بیماری اوتیسم/5 علل و درمان اوتیسم که باید بدانید!

جمعه 28 آذر 1399 سلامت
بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم چیست

اوتیسم، یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می گردد. اوتیسم با تأثير بر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند.

اوتیسم نوعی بیماری است که بسیاری از کودکان را در سراسر جهان رنج می دهد و در بزرگسالی نیز ادامه می دهد ، و عواقب آن در طول عمر است. در حالی که هیچ درمانی دائمی برای این وضعیت ناتوان کننده وجود ندارد ، می توان برای مراقبت از علائم و سرکوب شروع همان بیماری ، به تعدادی از روش های درمانی و مدیریتی مراجعه کرد. اجازه دهید در مورد علل این بیماری و همچنین تشخیص ، رژیم غذایی و درمان هومیوپاتی برای همان موارد بیشتر بدانیم.

اختلال طیف اوتیسم یا اوتیسم گروهی ازاختلالات عصبی و رشدی است. در این نوع اختلال ، فرد در تعامل اجتماعی و حتی گاهی در ارتباط با مشکلاتی روبرو می شود. این مشکلات معمولاً در کودکان دیده می شود. طبق تخمین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در سال 2014 ، از هر 59 کودک تقریباً 1 نفر از بیماری اوتیسم رنج می برد.

 

بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم

غیر از این برخی ویژگی های دیگر ممکن است باشد:

1-مشکلات عمده در هماهنگی حرکتی
2-ناتوانی های فکری
3-مشکلات توجه
4-مشکلات دستگاه گوارش
5-مشکلات مربوط به خواب در میان دیگران

علل اوتیسم

این یک بیماری عصبی است که کودکان معمولاً با آن متولد می شوند. ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی یا محیطی ایجاد شود. این یک بیماری پیچیده است که ارتباطی با مهارتهای اجتماعی و ارتباطی کودک دارد و با رشد کودک در بزرگسالی ، رشد او را تحت تأثیر قرار می دهد. مصرف داروها و انواع دیگر داروهای مضر در دوران بارداری از مهمترین دلایل این بیماری است ، در حالی که یک ژن ناقل ناقص نیز می تواند در بسیاری از موارد این شرایط را ایجاد کند. قرار گرفتن در معرض انواع مواد شیمیایی نیز ممکن است منجر به شروع این بیماری شود.

تشخیص اوتیسم

در حالی که هیچ آزمایش آزمایشگاهی وجود ندارد که بتواند وجود این بیماری را تعیین کند ، پزشکان معمولاً تشخیص را بر اساس علائم ، از جمله احساس ناراحتی مداوم ، تکرار کلمات و همچنین لکه دار شدن و حساسیت بیش از حد نسبت به درد انجام می دهند. علاوه بر این ، ارزیابی بالینی مبتنی بر نقاط عطفی که کودک در روند رشد لمس کرده است نیز برای تشخیص صحیح مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آزمایشات غربالگری می تواند به تعیین وجود این بیماری کمک کند.

 

بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم

رژیم غذایی

تعداد زیادی از پزشکان وجود دارند که معتقدند رژیم غذایی بیمار می تواند تأثیر زیادی در واکنش او به اوتیسم و علائم آن داشته باشد. طبق بسیاری از مطالعات پزشکی ، مشخص شده است که این بیماران قادر به هضم گلوتن و کازئین به خوبی نیستند ، به همین دلیل است که باید همان موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنند. بنابراین ، بیماران باید به غذای فاقد گلوتن مانند برنج ، سبزیجات ، ذرت ، سویا و حتی میوه ها پایبند باشند. بعلاوه ، آنها حتی باید سعی کنند از غذای غنی از کازئین مانند لبنیات خودداری کنند.

درمان اوتیسم

تا کنون هیچ روش قطعی‌ای برای درمان مبتلایان به اوتیسم یافته نشده‌است. کارآمدترین روش درمانی، توانبخشی است. برای آنکه بهترین سرویس را به یک کودک مبتلا به اوتیسم ارائه دهیم، باید به موارد زیر توجه نماییم:

1-کودک توسط یک فوق تخصص روانپزشکی اطفال و یک متخصص مغز و اعصاب اطفال ویزیت شود.
2-خدمات گفتاردرمانی و کاردرمانی انجام دهد.
3-ارزیابی وضعیت حسی :حرکتی کودک به وسیله کارشناسان کاردرمانی صورت پذیرد و در صورت لزوم جلسات کاردرمانی ذهنی کودک به‌طور منسجم برگزار گردد.
4-موسیقی درمانی:راهکاری برای ارتباط با کودکان اوتیسم است. نقاشی و قصه گویی نیز یکی از روش‌های مؤثر تربیت کودکان اوتیسم است و پدران و مادران باید در یک‌گوشه اتاق نشسته و کتاب‌های قصه متناسب با سن کودک را با صدای بلند و دلنشین برای علاقه‌مندی آنان بخوانند.

بازدیدکنندگان : ۵۶ نفر
عادت بدی که شما را به آرامی می کشد!

8 عادت بدی که شما را به آرامی می کشد!

سنگ مثانه

آنچه درباره سنگ مثانه باید بدانید/6 علایم سنگ مثانه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi