میوه رامبوتان چیست ؟

شنبه 21 مرداد 1402 سلامت
میوه رامبوتان چیست ؟

میوه رامبوتان چیست ؟

منشأ دقیق رامبوتان هنوز مشخص نیست، اما تصور می‌شود که این میوه از مناطق جنوب شرقی آسیا، مانند تایلند، مالزی، اندونزی، فیلیپین و استرالیا برخاسته است. امروزه رامبوتان در مناطق استوایی رشد می‌کند و برای مردم این مناطق میوه‌ای عادی به حساب می‌آید.

رامبوتان در یک درخت متوسط به نام Nephelium iappaceum رشد می‌کند.این میوه به خوشه‌هایی از موهایی که روی پوست آن قرار دارد، مشهور است. سنبله‌های رامبوتان تیز نیستند و گوشت سفید خوشمزه‌ای دارند که در زیر پوست آن قرار دارد. رامبوتان می‌تواند به صورت تازه و بدون پخت و پز مصرف شود و طعم و مزه آن کمی شبیه انگور و توت فرنگی است.

میوه رامبوتان چیست ؟

میوه رامبوتان چیست ؟

خرید و نگهداری رامبوتان

برای خرید رامبوتان، به دنبال پوست قرمز روشن و رنگی نارنجی یا زرد باشید. رامبوتان‌هایی که سیاه شده‌اند یا موهای زیادی ندارند، بهتر است خریداری نشوند. برای نگهداری رامبوتان به مدتی، آن را در یک حوله کاغذی بپیچانید و درون یک کیسه پلاستیکی سوراخ شده قرار دهید و در رطوبت بالا در یخچال نگهداری کنید. قبل از استفاده از آن، پوست آن را بردارید.

خرید رامبوتان 

خرید رامبوتان

خواص رامبوتان از نظر متخصصین تغذیه

– ماریا اف. کارزون، مدرک لیسانس در تغذیه انسان

“رامبوتان ممکن است به پیشگیری از آلزایمر، سرطان و التهاب کمک کند”برای کاهش وزن و معکوس کردن دیابت نوع 2 رامبوتان بخورید” – رامونا لهادوس، کارشناس ارشد تحقیقات – MRes – MRes تغذیه و اختلالات متابولیک

خواص رامبوتان

خواص رامبوتان

توصیه مقدار توسط Leticia Soares
توصیه غذایی برای میوه های تازه مانند رامبوتان چهار وعده در روز است. یک وعده رامبوتان تقریباً یک میوه متوسط است. مهم است که فقط پالپ میوه بخورید، زیرا دانه ها و پوست آن خوراکی نیستند و باید حذف شوند. دانه ها و پوست رامبوتان سمی هستند و می توانند باعث کما و حتی مرگ شوند.

عوارض جانبی توسط Luciana M. Cherubin
دانه های رامبوتان را نباید خورد زیرا ممکن است باعث مسمومیت شود.

خواص رامبوتان

خواص رامبوتان

فواید توسط کریستوس سیتاس
رامبوتان یک منبع عالی از فیبر نامحلول است که می تواند سلامت روده و متابولیسم گلوکز را بهبود بخشد. علاوه بر این، حاوی فیبر محلول است که می تواند خطر سرطان روده بزرگ، اشتها و سطح کلسترول خون را کاهش دهد.

فواید توسط لوسیانا ام. کروبین

رامبوتان به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند. رامبوتان حاوی ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی است. رامبوتان سرشار از پتاسیم است، ماده معدنی که به ضربان قلب، عملکرد کلیه ها و انقباض ماهیچه ها کمک می کند.

منبع : MSN

کرم روز

8 مزیت استفاده از کرم روز در روتین مراقبت از صورت

حنا

حنا/4 روش استفاده از حنا برای درمان بهتر مو

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا