تلاش اسرائیل تا آمریکا را به جنگ نظامی با ایران بکشاند

یکشنبه 14 دی 1399 گوناگون

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در یک مراسم نظامی در جزیره ابوموسی گفت هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نخواهیم کرد و اضافه کرد ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

به گزارش مجله دایان:در روزهای گذشته در آستانه نخستین سالگرد شهید ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، تنش میان امریکا و ایران بالا گرفته است.

پیشتر، مقام های آمریکایی هم در روزهای اخیر به رسانه‌ها در این کشور گفته بودند که به اطلاعاتی درباره آمادگی ایران برای حمله به نظامیان امریکا و منافع متحدان آن در عراق یا دیگر مناطق خاورمیانه دست پیدا کرده اند.

در روزهای گذشته در پی حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد، دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده به ایران هشدار داده بود. وزارت خارجه آمریکا هم گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران را به انجام این حمله متهم کرد.سفیر ایران در عراق در واکنش گفت حکومت ایران نمی‌داند چه کسانی سفارت آمریکا در بغداد را هدف گرفته‌اند و هرگز از چنین اقداماتی حمایت نمی‌کند.

امریکا دو بمب افکن بی- ۵۲ امریکایی که قابلیت حمل سلاح هسته ای دارند، از آمریکا به خلیج فارس پرواز کردند و هدف از پروازها هشدار به حکومت ایران در رابطه با هرگونه اقدام احتمالی علیه منافع آمریکا عنوان شد.آمریکا زیردریایی هسته‌ای یو اس اس جورجیا را هم به خلیج فارس اعزام کرد.

این اقدامات آمریکا با اعتراض ایران مواجه شد و جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در سخنانی دونالد ترامپ را متهم کرد که در پی بهانه‌سازی برای حمله به ایران است.در واقع امریکایی ها پیش از فرارسیدن سالگرد شهید ژنرال قاسم سلیمانی از ترس حمله به اهداف نظامی آمریکا در منطقه اقدام به این تصمیم کردند. در حالی که هنگام ورود نیمیتز و سایر ناوهای جنگی گزارش شده بود که هدف ماموریت آنها ارائه پشتیبانی هوایی از سربازان آمریکایی هنگام خروج آنها از عراق، افغانستان و سومالی است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی هشدار داده که عواملی در اسرائیل در تلاش هستند تا آمریکا را به جنگ با ایران بکشانند.

وزیر خارجه ایران در توئیتی نوشت اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌ چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند تا ترامپ را به بهانه ای ساختگی در مخمصه جنگ گرفتار کنند.

مقام‌ های سوریه اعلام کردند که اسرائیل در هفته‎های اخیر بارها مواضعی را در سوریه هدف قرار داده است. نهادهای ناظر بر جنگ سوریه می‌گویند هدف بسیاری از این حملات، نفرات مرتبط با سپاه پاسداران یا شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران بوده‌اند اما نیروهای نظامی ایران به این حملات پاسخی نداده‌اند.

محمدجواد ظریف خطاب به دونالد ترامپ نوشت که مراقب تله باشید.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه هشدار به رئیس جمهوری آمریکا نوشت ،هرگونه آتش‌افروزی با آتش متقابل ایران مواجه خواهد شد، به خصوص علیه همان بهترین دوستانت.

احتمال جنگ در خاور میانه

احتمال جنگ در خاور میانه /علت حضور بمب افکن های بی -52 آمریکا در خلیج فارس چیست؟

سوتی های جو بایدن

سوتی جدید جو بایدن / آیا رازی در سوتی های جو بایدن وجود دارد؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi