جاذبه گردشگری کشور هند

پنج‌شنبه 26 مرداد 1402 جاذبه های گردشگری
جاذبه گردشگری کشور هند

جاذبه گردشگری کشور هند

کشور هند یا هندوستان سرزمینی پر جنب و جوش از تضادهای شگفت انگیز است که در آن دنیای سنتی و مدرن به هم می پیوندند. هفتمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت ، هند دارای میراث غنی است که نتیجه قرن ها فرهنگ و مذاهب مختلف است که آثار خود را برجای گذاشته است.

کارهایی که باید در هند انجام دهید شامل فرصتی برای تجربه مجموعه ای از مکان های مقدس و دیدارهای معنوی است، در حالی که عاشقان طبیعت از سواحل آفتاب زده، پارک های ملی سرسبز و پناهگاه های حیات وحش هیجان انگیز لذت خواهند برد.از تاج محل باشکوه در آگرا گرفته تا مکان های مقدس هارماندیر صاحب (معبد طلایی سابق) در امریتسار و مسجد مکه در حیدرآباد، توریست ها در این کشور عجیب و غریب گنجینه ای از گنجینه های معنوی، فرهنگی و تاریخی را کشف خواهند کرد.

جاذبه گردشگری هند

جاذبه گردشگری هند

کاخ میسور

شهر وسیع میسور به لطف ترکیبی متنوع از معماری زیبای استعماری قدیمی، لذتی برای کاوش دارد. کاخ های سلطنتی هند؛ و باغ های سرسبز و آراسته شده. در حالی که کسانی که تمایل به خرید دارند از گذراندن وقت در بازارهای معروف ابریشم و چوب صندل شهر لذت خواهند برد، جاذبه اصلی کاخ باشکوه میسور است.

این کاخ سه طبقه زیبا که به طور کامل در سال 1897 پس از یک آتش سوزی ویرانگر بازسازی شد، دارای نکات برجسته ای مانند برج ها و گنبدهای مربعی زیبا است.

سقف ها و ستون های پرآذین در تالار دوربار. و غرفه ازدواج باشکوه، با کاشی‌های کف لعابدار، شیشه‌های رنگی خیره‌کننده، آثار هنری، و نمایش جواهرات. همچنین جایی است که در مناسبت های خاص، تخت طلایی نفیس به نمایش گذاشته می شود.

کاخ میسور

کاخ میسور

سواحل گوا

گوا ، واقع در ساحل غربی هند ، یکی از دل انگیزترین ایالت های هند است. این مستعمره که در گذشته مستعمره پرتغال بود ، دارای جاذبه های مختلفی است ، اما عمدتاً به دلیل سواحل حاشیه نخل معروف به امتداد دریای عرب از نوک تا نوک پا معروف است.گوا از زمان استعمار ، زمانی که نیروهای پرتغالی و انگلیس توسط محیط آرام و عجیب گوا اغوا شدند ، مقصد تعطیلات بوده است.

سواحل گوا

سواحل گوا

قلعه مهرانگر، جودپور

با تسلط بر شهر قدیمی جودپور، قلعه عظیم مهرانگر، یکی از بزرگترین استحکامات هند، در قرن پانزدهم برای محافظت از مردم شهر معروف “آبی” ساخته شد. جودپور هنوز با این نام شناخته می شود، که از خانه های نیلی آن گرفته شده است که برای انحراف گرما به رنگ آبی رنگ شده اند.مهرانگر که بر فراز یک برون‌آمد بلند ساخته شده، شاهکاری شگفت‌انگیز از ساخت و ساز است، دیوارهای عظیم آن غیرقابل نفوذ است. دسترسی از طریق یکی از هفت دروازه باشکوه، از جمله جایا پل و فاتح پل (در دومی هنوز زخم های ناشی از حملات توپ را به همراه دارد).

نکات مهم این بازدید شامل کاوش در شبکه جذاب حیاط ها و کاخ ها و همچنین موزه ای است که مجموعه ای باشکوه از مصنوعات مربوط به مهاراجه ها را در خود جای داده است.

حتماً زمانی را در مرکز تاریخی جودپور بگذرانید که به خاطر هشت دروازه شهر، یک برج ساعت قدیمی دوست‌داشتنی، و بازارهای متعددی که همه چیز از سبزیجات گرفته تا شیرینی، ادویه جات و صنایع دستی را می‌فروشند، معروف است.

قلعه مهرانگر، جودپور

قلعه مهرانگر، جودپور

پارک ملی پریار و پناهگاه حیات وحش ، مادورای

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری هند جنوبی ، پارک ملی پریار و پناهگاه حیات وحش در اطراف دریاچه ای است که توسط مهندسان انگلیسی در سال 1895 برای آبیاری و تأمین آب شهر مادورای ساخته شده است.  این پارک زیبا که در سال 1934 تاسیس شده است ، گونه های مختلفی از پستانداران را شامل می شود ، از جمله تعداد زیادی فیل فیل هند ، گراز وحشی ، سمور دریایی ، ماکاک دم شیر و بیش از 20 ببر بنگال.  تماشای پرندگان یک فعالیت پرطرفدار با مشاهده های مکرر گونه هایی مانند darter ، لک لک ها ، شاه ماهی ، شاخ شاخدار ، و dunkos دم راکت ، همراه با بسیاری از انواع جالب پروانه ها است.

معبد مهابودی ، بودگایا

بودگایا مقدس ترین مکان بودایی جهان

بودگایا مقدس ترین مکان بودایی جهان

قلعه مهرانگره ، جودپور

قلعه آگرا قلعه خیره کننده آگرا

به عنوان یک سازه نظامی در سال 1565 توسط امپراطور اکبر و با اضافه شدن های بعدی توسط شاه جهان ساخته شد ، ترکیبی جالب از تأثیرات هندو و مسلمان است.
این قلعه که در فاصله کمی بیش از دو کیلومتری تاج محل قرار دارد ، از طریق دروازه عمار سینگ با دیوار بیرونی کم و طرح سگچه ای ساخته شده است تا مهاجمان را گیج کند.
پس از ورود ، دو ساختمان بزرگ ماسه سنگی بهم پیوسته ، اکبری محل و جهانگیری محل ، بزرگترین اقامتگاه خصوصی مجتمع را مشاهده خواهید کرد.از دیگر نکات جالب توجه می توان به Khas Mahal (کاخ خصوصی) ، با سقف مسی باشکوه و باغ Anguri Bagh (باغ انگور) ، یک باغ موگال با اره برقی با چشمه ها و کانال های آب شگفت انگیز و همچنین صفحاتی اشاره کرد که زمانی محلی خصوصی برای امپراطور و اطرافیانش.همچنین مورد توجه است برج مسامن برج هشت ضلعی ، که بعداً تا زمان مرگ به عنوان زندان شاه جهان خدمت کرد.
قلعه آگرا قلعه خیره کننده

قلعه آگرا قلعه خیره کننده

جایسالمر

جایسالمر یک شهر صحرایی بسیار زیبا در غربین ترین نقطه راجاستان و در حاشیه مرز پاکستان قرار دارد. دیوارهای شهر که از ماسه سنگ ساخته شده‌اند، به طور طبیعی صحنه‌ای شبیه به صحرا را به یاد می‌آورند. کاخ جایسالمر همچنین مانند یک تاج روی سر شهر قرار گرفته است.

در حالی که تجارت بی‌رویه خارجی و دید رمانتیک به طور کامل از جایسالمر گذشته اند، این شهر حتی با وجود همه سر و صدا و اتوبوس‌های گردشگری، هنوز هم موفق به حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری هندوستان است.

Capture 73

غارهای آژانتا

غارهای آژانتا آثاری تاریخی و فرهنگی بسیار مهم هستند که به قرن دوم قبل از میلاد برمی‌گردند. این غارها درون سنگ حجاری شده‌اند و از نقاشی‌های دیواری زیبا و منحصر به فردی برخوردارند. غارهای آژانتا تا سال 650 پیش از میلاد رها و به فراموشی سپرده شده بودند ولی در سال 1819 توسط یک گروه شکارچی کشف شدند. انزوای این غارها باعث شده است که در طول سالیان متمادی حفظ شوند و برخی از نقاشی‌های دیواری هنوز هم باقی بمانند.

این نقاشی‌ها مجسمه‌ها و تصاویری را نمایش می‌دهند که از میدان جنگ، کشتی‌ها، خیابان‌های شهر و جنگل‌های پر از حیوانات پرتکاپو تا کوه‌های پوشیده از برف، همه چیز را به تصویر می‌کشند. غارهای آژانتا به عنوان یک میراث جهانی شناخته شده‌اند و جذابیت‌های گردشگری بسیاری را دارند. شهر آئورانگ آباد دروازه‌ی ورود به این غارها است و همچنین غارهای شگفت‌انگیز اِلورا نیز در این منطقه قرار دارند.

Capture 74

واراناسی

واراناسی شهری است که برای هندوها، بودایی ها و جین ها بسیار مقدس است. این شهر در ساحل رود گنگ قرار دارد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای مسکونی محسوب می‌شود. واراناسی بهترین و بدترین جنبه‌های هند را نمایش می‌دهد و ممکن است برخی افراد را خسته کند. صحنه قربانی‌هایی که زائران در طلوع خورشید در کنار معابد قدیمی انجام می‌دهند، می‌تواند تاثیرگذارترین صحنه در جهان باشد.

Capture 75

قصر دریاچه

قصر دریاچه در شهر اوداپیور در هند قرار دارد. این قصر در ساحل شرقی دریاچه پیچولا واقع شده است و در گذشته به عنوان قصر سلطنتی تابستانی ساخته شد. امروزه، این قصر به عنوان یک هتل 5 ستاره به نام “هتل قصر دریاچه” شناخته می‌شود و تحت نام مناطق تفریحی و قصرهای راج فعالیت می‌کند.
یکی از ویژگی‌های جالب این هتل، قایقی است که مهمانان را از یک اسکله در قصر شهری واقع در ساحل شرقی پیچولا به هتل منتقل می‌کند. این قایق با طراحی زیبا و لوکس، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای مهمانان فراهم می‌کند.

جاذبه گردشگری کشور هند

جاذبه گردشگری کشور هند

پارک ملی کانها

پارک ملی کانها در هند یکی از زیباترین مناطق محیط زیست در آسیا است. این پارک ملی شهرت خاصی به خاطر دیدن ببر در طبیعت دارد. مناطقی مانند جنگل‌های باشکوه بامبو و سال، دشت‌های پر از چمن و دره‌های کانها در این پارک قرار دارند. الهام بخش رودیارد کیپلینگ، نویسنده انگلیسی، این منطقه را به عنوان تصویر زمینه اصلی در نگارش اولین رمانش به نام “کتاب جنگل” استفاده کرده است. به دلیل زیبایی‌های طبیعی و حیات وحش فراوان، پارک ملی کانها یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری در هند است.

Capture 77

جاذبه های آمستردام هلند

جاذبه های آمستردام هلند

کشور نروژ

کشور نروژ/همه چیز درباره کشور نروژ

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا