به نواختن گیتار روی آورد و در نهایت ویولن را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد.

جمال چلبیانی و فرزاد فرزین

جمال چلبیانی متولد چه سالی است

جمال چلبیانی متولد ٢٧ شهریور سال 1369 (18 سپتامبر  1990میلادی) است.

image 0a545c416c436f03543c986b63e2c0f5fafef9a7

تحصیلات جمال چلبیانی

جمال در سال ۲۰۰۹ وارد دانشگاه تبریز شد و به مدیریت مرکز موسیقی این دانشگاه پرداخت. او در طی دوران تحصیل خود، کنسرت‌های متعددی را با خوانندگان مختلف برگزار کرد و به عنوان نوازنده‌ی ویولن در ارکستر فیلارمونیک موکریان فعالیت کرد. او همچنین دبیر کانون موسیقی دانشگاه تبریز بود و در این مدت توانست تجربیات فراوانی در زمینه‌ی موسیقی کسب کند.

بیوگرافی جمال چلبیانی

ویولن زن فرزاد فرزین کیست

همکاری با هنرمندان مشهور جمال چلبیانی با هنرمندان بسیاری از جمله فرزاد فرزین، مهدی مدرس، محسن ابراهیم‌زاده و شهرام کاشانی همکاری داشته است. او به عنوان نوازنده‌ی ویولن و آهنگساز در بسیاری از آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌های مشهور حضور داشته و توانسته است تأثیر بسزایی در موسیقی پاپ ایران بگذارد.

افتخارات و جوایز چلبیانی در سال ۲۰۰۵ جایزه بهترین تک‌آهنگ دانشجویی را دریافت کرد و پس از آن در سال ۲۰۱۶ به گروه «شوک بند» فرزاد فرزین پیوست. او با این گروه در کنسرت‌های مختلفی در سراسر ایران و خارج از کشور (آلمان، قبرس و استرالیا) شرکت کرد و توانست به شهرت بیشتری دست یابد.

تشکیل گروه مستقل در سال ۲۰۱۸، جمال چلبیانی به همراه یکی از دوستانش گروه «ژیوان بند» را تشکیل داد. این گروه موسیقی تلفیقی و مدرن را دنبال می‌کند و تاکنون توانسته است آثار قابل توجهی را تولید کند.

image 44f80285455b53265a5fa44c9857a4084ca76131

جمال چلبیانی با چه خوانندگانی کار کرده

جمال چلبیانی همچنین در سال 2018 با خوانندگان کرد کار کرد ، از جمله نويد زردى ،هَلوِست محمد ،هَردی سلامی ،میران علی و ایوان و بنیامین

جمال چلبیانی در حال حاضر مشغول به آهنگسازی و تشکیل گروه مستقل خود به اسم «ژیوان بند» بهمراه یکی از دوستانش میباشد که اساساً یک گروه تلفیقی و مدرن هست و همچنین دانشجوی دانشگاه تهران(واحد٤٦ علمي كاربردى) است.

چلبیانی

فعالیت‌های آموزشی و تدریس

جمال چلبیانی علاوه بر فعالیت‌های هنری، به تدریس موسیقی نیز مشغول است. او دانشجوی دانشگاه تهران (واحد علمی کاربردی) بوده و به آموزش نوازندگی ویولن به علاقه‌مندان موسیقی پرداخته است.

image 18036288b9410ba42503704de695bfb295f9a44e

آثار جمال چلبیانی

«به زبان فارسی»

اعتراف (فرزاد فرزين)
آينده(فرزاد فرزين)
فروپاشى( مهدى مدرس)
خرابش كردى( فرزاد فرزين)
المپيك( فرزاد فرزين)
انرژى( هلن)
ستين( چه ميشد)
مهرزاد خواجه اميرى (بيكلام)
فتانه( عزيزترين)
بلك كتس( چشمك)
فرزاد فرزین( جای تو خالیه)
٢٥ باند
محسن ابراهيم زاده
كيان بابانزاده (آشناى غريب)
شهرام كاشانى
و…

«به زبان کُردی»

آرياس جوان( آلبوم بمشاره‌وه)
نويد زردى(آلبوم تو)
هردى سلامى
هلویست محمد
نامو
طه قادر
ايوان بنجامين
ميران على
كيژان ابراهيم
غزل مصطفى
و….

وبسایت جمال چلبیانی 

In 2005, he won the Best Singles Award for Iranian Students…

In 2009, he entered Tabriz University where he managed the Music Center of the University of Tabriz And he had several concerts with singers there…

After that, he was a member of the Mukriyan philharmonik Orchestra, and as  the Leader, violin players  worked with many singers, including Bijan Kamkar.

He has also been involved in the studio’s recording and recording of many songs with numerous singers including Turkish, Kurdish and Persian singers….

In 2016, he entered Farzad Farzin’s band as named shock band as solist of violin and had many concerts in all cities of Iran, as well as in Germany, Cyprus and Australia…

He also worked with Kurdish singers in 2018, including Hardi Salami and Miran Ali and ivan & Benjamin…

He is currently working with the Farzad Farzin group and he is a student at the TEHRAN university(elmi karbordi unit46)

 

Capture 41

بوراک اوزچیویت: بیوگرافی کامل از مدلینگ تا زندگی شخصی

Capture 67

بیوگرافی حسین تهی ( سید حسین موسوی )

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا