بیوگرافی امین حیایی 

یکشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۸ بیوگرافی

زندگینامه امین حیایی

نام :امین حیایی

 متولد ۱۹ / ۳ / ۱۳۴۹ 

نام همسر:نیلوفر خوش خلق

نام فرزند:دارا حیایی

امین حیایی سوپر استار این روزهای سینما متولد سال ۱۳۴۹ و خرداد ماهی می‌باشد. این هنرپیشه محبوب در رشته کامپیوتر تحصیل کرده اما بنا بـه دلایلی از تحصیل دراین رشته انصراف داده اسـت.

پدر و مادر امین حیایی افراد هنری نیستند، پدرش دارای شغل آزاد و مادرش خانه دار بوده، او پس از انصراف از دانشگاه بـه خدمت سربازی رفته و از همان زمان هم فعالیت هاي خود در زمینه هنر را شروع کرده اسـت.

درسال ۱۳۷۰ او در تئاتری بازی میکرد کـه ثریا قاسمی کارگردان آن بود، امین حیایی با استعداد خود توجه خانم قاسمی را جلب کرد و این آغاز راه جدی او در عرصه سینمایی بود.

امین حیایی با سریال همسایه ها شناخته شد، او دراین سریال درکنار بزرگانی مثل: خانم گوهر خیراندیش و استاد علی نصیریان بـه ایفای نقش پرداخته اسـت.

زمان اکران فیل سینمایی جانان

 همسران امین حیایی:

حیایی نخستین بار، با مونا بانکی پور ازدواج کرد و حاصل این ازدواج نیز پسری بنام دارا می‌باشد کـه متولد سال ۱۳۷۵ اسـت

امین حیایی در گفتگو اي درمورد طلاق خود گفته بود: مـن از بچگی عاشق پیشه بودم و با هر شخصی دوست می‌ شدم می‌ خواستم باهاش ازدواج کنم اما همیشه در عشق شکست می‌خوردم. در ازدواج اولم حتی یکسال نیز با همسرم زندگی نکردم و بـه طلاق منجر شد.

او بار دوم با نیلوفر خوش خلق بازیگر سینما و تلویزیون ازدواج کرده اسـت. خانم خوش خلق متولد سال ۱۳۵۱ اسـت و ۲ سال از امین حیایی کوچکتر می باشد. نیلوفرخوش خلق با کـه در بيرون از کشور زندگی می‌کرد، بعد از ازدواج با امین حیایی بـه ایران بازگشت و با کمک او تبدیل بـه یک بازیگر شد، خانم خوش خلق در حال حاضر مدیریت یک کافه در لواسان را بر عهده دارد.

 

دارا در مورد پدرش امین حیایی می گوید

دارا حیایی نیز متولد سال ۱۳۷۵ اسـت و حالا با کمک پدرش بازیگری را دنبال می کند، دارا حیایی در صفحه اینستاگرامی خود کـه فالوورهای فراوانی هم دارد، بیشتر عکسها و پست هایي در زمینه بازیگری را بارگذاری می کند کـه نشان می‌دهد او می خواهد بطور جدی راه سینمایی را آغاز کند.

مـن از تمام تجارب پدر استفاده میکنم و سعی کرده ام بعنوان یک بازیگر تمام رفتار و حرکات خودرا اصلاح کنم. برای مـن تبدیل بـه اسم و سلبریتی شدن اهمیتی ندارد. شک نکنید نام امین حیایی نام بزرگی اسـت، ولی این را بدانید میخواهم از تجارب پدرم استفاده کنم و نه از اسمش هیچوقت نمیخواهم پشت نام پدرم کار کنم.

بیوگرافی امین حیایی و همسرش + عکس های امین حیایی و اینستاگرام

عکس های امین حیایی و پسرش دارا حیایی

 

با نفوذ پدرم بازیگر نشده ام

مـن برای این نقش تست دادم و اینطور نبود کـه پدرم باعث انتخاب مـن دراین فیلم باشد. او در آخر گفت: برای یک بازیگر کـه کار اولش را تجربه می کند پروژه‌اي هم چون شعله ور کـه اکثریت لوکیشن هایش خارجی بود بسیار سخت اسـت. مـن در طول این کار بـه شدت تمرین کردم تا بتوانم درکنار گروه بـه خوبی کار کنم.

 

اطلاعات بیشتر در مورد امین حیایی:

او در تازه ترین تجربه خود، در برنامه عصر جدید احسان علیخانی بعنوان داور حضور دارد، حیایی درکنار: خانم رویا نونهالی، پزشک بشیر حسینی و آریا عظیمی نژاد دراین برنامه بـه اجرای استعدادها نمره می‌دهد. پست هاي حال حاضر امین حیایی در اینستاگرام نیز، بیشتر درمورد مسابقه عصر جدید هستند.

 

امین حیایی بازیگر بی نظیری در زمینه کمدی و طنز اسـت، فیلم اخراجی ها یکی از پولسازترین کارهای او می باشد. با این‌کـه سی دی هاي غیر مجاز در زمان پخش اخراجی ها روی پرده سینما دست بـه دست شدند، این فیلم در زمان خود رکورد شکنی کرد و یکی از پرفروش ترین هاي تاریخ سینمای کشور ایران لقب گرفت.

 

جنجالی ترین حاشیه هنری امین حیایی بازی در فیلم سینمایی قلاده هاي طلا بود، حیایی در مورد این فیلم گفته بود: مـن بابت بازی در قلاده هاي طلا ۲۷۰ میلیون تومان دست مزد گرفتم اما بعد بازی دراین فیلم از سوی تهیه کنندگان تحریم شدم ودر بایکوت هنری قرار گرفتم. نکته جالب دیگر در مورد قلاده هاي طلا بود کـه: مسعود فراستی منتقد جنجالی ازآن تعریف کرده بود!

 

 

 

منبع:پارس ناز

بیوگرافی همسر دوم مهدی هاشمی مهنوش صادقی

محسن تنابنده

بیوگرافی محسن تنابنده

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا