خواص میوه های قرمز

پنج‌شنبه 23 دی 1400 سلامت

خواص میوه های قرمز

همیشه از هیجان و شور رنگ قرمز شنیده ایم و از اینکه رنگ عشق است و رنگ شجاعت داستانها گفته شده و تحسین آدم ها را برانگیخته  است.

روانشناسی رنگ ها ثابت کرده است که تاثیر رنگی خاص بر روی حس آدم ها به عوامل متعددی بر میگردد که یکی از آنها نقش آن  رنگ در طبیعت است و شاید خیلی از خواص رنگ قرمز را مدیون میوه های قرمز باشیم. میوه‌های قرمز رنگ، همچون توت‌فرنگی، شاه‌توت، تمشک، گیلاس، انار و انگور سیاه خواص شان مدیون رنگ شان است. این رنگ و در واقع میوه‌ها و سبزیجات‌ قرمزرنگ علاوه بر این كه افزایش‌ دهنده اشتها هستند، برای افراد كم خون و افرادی كه كمبود آهن دارند بسیار مناسب است.

 

رنگ‌دانه‌های آنتوسیانین موجود در آن‌ها نوعی آنتی‌اکسیدان است که با حذف رادیکال‌های مضری که همیشه در حال تشکیل و آسیب رساندن به پوست است، به احیا و ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده کمک کرده و پوست را از عوامل آسیب‌رسان بیرونی مثل آفتاب، داروها و افزایش سن حفظ می‌کند.بتاکاروتن این میوه‌ها هم نوعی آنتی‌اکسیدان قوی است که حافظ پوست بوده و باعث ایجاد رطوبت و تنفس بهتر آن می‌شود.

خواص میوه های قرمز

خواص میوه های قرمز

رنگ قرمز این میوه‌ها، همچنین در درمان عفونت‌‌ها و سوختگی‌های شدید بسیار موثر است و معمولا این ‌گونه میوه‌ها و سبزیجات در درمان بیماری‌‌های ریوی، مشكلات روده (یبوست)‌ و رحم به كار برده می‌شود. مواد غذایی قرمز رنگ، بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید، و تقویت‌كننده‌ی روده و كبد است. که همگی این موارد در خلق و خو و روحیات انسان ها تاثیر می گذارند که در ادبیات عامه نیز به آنها اشاره شده است .برای مثال وقتی کسی شجاعت به خرج می دهد می گوییم بسیار جگر دارد که نشان از کبدی قوی است و می دانیم که رنگ شجاعت سرخ است. در زیر به خاصیت تعدادی از میوه های قرمز اشاره می کنیم:

مزایا شگفت انگیز بارهنگ و عرق نعناع و گلاب برای لاغری

 

  • گیلاس‌:

تقویت‌كننده و انرژی‌ زا. تنظیم ‌كننده كبد و مناسب برای رفع یبوست و اشتها ‌آور، دفع‌كننده مواد زائد و سموم از بدن.

  • توت ‌فرنگی‌:

در درمان سل ریوی، بسیار سودمند است و همچنین در درمان عفونت‌های روده.

خواص میوه های قرمز

خواص میوه های قرمز

  • انار:

جلوگیری از تنگی نفس، مناسب برای روده و تصفیه‌كننده خون.

  • انگور فرنگی‌:

موثر در درمان تب‌های عفونی، محرك اشتها و رفع یبوست.

خواص میوه های قرمز

خواص میوه های قرمز

  • شاتوت‌:

تصفیه‌كننده خون، مناسب برای بیماری‌های كم‌خونی و مشكلات ریوی.

  • فلفل‌قرمز:

تحریك قوای هاضمه، مناسب برای خونریزی‌های رحم، رفع فلج، رفع یبوست و بیماری‌‌های روده. بنابراین ساده و سرسری از کنار قرمز رنگ های خوشمزه نگذریم و سالم تر زندگی کنیم.

 

لیموترش در زیبایی پوست و مو

آب لیمو و کاهش وزن

مرگ قلبی

مرگ قلبی و سبزیجات

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا