واکنش سران اتحادیه اروپا به سخنان بوریس جانسون

شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ریپورتاژ خبری
بوریس جانسون

بوریس جانسون ، بر اساس نتایج شمارش ۹۲ درصد آرای انتخابات پارلمانی انگلیس، حزب محافظه‌کار موفق شد ۳۶۳ کرسی از ۶۵۰ کرسی مجلس عوام را به‌دست آورد.

بوریس جانسون ، رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی تاکید کرد: خروج این کشور از اتحادیه اروپا در موعد مقرر یعنی ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) قطعیست.

پس از موفقیت بوریس جانسون رئیس حزب محافظه کاران و اعلام خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در موعد مقرر واکنش های شدید سران اتحادیه اروپا به دنبال داشت :

Image result for ‫واکنش اتحادیه سخنان جانسون‬‎

واکنش سران اتحادیه اروپا به نتایج انتخابات انگلیس و پیروزی بوریس جانسون

 

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در حاشیه نشست بروکسل درباره بررسی تبعات پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات انگلیس بر موضوع برگزیت گفت: انگلیس نباید پس از برگزیت “رقیبی بی انصاف” باشد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم گفت: با پیروزی جانسون، رقیبی پشت در خواهد بود و این موضوع می‌تواند تحریکی برای ما باشد تا سریع‌تر تصمیم‌گیری کنیم.

اما، رئیس کمیسیون اروپا هشدار داد: مهلت تعیین شده برای مذاکره درباره روابط اتحادیه اروپا و انگلیس پس از خروج این کشور در تاریخ احتمالی ۳۱ ژانویه‏، بسیار بلندپروازانه است.

در همین حال وزیر اول اسکاتلند گفت: همه‌پرسی مجدد برگزیت باید در اسکاتلند برگزار شود.

نیکولا استورجن که حزبش، بیشترین کرسی را در منطقه خود به دست آورده، گفت: اسکاتلند، خواهان دولت «بوریس جانسون» نیست.

استورجن در مصاحبه با شبکه «اسکای‌نیوز» تصریح کرد: اسکاتلند به هیچ وجه خواهان خروج از اتحادیه اروپا نیست و باید همه‌پرسی مجددی در این کشور برای تصمیم‌گیری مستقل مردم اسکاتلند برگزار شود.

فرانس تیمرمانس، معاون اول رئیس کمیسیون اروپایی با رد سخنان بوریس جانسون، نشان داد که این اتحادیه، به هیچ وجه آماده گفتگوی دوباره بر سر برکسیت نیست و انگلیس نباید به فکر معامله با این نهاد باشد.

 

اتحادیه اروپا در واکنش به اظهارات بوریس جانسون که گفته بود تا پایان اکتبر انگلیس را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می‌کند، اعلام کرد این سخنان، وعده‌های توخالی و اظهاراتی بی شرمانه است.

مجله سلامت

مجله ورزشی

اخبار روز

دونالد ترامپ

روز چهارشنبه هفته جاری در مورد استیضاح دونالد ترامپ رای گیری می شود

سورپراز وزیر جوان

سورپرایز وزیر جوان خیلی به مذاق مردم خوش نیامده و واکنش مردم

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا