آیا هویج خاصیت رقیق کنندگی خون دارد؟

دوشنبه 3 مهر 1402 سلامت
آیا هویج خاصیت رقیق کنندگی خون دارد؟

نظرات کارشناسان در مورد اینکه آیا آیا هویج خاصیت رقیق کنندگی خون دارد یا خیر متفاوت است. برخی از کارشناسان معتقدند که هویج دارای خواص رقیق کننده خون است زیرا حاوی پتاسیم است که به شل شدن شریان ها و سایر رگ های خونی کمک می کند. دیگران معتقدند که هویج حاوی مقداری کومارین طبیعی است که اعتقاد بر این است که خواص رقیق کنندگی خون دارد. با این حال، هویج همچنین حاوی ویتامین K است که یکی از مواد مغذی مسئول لخته شدن خون است.

هویج

نظر کارشناسی از Mantwa Radebe

کارشناسی ارشد تغذیه · 12 سال سابقه · آفریقای جنوبی
بله، هویج دارای خواص رقیق‌کننده خون است، زیرا حاوی پتاسیم است که به شل شدن شریان‌ها و سایر رگ‌های خونی که جریان و گردش خون را بهبود می‌بخشد، کمک می‌کند.

هویج کبابی
نظر کارشناس از Iyanuoluwa Oyetunji

کارشناسی ارشد پزشکی، تخصص در تغذیه انسان · 2 سال سابقه · آفریقای جنوبی

هویج حاوی مقداری کومارین طبیعی است که اعتقاد بر این است که خواص رقیق کنندگی خون دارد. با این حال، هویج همچنین حاوی ویتامین K است که یکی از مواد مغذی مسئول لخته شدن خون است. ویتامین K با متابولیسم رقیق‌کننده‌های خون مانند وارفارین تعامل دارد. علاوه بر این، هویج حاوی حدود 395 میلی گرم پتاسیم در یک فنجان است. پتاسیم یک گشادکننده عروق است که به شل شدن عروق خونی و بهبود جریان خون کمک می کند.

روغن هویج
نظر کارشناس از Deidre Huysamen

متخصص تغذیه – خدمات رژیم غذایی و تغذیه بالینی · 7 سال سابقه · آفریقای جنوبی

خیر، هویج خاصیت رقیق کنندگی خون ندارد. این معمولاً اثری است که ممکن است ناشی از مصرف بیش از حد ویتامین K باشد که می تواند در روند لخته شدن خون اختلال ایجاد کند. در حالی که هویج حاوی ویتامین K است، تقریباً به اندازه کافی حاوی این ویتامین نیست که خطری برای رقیق شدن خون ایجاد کند.

هویج
نظر کارشناسی از ماریا آرینتی

فوق لیسانس در حمایت از تغذیه / لیسانس در تغذیه · 13 سال سابقه · آرژانتین

هویج حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که می تواند به عنوان یک گشادکننده عروق برای شل کردن رگ ها و شریان ها عمل کند که می تواند جریان و گردش خون کلی را بهبود بخشد. همچنین، کومارین موجود در هویج ممکن است به کاهش فشار خون برای محافظت بیشتر از قلب کمک کند.

فواید هویج
نظر کارشناس از María F. Carzon

لیسانس تغذیه انسانی · 4 سال سابقه · آرژانتین
هویج مقدار کمی ویتامین K دارد که رقیق کننده خون است. برخی از سبزیجات که منبع ویتامین K هستند، سبزیجات برگ سبز هستند.

نتیجه :

در حالی که هویج حاوی مقدار کمی ویتامین K است که رقیق کننده خون است، اما به اندازه کافی نیست که خطری برای رقیق شدن خون ایجاد کند. با این حال، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند باید قبل از مصرف هویج با پزشک خود مشورت کنند.

منبع : MSN

قطره کاهش وزن Regen-FX

قطره کاهش وزن Regen-FX

شوره سر

رفع شوره سر/6 ماده ای که باید با ماست برای شوره سر مخلوط کنید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا