وقتی کلیه ها از کار می افتند چه اتفاقی می افتد /25 علائم آن

سه‌شنبه 12 اسفند 1399 سلامت
از کار افتادن کلیه ها

وقتی کلیه ها از کار می افتند چه اتفاقی می افتد

بسیاری از اتفاقات بد ممکن است رخ دهد و اتفاق می افتد که کلیه ها از کار می افتند. کلیه ها برای عملکرد مناسب بدن بسیار حیاتی هستند زیرا مواد زائد مایع و جامد را از خون فیلتر می کنند و اجازه می دهند مواد شیمیایی حیاتی (که بدن برای عملکرد به آن نیاز دارد) از طریق جریان خون در بدن جریان پیدا کند.

وقتی کلیه یا نتواند این عملکردها را انجام دهد یا نتواند آنها را به درستی انجام دهد ، افراد می توانند بسیار بیمار شوند. بسیاری از افراد به بیماری مزمن کلیه مبتلا می شوند ، بنابراین ، آنها باید بدانند که علل و علائم آن برای درمان چیست و حتی از بروز این بیماری ها جلوگیری می کنند.

افرادی که به طور ناگهانی علائم زیر را تجربه می کنند باید در اسرع وقت برای معاینه پزشکی به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند: خون یا پروتئین در ادرار ، سنگ کلیه ، آسیب حاد کلیه ، عفونت کلیه و یا درد ، و هپاتیت C و بیماری کلیه.

وجود خون در ادرار می تواند نشانه ای از مشکلات کلیوی باشد که می تواند منجر به بیماری کلیه شود. علاوه بر این ، افرادی که ادرار کف یا حباب ادرار می کنند ، یا تورم در دست ، صورت و پا دارند ، باید به پزشک مراجعه کنند زیرا این نشانه پروتئین در ادرار است. پروتئین موجود در ادرار با آزمایش ادرار قابل تشخیص است.

سنگ کلیه می تواند بسیار دردناک باشد و مشکل ساز باشد. علت آنها تجمع مواد معدنی در کلیه ها است. مردان و سفیدپوستان بیشتر به سنگ کلیه مبتلا می شوند و می توانند باعث ادرار خون ، ادرار دردناک ، درد شدید شکم یا کمر و حالت تهوع و استفراغ شوند.

آسیب حاد کلیه زمانی اتفاق می افتد که کلیه ها در مدت زمان کوتاهی به طور کلی از کار بیفتند. از آنجا که این بیماری می تواند کشنده باشد ، مبتلایان به این بیماری باید فوراً از کمک پزشکی استفاده کنند.

معمولاً بیماران بسیار بیمار در بیمارستان ها به این بیماری مبتلا می شوند ، اما همچنین می تواند به دلیل داروهای خاص ، آسیب یا عفونت ایجاد شود. این نوع بیماری کلیه به راحتی برگشت پذیر است.

از کار افتادن کلیه ها

از کار افتادن کلیه ها

 

علائم شامل از کار افتادن کلیه هاچیست

 

دفع ادرار کافی هنگام ادرار کردن

تورم ساق پا ، مچ پا یا پا

خستگی

مشکلات تنفسی

گیجی

حالت تهوع ، و فشار قفسه سینه یا درد

استفراغ

درد پشت ، پهلو یا کشاله ران

لرز

حالت تهوع

تکرر ادرار

اصرار مکرر برای دفع ادرار

ادرار دردناک یا سوزش آور

چرک یا خون در ادرار

ادرار ابری یا بوی بد

از دست دادن اشتها

حالت تهوع

تب

خستگی

استفراغ

ادرار رنگ تیره

مدفوع رنگ خاکستری

درد مفصل

پوست و چشم زرد

 

از کار افتادن کلیه ها

از کار افتادن کلیه ها

عفونت کلیه تمایل به علت باکتری هایی است که از مجاری ادراری منتشر شده اند. زنان به دلیل آناتومی بیشتر از مردان به عفونت کلیه مبتلا می شوند.

درد کلیه در پایین کمر یا پهلوها می تواند بیانگر مشکلات جدی تر کلیه ها باشد. می توانند به دلیل عفونت های دستگاه ادراری ، بیماری پلی کیستیک کلیه ، عفونت کلیه ، لخته شدن خون و یا خونریزی در کلیه ایجاد شوند.
هپاتیت C بیماری است که به کبد حمله می کند و می تواند باعث بیماری کلیه شود.

در حالی که بیماری های کلیوی در بهترین حالت ناخوشایند و در بدترین حالت تهدید کننده زندگی هستند ، اما می توان با نوشیدن مقدار زیادی آب ، داشتن یک رژیم غذایی سالم با نمک کم و مراقبت از هرگونه تغییر در سلامتی و ادرار با گذشت زمان ، از آنها جلوگیری کرد.

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی چیست؟/در چه واقع جراحی لاپاراسکوپی انجام میشود

سلامت

فواید استفاده از دهانشویه برای سلامت دهان/ 6 مزایا آن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi