گل بامبو/گل خوش شانسی

شنبه 11 بهمن 1399 گل و گیاه
گل بامبو

گل بامبو

با نام علمی Dracaena sanderiana

گیاهی که امروز به گل بامبو یا بامبوخوش شانس معروف است در واقع اصلا از خانواده نی ها یا خیزران ها نیست و از تیره Dracaena است و به نامهای تجاری دیگری مانند بامبو خوش شانس ، بامبو فرفری ، بامبو آب چینی ، گیاه الهه رحمت ، همیشه سبز بلژیکی و گیاه روبان است شناخته می شود.

این گیاه معمولاً با عنوان “بامبو خوش شانس” به بازار عرضه می شود. این گیاه در مناطقی از هندوستان که گیاهان معمولاً از کشور چین و تایوان وارد می شوند ، به محبوب ترین گیاه داخل سالن تبدیل شده است.

این گیاه یک گیاه چند ساله است که به ارتفاع 100 سانتی متر (39 اینچ) می رسد و دارای برگهای کمی پیچ خورده به رنگ سبز خاکستری است که طول آن تا 23 سانتی متر (9 اینچ) می رسد. ساقه آن گوشتی است که آن را از بامبو متمایز می کند. به مناطق روشن و تهویه شده نیاز دارد. هوای خشک را تحمل می کند و به پاشش مداوم نیاز ندارد. یک گیاه بسیار مقاوم ، از بین بردن آن کار دشواری است.

گل بامبو

گل بامبو

انواع گیاهان بامبو

1. بامبوی جوانه.

2. بامبوی برگ سبز

3. بامبوی طلایی

4. بامبوی سیلور ( ابلق )

گل بامبو و شانس

می‌گویند که بامبو شانس می‌آورد، اماباید تعداد آن فرد باشد! برای شانس آوردن باید تعداد بامبوهایی که در خانه نگهداری می‌کنید سه، پنج و… به هر حال فرد باشد در غیر این صورت بدشانسی می‌آورد. شاید همین خرافه که در ایران نسبت به بعضی کشورهای آسیای شرقی سابقه کوتاه‌تری دارد یکی از عوامل رونق بازار فروش این نوع گیاه خاص باشد. البته باید گفت که این خرافه در بعضی از کشورها ریشه‌های کهنی دارد!

 

گل بامبو

گل بامبو

نکاتی برای نگهداری از گیاه بامبو:

این گیاه به عنوان یک گیاه خانگی در خارج از منطقه گرمسیری رشد می کند. در ظروف با سایه جزئی در فضای باز یا نور روشن اما غیر مستقیم در داخل خانه عملکرد خوبی دارد. نور کافی و آب تازه است و نیاز به رسیدگی خاصی ندارد. البته بامبو برای رشد، خاک نمی ‌خواهد. حتی می ‌توان آن را در خاک های ژله ‌ای نگهداری کرد اما برای رشد بهتر است از تقویت‌کننده های مایعی استفاده ‌شود که به آب بامبو اضافه می کنند و گل فروشی ها آن را «غذای بامبو» می نامند. و یا می توان آن را در آب بدون کلر کشت کرد. آب را هفتگی عوض کنید و کود مایع ضعیف تهیه کنید. برگهای بند روشن و سبز روشن به طور گسترده ای در امتداد ساقه های قائم قرار دارند و به گیاه ظاهری باز و هوا می دهند. ساقه ها اغلب به اشکال مختلف آموزش می بینند .

چند مدل گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

گل بامبو

راهنمایی خرید نهال گردو برای مناطق سردسیر

شرایط کاشت و مراقبت از گل مارگریت در باغچه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا