مایکل جکسون سلطان پاپ موسیقی + علت مرگ مایکل

چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401 بیوگرافی
مایکل جکسون

زندگی نامه مایکل جکسون (Michael Jackson)

چکیده ای از بیوگرافی مایکل جکسون

نام اصلی: مایکل جوزف جکسون

نام اصلی به انگلیسی: Michael Joseph Jackson

شهرت: مایکل جکسون

متولد: ۲۹ اوت ۱۹۵۸(‎۷ شهریور ۱۳۳۷)

محل تولد: گری در ایالت ایندیانا، ایالات متحده آمریکا

درگذشت: 25 ژوئن سال 2009 (۴ تیر ۱۳۸۸)

ملیت: آمریکایی

سال فعالیت: ۱۹۶۴ تا ۲۰۰۹

حرفه: خواننده، ترانه‌سرا و رقصنده

سبک: پاپ، راک، دنس، سول، الکترونیک، فانک، آر انی بی

همسرها: لیزا ماری پریسلی از سال(۱۹۹۴تا۱۹۹۶) _ دبی رو از سال (۱۹۹۶تا۱۹۹۹)

فرزندان: پرنس جکسون-پاریس جکسون-بلنکت جکسون

 

بیوگرافی مایکل جکسون

بیوگرافی مایکل جکسون

مایکل جکسون کیست؟

مایکل جکسون خواننده، ترانه‌سرا، تهیه‌کنندهٔ موسیقی، رقصنده، طراح رقص و هنرپیشه اهل ایالات متحدهٔ آمریکا بود. کارهایش در موسیقی و رقص در کنار زندگی شخصی‌اش او را به مدت چهار دهه به یکی از چهره‌های مشهورِ فرهنگ عامهٔ جهان تبدیل کرد.

به گونه‌ای که از وی به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های فرهنگی قرن بیستم نام برده می‌شود. همچنین به وی لقب سلطان پاپ و اِم‌جِی (MJ) دادند.

به گفتهٔ کتاب رکوردهای جهانی گینس، مایکل در زمان حیات‌اش «مشهورترین انسان زندهٔ جهان» بود.

مایکل جکسون متولد چه سالی است؟

مایکل جوزف جکسون در ۲۹ اوت ۱۹۵۸ (‎۷ شهریور ۱۳۳۷) در شهر صنعتی گَری در ایالت ایندیانا، ایالات متحده آمریکا در خانواده فقیر به دنیا آمد.

خانواده مایکل جکسون

نام پدرش، جوزف و مادرش، کاترین بود. او هفتمین فرزند از ۹ فرزند خانواده جکسون بود جوزف، پدر خانواده، در استخدام معدن آهن بود

مایکل اغلب با برادرش به اجرا در کافه‌ها و دیسکوهای شهر گَری می‌پرداخت و اغلب در خانه و جلوی چشمان فرزندانشان تمرین می‌کردند.

مایکل جکسون سلطان پاپ

مایکل جکسون سلطان پاپ

شکوفایی استعداد مایکل جکسون

مایکل استعدادش در موسیقی را خیلی زود بروز داد. او در سن ۵ سالگی در حضور همکلاسی‌ها و مردم به مناسبت مختلف اجرا می‌کرد و موجب تعجب همگان می‌شد.

در سال ۱۹۶۴ و زمانی که مایکل تنها ۶ سال داشت، به عنوان خوانندهٔ پس‌زمینه به گروه برادران جکسون پیوست.

او در ۸ سالگی (سال ۱۹۶۶) در مقام خواننده و رقصندهٔ اصلی این گروه قرار گرفت. در همین زمان، برادران جکسون نام گروه را به جکسون فایو تغییر دادند

او از ۵ سالگی وارد صنعت موسیقی شد و به مدت ۴۵ سال فعالیت کرد.

جکسون، بیتلز و الویس پرسلی با اختلاف بسیار زیاد از دیگر هنرمندان، پرفروش‌ترین هنرمندان جهان هستند.

در سال ۲۰۰۶ کتاب رکوردهای جهانی گینس، رکورد موفق‌ترین سرگرمی‌ساز و صحنه‌گردان تاریخ را به نام جکسون ثبت کرد.

مایکل با 39 رکورد بیش از هر هنرمند دیگری  نامش در گینس ثبت شده‌ است.

جکسون در طول ۴۶ سال دوران فعالیتش، ۱۰ آلبوم استودیویی منتشر کرد که ۵ تایشان جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌های جهان هستند.

همچنین آلبوم تریلر پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی او‌ست. که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد، با فروش بیش از ۱۱۰میلیون نسخه در جهان، پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی‌ست.

 

مایکل جکسون (Michael Jackson)

مایکل جکسون (Michael Jackson)

درگذشت مایکل جکسون

مایکل جکسون در سال 2009 به طور غیر منتظره‌ای درگذشت. در 25 ژوئن سال 2009 مایکل در  منزل شخصی خود در لس آنجلس دچار حمله قلبی شد و بعد از رسیدن به بیمارستان علی‌رغم تلاش متخصصان، در اثر ایست قلبی در گذشت.

دادگاه قتل مایکل جکسون

چند ماه بعد از درگذشت مایکل، خبر جنجالی دیگری خانواده او را در غم و اندوهی دوباره فرو برد. طبق گزارشی که در فوریه سال 2010 منتشر شد، پزشکی قانونی اعلام کرد که مایکل جکسون به قتل رسیده است. در این گزارش، علت مرگ مایکل جکسون مسمویت در اثر تزریق داروی پروپوفول توسط پزشک خصوصی او اعلام شد. در نهایت دکتر کنراد موری، پزشک خصوصی مایکل جکسون، به اتهام قتل غیرعمد مجرم شناخته شد و به چهار سال حبس محکوم شد.

فرضیه دادستان در مورد قتل مایکل جکسون

فرضیهٔ دادستان این بود که کانراد موری در انجام وظایفش در برابر بیمارش کوتاهی فاحش انجام داده‌است. آن‌ها موارد کوتاهی را به صورت زیر نام بردند:

 • کانراد موری چند لیتر پروپوفول (propofol) را برای درمان بی‌خوابی مایکل جکسون خرید و پس از چند ساعت تزریق داروهای خواب‌آور مختلف، سرانجام بیهوش‌کنندهٔ قوی پروپوفول را به مایکل تزریق کرد و سپس او را تنها گذاشت تا به دستشویی برود و از تلفنش استفاده کند. (داروی پروپوفول برای درمان بی‌خوابی نیست و از آن فقط در عمل‌های جراحی طولانی مدت و برای بی‌هوش کردن بیمار استفاده می‌شود. تزریق داروی پروپوفول تنها توسط متخصص بیهوشی و در بیمارستان انجام می‌شود و علائم حیاتی فرد بیهوش باید بدون وقفه تحت کنترل پزشک باشد)
 • زمانی که کانراد موری متوجه وضعیت بد مایکل شد، به جای کمک به او و انجام عملیات احیای قلبی، به جمع‌آوری بطری‌های دارو و پاک‌سازی صحنه پرداخت.
 • کانراد موری از مأمور امنیتی مایکل خواست تا به جای برقراری تماس با اورژانس، به او در جمع‌آوری بطری‌های دارو کمک نماید.
 • کانراد موری زمانی که داروها را جمع کرد، شروع به دادن تنفس مصنوعی و ماساژ قلبی بر روی تختی که مایکل رویش خوابیده بود کرد. (این در حالی است که عملیات احیا و ماساژ قلبی در صورتی اثر بخش است که بیمار بر روی سطحی سخت همانند زمین قرار گرفته باشد)
 • تأخیر ۳۰ دقیقه‌ای در تماس با مرکز فوریت‌های ۹۱۱. کانراد موری ۳۰ دقیقه بعد از زمانی که متوجه شد مایکل نفس نمی‌کشد و ضربان ندارد به اورژانس زنگ زد.
 • زمانی که پزشکان امدادگر فوریت‌های ۹۱۱ به محل رسیدند، کانراد موری در جواب پزشکان اورژانس که از او در مورد علت ایست قلبی مایکل و داروهایی که به وی داده‌است می‌پرسیدند، سکوت کرد و چیزی از تزریق داروی پروپوفول به آن‌ها نگفت.
مرگ مایکل جکسون

مرگ مایکل جکسون

بازتاب مرگ مایکل جکسون

پس از مرگ جکسون، اخبار مرگش در همان دقایق اولیه بسرعت در سطح اینترنت منتشر شد و به علت هجوم ناگهانی کاربران، بسیاری از وب سایت‌ها دچار مشکلات فنی شدند. گوگل اعلام کرد که بعد از افزایش ناگهانی جستجو برای «مایکل جکسون» دچار مشکلات فنی شد طوری‌که شرکت تصور کرد مورد حملهٔ هکرها قرار گرفته‌است. سخنگوی گوگل گفت: «بعضی از کاربران در سراسر جهان زمانی که برای دریافت اطلاعات راجع به مایکل جکسون جستجو می‌کردند به جای دریافت لینک‌های نتیجه با صفحات خطای اینترنتی روبه‌رو شدند.» نزدیک به ۴۰ درصد کل جستجوهای گوگل بعد از اعلام خبر مرگ مایکل جکسون مربوط به او بود.

 

همسر مایکل جکسون

همسر مایکل جکسون

 

همسران و فرزندان مایکل جکسون

در سال ۱۹۹۴ جکسون با لیزا ماری پریسلی، دختر الویس پریسلی ازدواج کرد. این ازدواج زیاد طول نکشید و آنها ۲ سال بعد از یکدیگر جدا شدند.

۹ ماه بعد پس از طلاق لیزا پریسلی، جکسون با دوست دوران بچگی‌اش، دبی رو، در استرالیا ازدواج کرد.

جکسون از دبی صاحب دو  فرزندیک  پسر به نام مایکل جوزف جکسون  پرینس و یک فرزند دختر به نام پاریس مایکل کاترین جکسون است.

این زوج در ۸ اکتبر ۱۹۹۹ از یکدیگر جدا شدند. مایکل حضانت فرزندان خود را بر عهده گرفت.

 اولین فرزند :مایکل جکسون رینس جکسون  است که در ۱۳ فوریه ۱۹۹۷ به دنیا آمد. او نزد پدرش بزرگ شد.

 دومین فرزند:که در ۱۳ فوریه ۱۹۹۷ به دنیا آمدو تنها دختر مایکل جکسون، متولد ۳ آپریل ۱۹۹۸ می‌باشد. او مدل، خواننده و بازیگر است .

سومین فرزند :مایکل جکسون بلنکت جکسون در ۲۱ فوریه ۲۰۰۲ به دنیا آمد.  که نام مادرش مشخص نیست و از روش رحم جایگزین به دنیا آمده است.

مایکل برای فرزندانش ۱ میلیارد دلار سرمایه به ارث گذاشته است. این مبلغ میان آن‌ها در ۳ دوره تقسیم می‌شود. آن‌ها زمانی که به سن ۳۰ سالگی برسند، یک سوم این مبلغ، زمانی که ۳۵ سالگی شوند، دو سوم و باقی را در ۴۰ سالگی دریافت می‌کنند. مطمئنا آنقدر سرمایه از پدرشان برای آن‌ها به ارث رسیده که می‌توانند تا آخر عمر در ثروت زندگی کنند.

 

فرزندان مایکل جکسون

فرزندان مایکل جکسون

 

شایعات در مورد مایکل جکسون

مایکل محبوب‌ترین هنرمند جهان در طول تاریخ نیز می‌باشد. اما با این حال، ایجاد شایعات بسیار از طرف رسانه‌ها، باعث به وجود آمدن جنجال‌های غرض ورزانه‌ای شد که به حرفه و محبوبیتش آسیب رساند.

برخی از این شایعه‌ها به صورتی بود که خود مایکل باعث به وجود آمدن آن‌ها می‌شد؛اما با این حال که مایکل از درز دادن داستان‌های ساختگی به رسانه‌ها دست برداشت اما به خاطر سودی که به جیب رسانه‌ها سرازیر می‌شد، آن‌ها خودشان شروع به انتشار داستان‌های ساختگی کردند.

برخی از این شایعات هم به خاطر دشمنی‌های و غرض ورزی دوستان و آشنایان او به وجود آمد.

رقص مایکل جکسون

رقص مایکل جکسون

سفید شدن پوست مایکل جکسون

مایکل جکسون یک سیاه‌پوست بود و رنگ پوست او به رنگ قهوه‌ای روشن در دوران نوجوانی‌اش بود، اما از اواسط دههٔ ۸۰ میلادی، رنگ پوست او به آهستگی کم رنگ‌تر شده و به سمت سفیدی رفت. در همین هنگام این اتفاق توسط رسانه‌ها و اخبار به صورت وسیعی تحت پوشش قرار گرفت و شایعات بسیاری دربارهٔ جکسون به وجود آمد که او از رنگ پوستش بدش می‌آید و می‌خواهد پوستش را سفید کند. اما دلیل سفیدی پوست او بیماری پیسی بود.شایعات تغییر رنگ پوست جکسون از سال‌های ۱۹۸۵ آغاز شد اما جکسون تا سال ۱۹۹۳ و به مدت ۸ سال دربارهٔ آن صحبتی نکرد. به همین دلیل این شایعه بسیار گسترش یافت.

شایعه تغییر جنسیت مایکل جکسون

این شایعه در حالی مطرح است که مایکل در طول عمرش ۲ بار ازدواج کرد و صاحب ۳ فرزند نیز می‌باشد. همچنین بعد از مرگ مایکل جکسون در اطلاعیهٔ پزشکی قانونی لس‌آنجلس هیچ گونه گزارشی از تغییر جنسیت مایکل داده نشد و حتی اسپرم او، سالم تشخیص داده شد.

ثروت مایکل جکسون

کل در آمدهای او در طول زندگی اش, ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده‌است. در ۲۰۰۶ اعلام شد که جکسون در طول زندگی اش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار وقف خیریه نموده‌است. او تا به حال به هر نوع کار خیریه ای دست زده است . در سال‌های اخیر او به عنوان یکی از معروف ترین مردان جهان شناخته شده‌است.

زندگی نامه مایکل جکسون

زندگی نامه مایکل جکسون

آلبوم‌شناسی

 • باید آنجا باشم (۱۹۷۲)
 • بن (۱۹۷۲)
 • موسیقی و من (۱۹۷۳)
 • مایکل، برای همیشه (۱۹۷۵)
 • غیر معمول (۱۹۷۹)
 • تریلر (۱۹۸۲)
 • بد (۱۹۸۷)
 • خطرناک (۱۹۹۱)
 • تاریخ: گذشته، حال و آینده، کتاب اول (۱۹۹۵)
 • شکست‌ناپذیر (۲۰۰۱)

فیلم‌شناسی

 • جادوگر (۱۹۷۸)
 • کاپیتان ئی‌او (۱۹۸۶)
 • مون‌واکر (۱۹۸۸)
 • ارواح (۱۹۹۷)
 • مردان سیاه‌پوش ۲ (۲۰۰۲)
 • دوشیزه گمشده و دختران جزیره (۲۰۰۴)
 • این آخرش است مایکل جکسون (۲۰۰۹)
 • بد ۲۵ (۲۰۱۲)
 • سفر مایکل جکسون از موتاون به غیرمعمول (۲۰۱۲)

 

بیوگرافی محمدرضا فروتن

بیوگرافی محمدرضا فروتن | شایعه تغییر جنسیت

بیوگرافی ریحانا

ریحانا | زندگی شخصی ریانا خواننده خوش صدا آمریکایی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا