جوش و آکنه/ 5 تا از روش های جلوگیری از جوش و آکنه

پنج‌شنبه 13 آذر 1399 آرایش پوست ومو
بروز جوش در بزرگسالی

روش های جلوگیری از جوش و آکنه

آکنه چیست؟

آکنه معمول یا رُخ‌جوش یا جوش غرورجوانی،که مردم آن را با عنوان جوش‌های ناشی از غرور جوانی می‌شناسند یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی و شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به پزشکان پوست و مو است.
آکنه نوعی بیماری پوستی است که منجر به جوشهایی مانند جوشها و سایر فورانهای پوستی از جمله جوش های سر سفید و جوش های سرسیاه می شود. در شرایط بسیار شدید ، ممکن است با جوش های چرکی نیز آکنه ایجاد کند. به دلایل مختلف بروز آکنه اتفاق می افتد. التهاب غده چربی آلوده منجر به این شکستگی می شود. این عفونت و التهاب متعاقب آن می تواند به دلیل تغییرات هورمونی ، رژیم غذایی نامناسب و همچنین سطح بالای تستوسترون و سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) اتفاق بیفتد. آلودگی و آلودگی باعث مسدود شدن منافذ و سلولهای مرده ای که به درستی شسته نشده اند نیز می تواند باعث این شکستگی ها شود.
روش های جلوگیری از جوش و آکنه

روش های جلوگیری از جوش و آکنه

انواع مختلف جوش و آکنه چیست

 

۱-جوش‌های سر سیاه

۲-جوش‌های سر سفید

۳-پاپول ها

۴-چرکدانه یا پوسچول

۵-گرهک یا ندول

۶-کیست

روش های جلوگیری از جوش و آکنه

روش های جلوگیری از جوش و آکنه

بنابراین برای جلوگیری از آکنه این چند روش را انجام دهید ؟ 

۱-محصولات آرایشی مناسب را انتخاب کنید 

اگر پوست شما مستعد آکنه است ، اگر می توانید از آرایش غیر روغنی استفاده کنید و یا از آن روزانه خودداری کنید. آرایش غیر روغنی غدد چربی را تحریک نمی کند ، در نتیجه می تواند در نتیجه ترشح روغن بیش از حد منجر به جوش های پوستی شود. محصولات آرایشی و مراقبت از پوست غیر روغنی به عنوان محصولات غیر comedogenic شناخته می شوند ، كه منافذ پوست را مسدود نمی كنند. همچنین ، باید به یاد داشته باشید که آرایش مورد استفاده خود را قبل از خواب با دقت پاک کنید ، تا منافذ پوست تمیز باشد و به جای آلوده شدن ، فرصت تنفس را پیدا کنید. علاوه بر این ، حتی اگر محصولات با تاریخ انقضا نباشد ، آرایش قدیمی شما باید مرتباً بیرون ریخته شود. هر چند ماه یکبار روی آرایش جدید سرمایه گذاری کنید و برس های خود را نیز به طور مرتب تمیز کنید

۲-روزانه دو بار صورت را بشویید:

شستن صورت دو بار در روز و عدم ظهور جوش ها به بهبود ظاهر پوست کمک می کند.

بعد از یک جلسه تمرینی شدید یا بعد از دویدن ، باید به یاد داشته باشید که صورت خود را بشویید و دوش بگیرید تا عرق و روغن آن برداشته شود ، زیرا اگر اجازه داده شود روی سطح پوست جمع شود منجر به شکستگی می شود. و وارد منافذ شوید.

 

محافظت از پوست با استفاده از کرم ضد آفتاب 

از پوست خود با استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 15 به بالا، محفاظت کنید. قرار گرفتن در معرض تابش خورشید می‌تواند منجر به اختلالات چربی، خشکی پوست و افزایش بیش از حد سلول‌های مرده پوست شود.پس بهتر است از کرم های ضد آفتاب مناسب پوست خود خود استفاده کنید.

 

۴-تغذیه سالم به مبارزه با آکنه کمک می‌کند 

  • در حالی که رژیم غذایی سبب ایجاد جوش و آکنه نیست اما داشتن یک رژیم غذایی متعادل می‌تواند به بدن شما برای مقابله با جوش‌ها کمک کند.
  • صبحانه را فراموش نکیند
  • مصرف میوه‌های تازه را جایگزین خوراکی‌های سرخ کردنی کنید
  • حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید و حتی اگر ورزش می‌کنید باید آب بیشتری بنوشید.

 

۵-جوش‌های خود را فشار ندهید و آنها را دستکاری و تخلیه نکنید 

فشار دادن یا برداشتن جوش‌هایتان- می‌تواند باکتری‌ها را به عمق پوست هدایت کند که باعث افزایش التهاب و عفونت می‌شود. همچنین احتمال آسیب دیدن بافت پوست اطراف آن را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد لکه و آسیب دائمی می‌شود.

منبع:www.lybrate.com

رنگ مو نارنجی از مسی تا پرتقالی

روش های اعجاب انگیز برای زیبایی و جذابیت پوست

روش های اعجاب انگیز برای زیبایی و جذابیت پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا