بریتنی اسپیرز | بیوگرافی پرنسس پاپ آمریکا

دوشنبه 30 خرداد 1401 بیوگرافی
بیوگرافی بریتنی اسپیرز

بیوگرافی بریتنی اسپیرز خواننده، ترانه‌نویس و رقصندهٔ آمریکایی

چکیده ای از بیوگرافی بریتنی اسپیرز (Britney Jean Spears)

نام: بریتنی جین اسپیرز

نام به انگلیسی: Britney Jean Spears

متولد: ۲ دسامبر ۱۹۸۱ (11 آذر 1360)

زاده: مک‌کام، میسیسیپی، ایالات متحده

ملیت: آمریکایی

حرفه: هنرپیشه آمریکایی ،خواننده، ترانه‌سرا، رقصنده

دارایی خالص: ۲۱۵ میلیون دلار

سال فعالیت: ۱۹۹۲ تا کنون

همسران: جیسون آلن الکساندر ،  کوین فدرلاین ، سام اصغری

فرزندان: شان پرستون ،جیدن جیمز

سبک: پاپ. دنس پاپ.الکترو پاپ

 

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز کیست؟

بریتنی اسپیرز خواننده، ترانه‌سرا، رقصنده و بازیگر آمریکایی است. او برای تأثیراتش بر احیای موسیقی تین پاپ طی اواخر دههٔ ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی شناخته می‌شود.

بریتنی اسپیرز متولد چه سالی است؟

بریتنی جین اسپیرز متولد ۲ دسامبر ۱۹۸۱ (11 آذر 1360) در مک‌کام، میسیسیپی به دنیا آمد و در کنتوود، لوئیزیانا و در مؤسسه مذهبی «باپتیست جنوبی» بزرگ شد.

قد بریتنی اسپیرز چقدر است؟

بریتنی اسپیرز 1 متر و 63 سانتی متر قد دارد.

خانواده بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز فرزند دوم لین آیرین بریجز و جیمز پارنل اسپیرز است. مادربزرگ مادری او، لیلیان پورتل، انگلستانی بود (در لندن متولد شد) و یکی از پدربزرگ مادری او اهل مالت بود. خواهر و برادرش برایان جیمز و جیمی لین اسپیرز هستند.

او در کمربند انجیلی زاده شد، جایی که منحصراً از نظر اجتماعی، محافظه‌کاری مسیحیت انجیلی نفوذ مذهبی قدرتمندی در آنجا دارند. او به عنوان یک بپتیست جنوبی تعمید گرفت و از کودکی در یک گروه کر کلیسایی آواز می‌خواند. او همچنین در بزرگسالی تعالیم کابالیست را مطالعه کرده‌است.

مادرش «لین ارنه»نویسنده، و پدرش «جیمی پارنل اسپیرز» پیمانکار ساختمان هستند. سه خواهر وبرادر هستند که او دومین فرزند خانواده است.برادر بریتنی «برایان» به عنوان مدیر اقتصادی خانواده فعالیت می‌کند و خواهرش «جیمی لین» بازیگر و خواننده‌ است.

 

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

کودکی بریتنی اسپیرز

بریتنی از دو سالگی آغاز به خواندن و رقصیدن کرد و بعد از مدت کوتاهی در مسابقات استعدادیابی نیز شرکت کرد. در هشت سالگی برای شرکت در برنامه تلویزیونی دیزنی به نام The All New Mickey Mouse Club درخواست و تست داد اما درخواست او را به دلیل سن بسیار پایینش قبول نشد.

اما با این حال تولیدکنندگان تحت تأثیر کار او قرار دریافتد و بریتنی را تشویق به دریافت یک نماینده در شهر نیویورک کردند و او با شرکت در دانشکده هنرهای نمایشی حرفه ای، اوقات خود را در آنجا گذراند. در این دوره او آغاز به شرکت در تبلیغات تلویزیونی کرد و در سال 1991 در فیلم Ruthless بازی کرد.

پایان در سن 11 سالگی، بریتنی اسپیرز به عضویت بازیگران کلوپ New All Mickey Mouse درآمد و به گروهی از خوانندگان آن زمان شامل جلستین تیمبرلیک (که بعدها با او وارد رابطه شد) و کریستینا آگویلرا، پیوست.

شروع حرفه بریتنی اسپیرز

در سن ۸ سالگی، درکانال «دیزنی»برای سریال «کلوپ جدید میکی موس» تست صدا داد.

اگرچه در آن زمان او خیلی جوان تشخیص داده شد که به سریال بپیوند ولی تهیه‌کننده او را به نماینده شهر نیو یورک معرفی کرد.

بریتنی سپس سه تابستان را در شهر نیو یورک در مدرسه هنری «دانشکده حرفه‌ای نمایشی هنر» گذراند.

در سال ۱۹۹۲ او در یک شو تلویزیونی محبوب به نام «جستجوی ستاره» شرکت کرد.

او دراولین دور رقابت‌ها در این شو تلویزیونی را برنده شد ولی نهایتاً باخت. در سن ۱۱ سالگی بریتنی به کانال «دیزنی» برای شرکت در «کلوپ جدید میکی موس» بازگشت.

او در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در این برنامه درخشید در حالی که او فقط ۱۳ سال داشت. وقتی که برنامه تمام شد، بریتنی به کنوود برگشت و به مدت یکسال تحصیلات متوسطه را ادامه داد.

در سال 1376 وقتی 17 ساله بود به یک گروه پاپ دخترانه به نام اینوسنس پیوست

در سال 76 دموی یک آهنگ تک خوانی را ضبط کرد سپس او تور کنسرت در آمریکا برگزار کرد که اسپانسر آن مجله نوجوان آمریکایی بود و سرانجام او خوانند یک گروه بنام ‘N Sync شد

 

سام اصغری مشعوقه بریتنی اسپیرز

سام اصغری مشعوقه بریتنی اسپیرز

 

همسران و مشعوقه های بریتنی اسپیزر

اولین نامزدی: بریتنی اسپیرز  با خواننده معروف آمریکا جاستین تیمبرلیک در سال ۱۹۹۹ برقرار کرد اما رابطهٔ این دو بیش از سه سال دوام نیاورد و در دسامبر ۲۰۰۲ رابطهٔ این دو به اتمام رسید.

ازدواج اول: بریتنی با جیسون(آلن الكساندر): تاریخ ازدواج ژانویه 2004. اما ازدواج آنها تنها 55 ساعت دوام آورد.

ازدواج دوم:بریتنی با همسرش دومش کوین فردرلین (۲۰۰۴تا ۲۰۰۶) ازدواج کرد. وصاحب دو  فرزند شد.اولین فرزندش «شان پرستون»در سال ۲۰۰۵ و دومین فرزندش «جیدن جیمز» در سال ۲۰۰۶ به دنیا آورد اما کوین فردرلین با خیانت خود به طلاق این زوج در ماه نوامبر همان سال (۲۰۰۶)نیزخاتمه داد، و در پی آن بر سر به پذیرفتن سرپرستی پسرهایشان درگیری پیدا کردند.

دومین نامزدی: در سال ۲۰۱۰ با یکی از مدیر برنامه‌های خود به نام «جیسون تراویک» دوست شد اما این رابطه به دلیل نامشخصی در سال ۲۰۱۲ خاتمه یافت.

سومین نامزدی:بریتنی اسپیرزدر سال۲۰۱۱ در کلوب شبانه با یکی از دوستان همسر خواهرش به نام (دیوید لوکادو) آشنا می‌شود و وارد رابطه دوستی می‌شوند که با خیانت دیوید این دوستی نیز پایان میابد و بار دیگر بریتنی را می‌رنجاند.

چهارمین نامزدی: بریتنی از ماه مارس سال ۲۰۱۶ با یک مدل، ورزشکار ایرانی به نام سام اصغری وارد یک رابطه عاشقانه شده و از بودن با او بسیار خوشحال است. سام ارتباط خوبی با فرزندان بریتنی دارد.

 آشنایی بریتنی اسپیرز و سام اصغری

بریتنی اسپیرز طی گفتگو‌یي درباره این آشنایی چنین می‌گوید:
“قرار بود که ما صحنه مشترکی را در آهنگ ویدیوی من داشته باشیم که من بعد از طی مسیری به بالای میزی می‌رسیدم که سام در آنجا نشسته بود.

برای این که نوبت به تصویربرداری این صحنه برسد بیش از بیست دقیقه معطل شدیم و چون کار دیگری نداشتیم عملا مجبور شدیم باهم حرف بزنیم و هر چند در ابتدا حرف زیادی برای گفتن نداشتیم سرانجام شروع به صحبت کردن درباره غذای مورد علاقه‌ مان کردیم و او هیچ نظری نداشت؛ منظورم این است که اسمم را شنیده بود اما نمی‌ دانست چطور شخصیتی هستم و من هم همین احساس متقابل را نسبت به او داشتم.

در واقع وقفه طولانی در فیلمبرداری ما را وادار به گفتگو کرد. ما شروع به صحبت درباره سوشی و چیزهایی که دوست داریم کردیم و این که باید یک روز برای خوردن سوشی باهم بیرون برویم. بعد از چند دقیقه حرف زدن احساس کردم یک حس مشترک در ما ایجاد شد و سام شماره اش را به من داد.

من خیلی نسبت به این که به او زنگ بزنم محتاط بودم و بعد از حدود پنج ماه شماره اش را از کیفم در آوردم و با او تماس گرفتم! به خودم گفتم خیلی پسر جذابی هست و از آن به بعد همه چیز خیلی خوب و بامزه پیش رفته است. احساس میکنم به مرحله‌ اي از زندگی رسیده‌ ام که نیازی به روابط کوتاه‌ مدت با مردها ندارم و دلم می‌‌خواهد مرد ویژه‌ اي را پیدا کنم و تا آخر عمر با او باشم.”

بریتنی اسپیرز و سام اصغری

بریتنی اسپیرز و سام اصغری

بریتنی در سالگرد دوستیش با سام با انتشار عکسی دونفره در صفحه خود نوشت این مرد هرروز الهام بخش من است برای این که انسان بهتری باشم و این من را خوشحال ترین دختر دنیا می‌کند.
برخی کابران این دیدگاه را دارند که دوستی بریتنی اسپیرز و سام اصغری آن هم پس از دوبار ازدواج و با داشتن دو پسر 12و 14 ساله کمی عجیب به نظر می رسد. در مقابل برخی معتقدند که رابطه این دو نفر خیلی عمیق تر از دوستی است و بزودی به ازدواج و تشکیل خانواده منجر می‌شود.

 

فرزندان بریتنی اسپیرز

فرزندان بریتنی اسپیرز

 

بریتنی در کتاب گینس

بریتنی اسپیرز بعد از آغاز زندگی حرفه‌ای به سرعت به یک الگوی پاپ بی ن‌المللی تبدیل گشت. مجله رولینگ استون دربارهٔ وی نوشت : یکی از موفق‌ ترین خوانندگان در قرن ۲۱  در سال ۲۰۰۳ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ستاره دار شد

او اسم خود را برای بیشترین فروش آلبوم عزیزم یک بار دیگر با فروش ۱۳ میلیون نسخه در آمریکادر میان نوجوانان در کتاب رکوردهای گینش ثبت کرد

 

بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز

جوایز بریتنی اسپیرز

او در جوایز ام تی وی سال ۲۰۰۸ موفق شد سه جایزه اصلی، یعنی بهترین خواننده زن، بهترین ویدیو پاپ سال و ویدیو سال را برای تکه‌ای از من برنده شود. بریتنی در سال ۲۰۰۵ برای میوزک ویدیویزهرآگین جایزه بهترین رقص گرمی را دریافت کرد. موزیک ویدئو زن‌باره در ام تی وی ۲۰۰۹ در سه رشتهٔ بهترین ویدئو پاپ، بهترین ویدئو زن و ویدئو سال نامزد شد که توانست جایزهٔ بهترین ویدئو پاپ سال را از آن خود کند. البته اسپیرز در آن مراسم حضور نداشت.

در مراسم جوایز موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۱۱ بریتنی «جایزهٔ ویدئوی پیشگام مایکل جکسون» را دریافت کرد. در این مراسم از بریتنی برای ۱۲ سال فعالیت هنری و تاثیرگذاری بر موسیقی پاپ و صنعت موزیک ویدئو تقدیر شد. بریتنی این جایزه را از لیدی گاگا گرفت.

2 بار نامزد GRAMMY AWARDS گردیده
4 بار برنده جایزه MTV AWARDS
4 بار برنده جایزه BILLBOARD MUSIC AWARD

 

بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز

حقایق جالب از زندگی بریتنی اسپیزر

 • تا اکتبر 1994 در آکادمی پارکلین، یک مدرسه خصوصی در مک‌کامب، می‌سی‌سی‌پی حضور داشت. او در تیم بسکتبال دختران بود.
 • خواهر کوچکتر برایان اسپیرز و خواهر بزرگتر جیمی لین اسپیرز.
 • بت او مدونا است.
 • دوستان خوب با مدونا خواننده. آنها با هم آهنگی به نام “من در برابر موسیقی” ساختند. این آهنگ در آلبوم “در منطقه” او وجود دارد.
 • در مدرسه هنرهای نمایشی حرفه ای نیویورک تحصیل کرد.
 • قبل از موفقیت به عنوان یک خواننده در یک مغازه تازگی کار می کرد.
 • اولین زنی است که چهار آلبوم دارد مستقیماً به رتبه 1 در نمودارهای آمریکایی می رسد.
 • نام او قیاسی از “پرسبیتریان” است.
 • از سال 2010، او پرفروش ترین هنرمند زن دهه است.
 • اولین جایزه گرمی خود را برای بهترین ضبط رقص برای “سمی” دریافت کرد.
 • دوستان خوب با مدونا خواننده. آنها با هم آهنگی به نام “من در برابر موسیقی” ساختند. این آهنگ در آلبوم “در منطقه” او وجود داردد
زندگی بریتنی اسپیرز

زندگی بریتنی اسپیرز

**آلبوم‌ها**

ترانه‌های بریتنی اسپیرز

 •  عزیزم یک بار دیگر (۱۹۹۹)
 • اوه!… باز هم دسته‌گل به آب دادم (۲۰۰۰)
 • بریتنی (۲۰۰۱)
 • داخل محدوده (۲۰۰۳)
 • خاموشی (۲۰۰۷)
 • سیرک (۲۰۰۸)
 • زن افسونگر (۲۰۱۱)
 • بریتنی جین (۲۰۱۳)
 • افتخار (۲۰۱۶)

 

**فیلم‌شناس**

 • کم احتمال (۲۰۰۱)
 • هارراه (۲۰۰۲)
 • آستین پاورز: در عضو طلایی (۲۰۰۲)
 • پالی شور مرده‌است (۲۰۰۳)
 • فارنهایت ۹/۱۱ (۲۰۰۴)
 • همکاری حیوانات (۲۰۱۹)

 

**کنسرت‌ها تورها**

تور عزیزم یک بار دیگر… (۲۰۰۰–۱۹۹۹)
تور دیوانه(ام کردی) (۲۰۰۰)
تور اوه!… باز هم دسته‌گل به آب دادم (۲۰۰۱–۲۰۰۰)
تور خیال پردازی در میان یک رؤیا (۲۰۰۲–۲۰۰۱)
تور هتل اونیکس (۲۰۰۴)
تور م+م (۲۰۰۷)
سیرک با هنرمندی بریتنی اسپیرز (۲۰۰۹)
تور زن افسونگر (۲۰۱۱)
بریتنی: زنده در کنسرت (۲۰۱۷)
تور تکه‌ای از من (۲۰۱۸)

 

کیم کارداشیان

کیم کارداشیان | زندگی خصوصی کیم کارداشیان و همسرش

بیوگرافی سارا حاتمی

بیوگرافی سارا حاتمی بازیگر سریال زخم کاری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا