خرید ماهی خشک

دوشنبه 10 آذر 1399 بازار

منظور از خشک کردن گرفتن رطوبت از ماهی است، عمل خشک کردن ماهی باعث استحکام بافت گوشت ماهی می شود. روش های مختلفی برای اینکار وجود دارد، که معمولی ترین روش ها افزودن نمک، اعمال فشار مکانیکی، تبخیر رطوبت از سطح محصول هستند.

ماهی حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد آب است و در شرایط طبیعی در دمای حدود ۵ درجه یا بالاتر به سرعت مورد هجوم میکروارگانیسم ها قرار می گیرد از این رو خشک کردن پایداری محصول در برابر تغییرات نامطلوب را افزایش می‎دهد.

کاربرد ماهی خشک

با توجه به خواص بسیار زیاد، ماهی خشک کاربردهای فراوانی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارخانه‌های تولید پودر ماهی: این ماهی در این کارخانه ها پودر شده و جهت تولید خوراک دام و طیور و کود برای کشاورزی ها و باغات مورد استفاده قرار می گیرد.

مصارف خوراکی:  این ماهی در تهیه بسیاری از مواد غذایی از جمله سس خوراکی، مهیاوه، بله ماهی، سور و…  استفاده می‌شود. یکی از بهترین غذاهای سنتی این منطقه که به‌واسطه این ماهی به دست می‌آید مهیاوه است. مَهوه یا مهیاوه، که به عربی مِشاوَه گفته می‌شود، به‌جز مناطق ساحلی بندرلنگه از خوردنی‌های شهرستان‌های جنوب استان فارس و استان هرمزگان به شمار می‌آید.

مصارف حیوانی: این ماهی به دلیل ارزش غذایی و پروتئین بالایی که دارد پس از فرآوری به عنوان خوراک دام و طیور، خوراک آبزیان، مورد استفاده قرار میگردد.

روغن ماهی: روغن این ماهی برای موارد بهداشتی و آرایشی و تهیه کود کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع ماهی خشک

1.ماهی خشک متو

ماهی خشک متو یا ماهی خشک متوتا ماهی ریزی است که در نزدیکی ساحل و در قسمت های کم عمق دریا زندگی می کند،این ماهی به دلیل ارزش غذایی بالا، طرفداران زیادی دارد. با آغاز فصل بهار صید ماهی متو در هرمزگان آغاز می شود که شهرستان های پارسیان، بندرلنگه، قشم و جاسک عمده مناطق صید این ریز ماهی هستند.

  1. ماهی خشک جنوب

ماهی خشک ضمن صید یا همان ماهی خشک جنوب ماهی هایی هستند که در فصل صید میگو توسط صیادان صید می شوند. بعد از صید میگو ماهی هایی که در تور میگو هستند و از نظر صیادان ارزش اقتصادی ندارند از میگو جداسازی می شود و برای خشک کردن زیر نور خورشید به حالت ارگانیک با دو روش خشک کردن ماهی به روش زمینی یا خشک کردن ماهی به روش هوایی به شرکت فرآوری صیادان جوان جاسک ارسال می شود. فصل صید ماهی خشک ضمن صید یا همان ماهی خشک جنوب از مرداد ماه شروع می شود و تا اواخر پائیز ادامه دارد.

 

  1. ماهی ساردین خشک

 

نام ماهی ساردین خشک برگرفته شده از جزیره ساردنی ایتالیا می باشد، این نوع ماهی در زمان های قبل در این جزیره بسیار فراوان بود، به همین علت به این اسم، نامگذاری شده است.

ماهی ساردین از ماهی های روغنی دارای پروتئین و ویتامین های بالایی هستند. و جزو خانواده شاه ماهی شمالی به حساب می آیند، ماهی ساردین در ایران هم وجود دارد و در دریای جنوب خلیج فارس در نزدیکی ساحل و قسمت های کم عمق دریا صید میگردد.

 

چرا بهتر است ماهی خشک را از شرکت فرآوری صیادان جوان جاسک تهیه نمائید؟

  • تحویل سریع
  • امکان صادرات و ارسال به تمامی استان های ایران
  • ادغام روشهای سنتی و تکنولوژیهای روز دنیا
  • امکان تولید تناژ بالا
  • دارای مجوز فعالیت
  • ارزان ترین قیمت بازار
  • حمایت از صیادان با تجربه

 

 

 

  • حمایت از صیادان با تجربه شرکت فرآوری صیادان جوان جاسک

صیادان با تجربه ما تمام تلاش خود را برای عرضه محصولی با کیفیت یکنواخت به بازار می کنند.

شعار: هدف ما ارائه محصولی خالص، باکیفیت و با قیمت مناسب می باشد.

آدرس سایت: http://mahikhoshk.com

شماره تماس: 07633339720 – 09173681218

آدرس ایمیل بخش فروش: [email protected]

پیج اینستاگرام : https://www.instagram.com/mahikhoshk/

کانال تلگرام: https://t.me/sayadanpowder

چند روز برای گشتن مثلث طلایی کافی است

تجربه بی‌نظیر خدمات دانشجویی ارزان در تهران

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا