معرفی پارک های ملی اروپا

شنبه 12 اسفند 1402 جاذبه های گردشگری
معرفی پارک های ملی اروپا

آیا به دنبال یک راه عالی برای استراحت و تجدید قوا هستید؟ پارک های ملی اروپا مقصدی عالی برای فرار از شلوغی و استرس زندگی مدرن هستند. این پارک ها مناظر طبیعی خیره کننده ای را ارائه می دهند که می تواند روح شما را تازه کند و به شما کمک کند تا در زندگی خود تعادل برقرار کنید.

دریاچه های پلیتویس

1.دریاچه های پلیتویس

دریاچه های پلیتویس یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان است. این پارک ملی در کرواسی واقع شده است و شامل 16 دریاچه کریستالی است که با آبشارهای زیبا به هم متصل شده اند. این دریاچه ها به دلیل فرآیند رسوب طبیعی ایجاد شده اند که هزاران سال طول کشیده است.

دریاچه های پلیتویس یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کرواسی است. این پارک ملی سالانه میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان جذب می کند. بازدیدکنندگان می توانند از مسیرهای پیاده روی، قایق سواری و سایر فعالیت های فضای باز لذت ببرند.

پارک ملی ساکسون سوئیس (آلمان)

2. پارک ملی ساکسون سوئیس (آلمان)

پارک ملی ساکسون سوئیس یکی از زیباترین پارک های ملی اروپا است. این پارک در شرق آلمان واقع شده است و شامل صخره های ماسه سنگی، جنگل های انبوه و دره های عمیق است.

پارک ملی ساکسون سوئیس یک مکان عالی برای پیاده روی، قایق سواری و سایر فعالیت های فضای باز است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از قلعه های قرون وسطایی و سایر جاذبه های تاریخی در این پارک بازدید کنند.

حقایق جالب در مورد پارک ملی ساکسون سوئیس:

 • پارک ملی ساکسون سوئیس در سال 1990 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • این پارک نام خود را از شباهت آن به مناظر سوئیس گرفته است.
 • پارک ملی ساکسون سوئیس یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری آلمان است.

دولومیت ها (ایتالیا)
3. دولومیت ها (ایتالیا)

دولومیت ها یک رشته کوه در شمال ایتالیا هستند که به دلیل مناظر خیره کننده خود شناخته شده اند. این کوه ها از سنگ آهک ساخته شده اند و دارای صخره های برجسته، دریاچه های آبی و یخچال های طبیعی هستند.

دولومیت ها یک مکان عالی برای پیاده روی، کوهنوردی، اسکی و سایر فعالیت های فضای باز هستند. این کوه ها همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر هستند.

حقایق جالب در مورد دولومیت ها:

 • دولومیت ها در سال 2009 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • نام دولومیت از نام دانشمند فرانسوی Déodat de Dolomieu گرفته شده است که در سال 1790 این سنگ را کشف کرد.
 • دولومیت ها یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایتالیا هستند.

Naeroyfjord (نروژ)
4. Naeroyfjord (نروژ)

Naeroyfjord یک آبدره در نروژ است که به دلیل مناظر خیره کننده خود شناخته شده است. این آبدره در امتداد ساحل غربی نروژ واقع شده است و 17 کیلومتر طول دارد.

Naeroyfjord یک مکان عالی برای پیاده روی، قایق سواری و سایر فعالیت های فضای باز است. این آبدره همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر هستند.

حقایق جالب در مورد Naeroyfjord:

 • Naeroyfjord در سال 2005 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • این آبدره نام خود را از روستای Naeroy گرفته است که در کنار آن قرار دارد.
 • Naeroyfjord یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نروژ است.

هوگا کوستن (سوئد)

5. هوگا کوستن (سوئد)

Höga Kusten، یا “ساحل مرتفع”، یک منطقه طبیعی زیبا در سوئد است که به دلیل خط ساحلی بلند و شیب دار خود شناخته شده است. این خط ساحلی که توسط فرسایش یخچالی ایجاد شده است، 286 متر ارتفاع دارد و بلندترین خط ساحلی بلند جهان است.
Höga Kusten یک مکان عالی برای پیاده روی، کمپینگ و سایر فعالیت های فضای باز است. این منطقه همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر است.

حقایق جالب در مورد Höga Kusten:

 • Höga Kusten در سال 2000 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • این منطقه نام خود را از ارتفاع زیاد خط ساحلی خود گرفته است.
 • Höga Kusten یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری سوئد است.

پارک ملی پیرنه (فرانسه)
6. پارک ملی پیرنه (فرانسه)

پارک ملی پیرنه یک پارک ملی در منطقه پیرنه آتلانتیک فرانسه است. این پارک بیش از 45000 هکتار مساحت دارد و شامل قله های 3000 متری، پوشش گیاهی متنوع و حیات وحش غنی است.

پارک ملی پیرنه یک مکان عالی برای پیاده روی، کوهنوردی، اسکی و سایر فعالیت های فضای باز است. این پارک همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر است.

حقایق جالب در مورد پارک ملی پیرنه:

 • پارک ملی پیرنه در سال 1967 تأسیس شد.
 • این پارک به دلیل تنوع زیستی خود شناخته شده است.
 • پارک ملی پیرنه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری فرانسه است.

استیون کلینت (دانمارک)
7. استیون کلینت (دانمارک)

استیون کلینت، یا صخره های Stevns، یک منطقه طبیعی زیبا در دانمارک است که به دلیل صخره های گچی بلند خود شناخته شده است. این صخره ها که در امتداد خط ساحلی به طول 15 کیلومتر و ارتفاع تا 40 متر قرار دارند، در هنگام جزر و مد فسیل های باستانی را نشان می دهند.
استیون کلینت یک مکان عالی برای پیاده روی، کمپینگ و سایر فعالیت های فضای باز است. این منطقه همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر است.

حقایق جالب در مورد استیون کلینت:

 • استیون کلینت در سال 2014 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • این منطقه نام خود را از دهکده استیون گرفته است که در نزدیکی آن قرار دارد.
 • استیون کلینت یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دانمارک است.

جنگل Białowieza (لهستان)

8. جنگل Białowieza (لهستان)

جنگل Białowieza یک جنگل قدیمی و دست نخورده در مرز لهستان و بلاروس است. این جنگل به دلیل درختان بلوط و راش غول پیکر خود و همچنین جمعیت گاو کوهان دار اروپایی معروف است. گاو کوهان دار اروپایی یک گونه در معرض خطر است که تنها در چند مکان در جهان یافت می شود.
جنگل Białowieza یک مکان عالی برای پیاده روی، کمپینگ و سایر فعالیت های فضای باز است. این جنگل همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر است.

پارک ملی Hortobágy (مجارستان)

معرفی پارک های ملی اروپا

9. پارک ملی Hortobágy (مجارستان)

پارک ملی Hortobágy یک منطقه وسیع استپ در مجارستان است. این منطقه به دلیل جمعیت گسترده پرندگان خود شناخته شده است. بیش از 350 گونه پرنده در پارک ملی Hortobágy یافت شده است، از جمله قوها، فلامینگوها و لک لک ها.
پارک ملی Hortobágy همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری دیگر است، از جمله اسب های وحشی، آهوها و یوزپلنگ ها.

Biosfera Engiadina Val Müstair (سوئیس)

10. Biosfera Engiadina Val Müstair (سوئیس)

Biosfera Engiadina Val Müstair یک منطقه حفاظت شده در سوئیس است. این منطقه شامل کوه ها، جنگل ها، مراتع و دهکده های سنتی است. Biosfera Engiadina Val Müstair یک مکان عالی برای پیاده روی، کوهنوردی، اسکی و سایر فعالیت های فضای باز است. این منطقه همچنین موطن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری نادر است.

منبع : MSN

 

کشور تایلند

کشور تایلند/همه چیز درباره کشور تایلند

کشور چین

جاذبه های گردشگری چین

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا