شوفاژ و 4 مورد از باید ها و نبایدهای کاور کردن آن + عکس

چهارشنبه 10 دی 1399 دکوراسیون
کاور شوفاژ

کاور کردن شوفاژها

فهرست مطالب :

1- کاور شوفاژ چیست ؟

2- بهترین جنس برای کاور شوفاژ کدام است ؟

3- دلایلی که باید شوفاژ ها را کاور کنیم(مزایا)

4- کاور کردن شوفاژ ها چه مشکلاتی را ایجاد می کند(معایب) 

استفاده از شوفاژ به دلیل ایمن بودن  وهمچنین  کم هزینه در مصرف آب و برق و گاز  اخیرا بسیار  باب شده و  بیشتر در منازل و دفاتر اداری از این سیستم گرمایشی استفاده می شود. تعداد رادیاتورها بسته به محیط مورد استفاده کوچک یا بزرگ می باشد .

ولی به علت نصب ثابت بر روی قسمت پایین دیوار فضایی را به خود اختصاص می دهد که هیچ استفاده دیگری از این منطقه نمی توان کرد ودر دکوراسیون داخلی منزل ظاهر و جلوه بسیار خوبی ندارد . در اینجا می خواهیم چند مدل از کاور شوفاژ را برای شما به نمایش در بیاوریم تا با الهام گرفتن در دکوراسیون منزل از آن بهره ببرید .

کاور کردن شوفاژها

کاور شوفاژ چیست؟

 کاور شوفاژ در واقع یک نوع  پوشش روی رادیاتور ها است که  از جنس‌های مختلف درست می شود  و تمامی سطح روی رادیاتور   را به طور کامل می‌پوشاند. .

در حال حاضر که خانه ها آپارتمانی و کوچک شده از دست دادن یک قسمت از دیوار ناخوشایند است و جا برای قرار دادن لوازم کم، پس بهتر است با کاور کردن شوفاژ ها از این فضا بلا استفاده به نحو احسن استفاده کنید.

این کار در واقع جنبه زیبا سازی دیوار و  شوفاژ به ویژه در فضاهای مسکونی را دارد .و همچنین  علاوه بر جنبه زیبایی استفاده از کاورها مزایای  دیگری نیز دارد که با هم در این مقاله دایان به آن می پر دازیم.

بهترین جنس برای کاور شوفاژ کدام است ؟

استفاده از چوب یا ام دی اف  به دلایل مختلف، بهترین گزینه برای کاور کردن  شوفاژ و رادیاتور است. کاورهای چوبی علاوه بر اینکه به لحاظ زیبای برتری قابل توجهی نسبت به دیگر انواع کاور دارند از نظرهای دیگری همچون متنوع بودن در طرح و رنگ،  ماندگاری بالا و همچنین وزن کم نسبت به جنس های دیگر اولویت پیدا می کنند.

از طرفی هم گاهی می‌توان با کمترین هزینه و تنها با چند تکه چوب ساده یا ام دی اف کاورهای ایده‌آل را برای شوفاژها دست و پا کرد.این روزها که ام دی اف ها در طراحی فضای داخلی اداری و مسکونی حرف اول را می زنند انتخاب کاور از این جنس می تواند هماهنگ با بقیه اجزای دکور منزل یا اداره باشد .

دکوراسیون جذاب و شیک بنفش منزل

کاور کردن شوفاژها

مزایا و معایب استفاده از کاور شوفاژ چیست ؟

دلایلی که باید شوفاژ ها را کاور کنیم :

 جدا از جنس  کاور شوفاژ این کار  مزایایی به دنبال دارد:

1-  ارتقا سطح زیبا و دکور منزل یا محل کار

2- افزایش سطح ایمنی شوفاژ به منظور جلوگیری از سوختگی به ویژه در کودکان

3- تشکیل لایه‌ای عایق  صدا در اطراف رادیاتور

4-  تبدیل فضای بلا استفاده اطراف رادیاتور به یک فضای قابل استفاده کوچک از مهم‌ترین مزایای مربوط به این کاورها به شمار می‌روند.

همچنین کاور ها زیبا هستن و خصوصا اگر شوفاژهای منزل یا محل کار شما قدیمی یا زنگ زده یا بزرگی باشن، خیلی میتونن تو زیبایی فضا نقش مهمی داشته باشن.

با توجه به اینکه تعویض شوفاژ های قدیمی بسیار هزینه بر و گران است با استفاده از یک کاور زیبا می توانید ظاهر زیبایی به آن دهید .

 

کاور کردن شوفاژها

کاور کردن شوفاژ ها چه مشکلاتی را ایجاد می کند:

معایب انجام دادن کاور شوفاژ  که لازم است قبل از انجام آن  مطالعاتی در این خصوص داشته باشید و بعد از بررسی این معایب و مزایا خود تصمیم به انجام گیرد  .

1- ایراد مهمی که بهکاور  شوفاژ وارد میشه اینه که باعث میشن رادیاتور ها کارآیی اصلی شان کمرنگ شود و میزان گرمایش پایین می آید .

2- در صورت کاور کردن شوفاژ ها خود پوشش گرمایی را جذب می کند که در صورت فلزی بودن می تواند حادثه آفرین باشد

3- همچنین اگر فضای بیشتری را ازداخل کاور آزاد بگذاریم ممکن است گرمای بیشتری از دست دهیم

4- اگر برای گرم شدن منزلتان مشکلی داریدو بنا یه دلیل بزرگ بودن خانه یا نداشتن وسایل  گرمایشی دیگر، نمی توانید این راه را انتخاب کنید.

 

آینه کاری مدرن در دکوراسیون منزل

5 علت استفاده از آینه کاری مدرن در دکوراسیون منزل +عکس

دکوراسیون منزل با رنگ سال 2021

عکس هایی از دکوراسیون منزل و نشیمنگاه با رنگ سال 2021

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا