28 واقعیت جالب در مورد زندگی امینم خواننده رپ

یکشنبه 5 دی 1400 چهره ها
امینم خواننده رپ

 

 امینم خواننده رپ کیست؟

Eminem یک خواننده رپ ، بازیگر و تهیه کننده ضبط است. او یکی از بحث برانگیزترین و پرفروش ترین هنرمندان اوایل قرن 21 است.

امینم  در 17 اکتبر 1972 در سنت جوزف ، میسوری متولد شد و کودکی پیچیده و دشواری را پشت سر گذاشت.

مارشال بروس مدرز سوم   که با نام حرفه‌ای خود، امینم یا امِنِم  شناخته می‌شود، خواننده رپ، خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده موسیقی اهل ایالات متحده آمریکا است.

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

28 واقعیت جالب در مورد زندگی امینم خواننده رپ

۱- اولین آلبوم خود را با نام The Slim Shady LP در اوایل سال 1999 راه اندازی کرد و آلبوم چند پلاتینی شد و چهار جایزه موسیقی MTV Video و دو جایزه گرمی را از آن خود کرد. در سال 2000 ، امینم The Marshall Mathers LP را منتشر کرد که به سرعت به پر فروش ترین آلبوم تاریخ رپ تبدیل شد.

 

۲-در سال 2002 ، او فیلم محبوب 8 مایل را در مورد مبارزات خود در دیترویت و شهرت شهابی در صحنه رپ منتشر کرد. منتقدان و طرفداران آن را ستایش جهانی می کنند.

 

۳-در سال 2010 ، امینم آلبوم برنده گرمی Recovery را منتشر کرد ، تلاشی کاملاً زندگینامه ای برای کنار آمدن با مبارزاتش با اعتیاد و تجربه توانبخشی.

 

۴-در سال 2018 ، در سن 45 سالگی ، دارایی خالص وی 190 میلیون دلار تخمین زده می شود و او را به یکی از ثروتمندترین رپرهای تاریخ موسیقی تبدیل می کند. برای من جالب است که یک هنرمند می تواند چنین موفقیت چشمگیری داشته باشد و میلیون ها هوادار را با کلمات و موسیقی خود جابجا کند.

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۵- شکایت مادر امینم  از پسرش  بخاطر تهمتی که در آهنگ ‘My name is ” توسط اِم به او زده شده

 

۶- القاب مختلف اِم بخاطر شخصیت های مختلف اوست.”اسلیم شیدی” نشان دهنده خلق و خوی پرحرارت اوست،”امینم” یک رپر پرطرفداره و “مارشال مترز” نشان دهنده خود واقعی او در زندگی شخصی اوست.

 

۷-زمانی که اِم 15 سال داشت هم مدرسه ای فراری او “کیم” و خواهرش در خانه آنها مستقر شدند که بعد ها امینم با او رابطه عاشقانه و پرفراز و نشیب برقرار کرد!

 

۸-شاید از روی خوش شانسی امینم 3 بار پایه نهم را تجدید شد و مجبور به ترک تحصیل شد که این کار موجب تغییر جهت او به سوی رپ بود.

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۹- امینم و صمیمی ترین دوست او “پروف” دزدکی وارد دبیرستان محلشون میشدند تا با شاگردان آنجا بتل رپی برگزار کنند.

 

۱۰- در تحقیقی که بر روی 93 آرتیست موزیک انجام شد مشخص شد که امینم در میان همه آنها گسترده ترین دایره لغات را داراست!

 

۱۱-در سال 1997 امینم در المپیک فری استایل رپ در لس آنجلس شرکت کرد و مقام دوم رو کسب کرد اما باعث جلب توجه لیبل “اینترسکوپ” و “داکتردره” شد و این رپر آماتور با این لیبل حرفه ای قرار داد امضا کرد!

 

۱۲-آلبوم “مارشال مترز ال پی” رکورد سریعترین فروش آلبوم هیپ هاپ و سریعترین فروش آلبوم تک خواننده رو که به ترتیب دست اسنوپ داگ و برینتی اسپرز بود رو شکست!

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۱۳- در کودکی او آرزو داشت که نویسنده کتاب های کمیک شود ولی از بخت بدش به یکی از بهترین رپرای تاریخ تبدیل شد:)

حمایت آزاده نامداری از پرسپولیس

 

۱۴-پروف صمیمی ترین رفیق او و هم گروهی او در بند D12 در یک حادثه تیراندازی کشته شد که این مرگ تاثیر بسیار زیادی روی آثار و شخصیت امینم گذاشت.

 

۱۵- در یک بار امینم به مردی که در حال بوسیدن همسرش بود حمله ور و مجبور به پرداخت 100 هزار دلار غرامت شد!

 

۱۶- امینم سابقه بازی در فیلم هم دارد.او در فیلم 8Mile در سال 2002 بازی کرد که داستان فیلم شباهت زیادی به داستان زندکی خودش داشت.

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۱۷-ترانه lose yourself که برای فیلم سینمایی او بود اولین آهنگ رپ تاریخ بود که برنده جایزه اسکار شد و از این حیث او از چهره هایی مثل لیام نسون،جانی دپ و تام کروز بیشتر جایزه اسکار دارد:)

 

۱۸- در روز اعلام برندگان اسکار او در منزل با دخترش وقت میگذروند و به مراسم نرفت!

 

۱۹-امینم در مقطعی از زندگیش اعتیاد شدیدی پیدا کرده بود تا جایی که در روز 30 ویکودین و بین 40 تا 60 والیوم مصرف میکرد. البته بعد به کمک التون جان موفق به ترک شد.

 

۲۰- سازمان حمایت از حقوق همجنسگرایان از او بخاطر توهین در برخی از شعراش به این افراد از او شکایت کرده بود. البته اِم مدعی شد که این حرفها از شخصیت رپی اوست و خود او موافق توهین هایش نیست!

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۲۱- هوک ترک just lose it فقط در 30 ثانیه نوشته شده!این ترک رتبه یک چارت هفتگی رو هم دریافت کرده بود!

 

۲۲- به امینم پیشنهاد بازی در نقش اصلی فیلم Elysium شده بود ولی چون تیم سازنده حاضر به تغییر مکان فیلمبرداری از لس آنجلس به دیترویت محل تولد اِم نشدند او پیشنهاد بازی در فیلم را رد کرد.

 

۲۳–اولین دستگیری امینم در سن 20 سالگی او اتفاق افتاد،علت این دستگیری تیراندازی با تفنگ پینت بال به سمت ماشین پلیس بود.

 

۲۴-کمپانی فیلم یونیورسیال و لیبل موسیقی اینترسکوپ تمایل داشتند ترک cleanin out my closet رو به عنوان تم اصلی فیلم 8mile انتخاب کنند اما امینم مخالفت کرد و آهنگ lose yourself رو انتخاب کرد که برنده اسکار هم شد.

 امینم خواننده رپ

امینم خواننده رپ

۲۵- شرط عضویت در لیبل شخصی امینم یعنی shady records برنده شدن در رپ بتل با خود اوست!

 

۲۶- امینم ادعا کرده که با ماریا کری خواننده معروف در سال 2001 رابطه برقرار کرده که ماریا این ادعا را رد کرده و همین موجب درگیری زیادی بین این دو شد

 

۲۷- امینم تمام 3 ورس ترک lose youeself خود را در یک مرحله ضبط کرده!

 

۲۸- وقتی که او 9 ساله بود در یک حادثه بد ضربه بدی خورد و باعث شد یک هفته به کما برود!

 

ریئس جمهور های آمریکا

لیست ریئس جمهور های آمریکا پس از انقلاب جمهوری اسلامی

سردار سلیمانی

بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا