6 عادت سالمی که والدین باید به کودکان خود بیاموزند

جمعه 28 آذر 1399 موفقیت
عادت سالمی که والدین باید به کودکان خود بیاموزند

عادت سالمی که والدین باید به کودکان خود بیاموزند

چیزهای کمی در زندگی تلقیح و در نهایت از بین رفتن بیشتر از عادت ها طول می کشد. هر پدر و مادری سعی می کند برخی از عادت های سالم را به کودک بیاموزد ، آرزوهایی که آرزو می کنند آنقدر رعایت شود که توسط آنها درونی شود.

عادت سالمی که والدین باید به کودکان خود بیاموزند

عادت سالمی که والدین باید به کودکان خود بیاموزند

برخی از عادات سالم که هر کودکی باید از آنها پیروی کند:

۱-سبزیجات زیادی را در رژیم غذایی بگنجانید:

مجموعه ای از سبزیجات در بازار موجود است که سرشار از ارزش غذایی غنی است. اگرچه کودکان به طور کلی از فکر خوردن سبزیجات بیزار هستند ، وظیفه شما این است که عادت به خوردن سبزیجات را در آنها ایجاد کنید و به طور مداوم فواید غذایی غنی آنها را یادآوری کنید.

۲-صبحانه را هرگز فراموش نکنید:

صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است و اغلب بیشترین وعده غذایی را نادیده می گیرند. بیشتر کودکان در صورت تأخیر تمایل به صرف صبحانه دارند و به طور کلی توسط والدین خود به سختی توبیخ می شوند. به عنوان یک پدر و مادر ، باید این نکته را مطرح کنید که هر روز صبح این مهم را به راحتی نگیرید و به شدت اصرار نکنید.

دانشکده پزشکی هاروارد تأیید می کند که رفتن بدون صبحانه با چهار برابر احتمال چاقی ارتباط دارد. و فیبر زیاد موجود در بسیاری از غلات صبحانه می تواند به کاهش خطر دیابت و بیماری های قلبی کمک کند. هر چند محتوای شکر را تماشا کنید.

۳-به فعالیت های بدنی بپردازید:

هر کودکی عاشق ورزش نیست. برخی ممکن است از کلاس بدنسازی وحشت داشته باشند. اما اگر آنها فعالیت شما را ببینند و فعالیتهای بدنی را که از آنها لذت می برند ، پیدا کنند ، سالم ماندن و تحرک آسان می شود.

با ظهور و دستیابی آسان به فناوری ، بیرون رفتن برای بازی به یک واقعیت دور تبدیل شده است ، واقعیتی که هرگز کشف نمی شود. با این حال ، ناگفته نماند که هیچ چیز نمی تواند مزایای جسمی و روحی را که یک فعالیت بدنی به همراه دارد ، جایگزین کند. این نه تنها بدن کودک شما را متناسب نگه می دارد بلکه به شادابی ذهن نیز کمک می کند.

 

 آموزش عادت های سالم به کودکان خود

آموزش عادت های سالم به کودکان خود

۴-مطالعه کنید:

موارد کمی در زندگی به اندازه خواندن کتاب می تواند پاداش آور و برآورده کننده باشد. با این حال این عادت آسان نیست و به عنوان والدین مسئولیت شماست که این امر را در آنها القا کنید. سعی کنید کودک خود را هر روز چند صفحه بخواند تا اینکه خودش آن را خارج از خواست خود کند.

۵-آب بنوشید و نوشابه را کنار بگذارید:

بسیاری از نوشابه های گازدار با طعم موجود ، به عنوان یک گزینه خوش طعم تر برای آب مایع برای کودکان استفاده می شود. اگرچه انتخاب مناسب به نظر می رسد ، اما باید از همان ابتدا منتفی شود. سودا مملو از مواد نگهدارنده مضر است و باید توسط کودکان به طور مناسب اجتناب شود. در عوض ، آنها باید بطری آب را برای رفع تشنگی انتخاب کنند.

۶-مثبت بمانید:

برای بچه ها راحت است که وقتی اوضاع به همان شکل پیش نمی رود دلسرد شوند. با نشان دادن اهمیت مثبت ماندن ، به آنها كمك كنید تا انعطاف پذیری را تجربه كنند. طبق تحقیقات انجام شده در منبع معتبر بررسی بالینی روانشناسی کودک و خانواده ، کودکان و همچنین بزرگسالان می توانند از تفکر مثبت و روابط خوب بهره مند شوند. به کودکان خود کمک کنید تا اعتماد به نفس سالم و تفکر مثبتی داشته باشند ، فارغ از اینکه با چه چالش هایی روبرو هستند دوست داشتنی ، توانا و بی نظیر هستند.

 

www.lybrate.com

چگونه کودک شاد داشته باشیم

چگونه کودک شاد داشته باشیم/7راز برای تربیت یک کودک شاد

کارآفرینی چیست؟

کارآفرین کیست؟ هدف از کارآفرینی چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا