افسردگی/ 10 علائم و درمان افسردگی

چهارشنبه 2 تیر 1400 روانشناسی ، سلامت
افسردگی

افسردگی چیست

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.
افسردگی ، یا اختلال افسردگی اساسی ، یک وضعیت بهداشت روانی است که با احساس غم و اندوه و ناامیدی مشخص می شود و بر نحوه تفکر ، احساس و عملکرد فرد تأثیر می گذارد.
این روش شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث ایجاد تغییراتی در خود جسمی و عاطفی می شود. در موارد شدید ، افسردگی انجام کارهای روزمره را برای شما بسیار دشوار می کند. بله ، این شرایط ممکن است به طور قابل توجهی در زندگی روزمره فرد تداخل ایجاد کند و افکار خودکشی را برانگیزد. هیچ درمانی فوری برای این اختلال وجود ندارد. بلکه برای درمان این بیماری نیاز به یک رویکرد طولانی مدت دارد.

انواع افسردگی

افسردگی به شکل‌های گوناگونی ظاهر می‌شود. دانستن نوع افسردگی‌شما به شما کمک می‌کند تا علائم آن را مدیریت کرده و بهترین درمان را دریافت کنید.

افسردگی حاد

افسردگی حاد نسبت به افسردگی خفیف یا متوسط کمتر رایج است و با علائمی شدید و دائمی مشخص می‌شود. افسردگی حاد  بدون درمان باقی مانده معمولا حدود شش ماه طول می‌کشد.

افسردگی غیرعادی

افسردگی غیرعادی یکی از زیرمجموعه‌های افسردگی حاد با الگوی علائم خاص است. این نوع نسبت به مابقی به برخی درمان‌ها و داروها بهتر پاسخ می‌دهد، لذا شناسایی آن می‌تواند کمک‌کننده باشد.

.

علائم افسردگی عبارتند از:

۱-احساس پوچی و غم

۲-طغیان های خشن 

۳-بی نظمی در الگوی خواب ، و در چند مورد منجر به بی خوابی می شود

۴-خستگی مداوم

۵-دائماً آشفته و مضطرب

۶-تغییرات شدید در اشتهای شما (معمولاً اشتها کاهش می یابد)

۷-مشکلات جسمی مانند سردرد و کمردرد

۸-احساس مداوم بی ارزشی و گناه

۹-عدم تمرکز و فراموشی

۱۰-افکار خودکشی

 

مواد مصرفی آزمایشگاهی

لزوم حرکت به سمت خودکفایی در تولید مواد مصرفی آزمایشگاهی

ماده غذایی غنی از فیبر

فیبر چیست؟/10مواد غذایی غنی از فیبر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا