افسردگی/ 10 علائم و درمان افسردگی

پنج‌شنبه 20 آذر 1399 روانشناسی ، سلامت
افسردگی

افسردگی چیست

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.
افسردگی ، یا اختلال افسردگی اساسی ، یک وضعیت بهداشت روانی است که با احساس غم و اندوه و ناامیدی مشخص می شود و بر نحوه تفکر ، احساس و عملکرد فرد تأثیر می گذارد.
این روش شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث ایجاد تغییراتی در خود جسمی و عاطفی می شود. در موارد شدید ، افسردگی انجام کارهای روزمره را برای شما بسیار دشوار می کند. بله ، این شرایط ممکن است به طور قابل توجهی در زندگی روزمره فرد تداخل ایجاد کند و افکار خودکشی را برانگیزد. هیچ درمانی فوری برای این اختلال وجود ندارد. بلکه برای درمان این بیماری نیاز به یک رویکرد طولانی مدت دارد.

انواع افسردگی

افسردگی به شکل‌های گوناگونی ظاهر می‌شود. دانستن نوع افسردگی‌شما به شما کمک می‌کند تا علائم آن را مدیریت کرده و بهترین درمان را دریافت کنید.

افسردگی حاد

افسردگی حاد نسبت به افسردگی خفیف یا متوسط کمتر رایج است و با علائمی شدید و دائمی مشخص می‌شود. افسردگی حاد  بدون درمان باقی مانده معمولا حدود شش ماه طول می‌کشد.

افسردگی غیرعادی

افسردگی غیرعادی یکی از زیرمجموعه‌های افسردگی حاد با الگوی علائم خاص است. این نوع نسبت به مابقی به برخی درمان‌ها و داروها بهتر پاسخ می‌دهد، لذا شناسایی آن می‌تواند کمک‌کننده باشد.

.

علائم افسردگی عبارتند از:

۱-احساس پوچی و غم

۲-طغیان های خشن 

۳-بی نظمی در الگوی خواب ، و در چند مورد منجر به بی خوابی می شود

۴-خستگی مداوم

۵-دائماً آشفته و مضطرب

۶-تغییرات شدید در اشتهای شما (معمولاً اشتها کاهش می یابد)

۷-مشکلات جسمی مانند سردرد و کمردرد

۸-احساس مداوم بی ارزشی و گناه

۹-عدم تمرکز و فراموشی

۱۰-افکار خودکشی

 

بازدیدکنندگان : ۵۵ نفر
دیابت بارداری

دیابت بارداری چیست/ 7 نکته ای که باید درمورد آن بدانید

  تنبیه بدنی کودکان

تنبیه بدنی کودکان / 10 عوارض تنبیه بدنی کودکان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi