5 راه برای بالا بردن اعتماد به نفس/ self confidence

شنبه 20 شهریور 1400 روانشناسی ، سلامت
self confidence

5 روش برای افزایش اعتماد به نفس( Raise confidence)

 

همه با اعتماد به توانایی های خود می جنگند.اعتماد به نفس به عنوان احساس اعتماد به توانایی ها ، ویژگی ها و قضاوت فرد تعریف می شود.

اعتماد به نفس برای سلامتی و بهزیستی روانشناختی شما مهم است.

داشتن اعتماد به نفس سالم می تواند به شما در موفقیت در زندگی شخصی و شغلی کمک کند

همه در یک زمان با مشکلات اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می کنند. اما اگر مسائل مربوط به اعتماد به نفس شما در کار ، زندگی اجتماعی یا تحصیلات شما تداخل ایجاد می کند ، از متخصص کمک بگیرید. گاهی اوقات ، اعتماد به نفس پایین ناشی از یک مسئله بزرگتر است ، مانند یک واقعه آسیب زا از گذشته . در مواقع دیگر ، ممکن است این نشانه ای از یک مشکل بهداشت روانی باشد.

فواید اعتماد به نفس

فواید اعتماد به نفس

فواید اعتماد به نفس

 

وقتی به خودتان ایمان داشته باشید ، تمایل بیشتری برای امتحان چیزهای جدید خواهید داشت. خواه برای ارتقا apply سطح تقاضا کنید یا برای یک کلاس آشپزی ثبت نام کنید ، اعتقاد به خود برای اینکه خود را در آن جا قرار دهید کلیدی است.

هنگامی که به خود اعتماد به نفس دارید ، می توانید منابع خود را به وظیفه پیش بینی شده اختصاص دهید. به جای اینکه وقت و انرژی خود را نگران کنید و نگران باشید که به اندازه کافی خوب نیستید ، می توانید انرژی خود را صرف تلاش خود کنید .بنابراین در نتیجه ، وقتی احساس اطمینان می کنید عملکرد بهتری خواهید داشت.

خوشبختانه مواردی وجود دارد که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود انجام دهید. چه در یک زمینه خاص اعتماد به نفس نداشته باشید و چه در تلاش برای احساس اطمینان نسبت به هر چیزی هستید

 

فواید اعتماد به نفس

فواید اعتماد به نفس

این ۵ روش  می توانند کمک کنند تا اعتماد به نفس شما بالا برود

 

۱-مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید

 

چه نوع نگاه شما به دوستانتان را در فیس بوک مقایسه کنید و چه حقوق خود را با درآمد دوستتان مقایسه کنید ، مقایسه ها سالم نیستند. در حقیقت ، یک مطالعه در سال 2018 که در “شخصیت و تفاوتهای فردی” منتشر شد ، ارتباط مستقیمی بین حسادت و احساس شما در مورد خود پیدا کرد .

محققان دریافتند افرادی که خود را با دیگران مقایسه می کنند ، حسادت را تجربه می کنند. و هرچه حسادت بیشتری داشته باشند ، احساس بدتری نسبت به خود داشتند. این می تواند یک چرخه معیوب باشد.

به مواقعی که ثروت ، داشته ها ، مهارت ها ، دستاوردها و ویژگی های خود را با یکدیگر مقایسه می کنید توجه کنید. تصور اینکه افراد دیگر بهتر هستند یا افراد بیشتری دارند اعتماد شما به خود را از بین می برد. وقتی متوجه شدید در حال مقایسه هستید ، به خود یادآوری کنید که انجام این کار مفید نیست. هر کس در حال مسابقه خود است و زندگی یک رقابت نیست.

 

۲-مراقب بدن خود باشید

اگر از بدن خود سو ab استفاده کنید ، احساس خوب بودن در مورد خود دشوار است. کمبود روی خواب ، خوردن یک رژیم غذایی ناسالم و پرهیز از ورزش آسیب به سلامت شما می زند. مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که فعالیت بدنی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود

یک مطالعه 2016 که در Neuropsychiatric Disease and Treatment منتشر شد نشان داد که فعالیت بدنی منظم باعث بهبود تصویر بدن شرکت کنندگان می شود. و هنگامی که تصویر بدن آنها بهتر شد ، آنها اعتماد به نفس بیشتری داشتند.

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. وقتی از نظر جسمی در بهترین وضعیت خود قرار دارید ، به طور طبیعی نسبت به خود احساس اطمینان بیشتری خواهید کرد.

 

۳-عاشق خودتان باشید

خود شفقت شامل رفتار مهربانانه با خود هنگام اشتباه ، شکست یا تجربه عقب نشینی است. به سختی با خود صحبت کنید ، انگیزه ای برای انجام کار بهتر نخواهد داشت. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که نتیجه معکوس دارد.

مطالعه ای که در سال 2009 در ژورنال شخصیت منتشر شد ، نشان داد که خود شفقت به اعتماد به نفس مداوم تری منجر می شود. من همه چیز را خراب کردم ، “می تواند به شما کمک کند تا احساس خوبی داشته باشید حتی اگر عملکرد مطلوبی نداشته باشید.

به جای اینکه خودتان را ضرب و شتم کنید یا خود را به اسم بنامید ، سعی کنید مثل اینکه با یک دوست معتمد صحبت کنید با خود صحبت کنید. کمی لقی به خودتان بزنید ، به خود بخندید و به خود یادآوری کنید که هیچ کس کامل نیست.

 

۴- اعتماد به نفس خود را در آغوش  بگیرید

گاهی اوقات ، افراد تا زمانی که احساس اعتماد به نفس بیشتری نکنند ، انجام کارها را موکول می کنند – مانند دعوت از شخصی در یک قرار ملاقات یا درخواست تبلیغ. اما گاهی اوقات ، بهترین راه برای جلب اعتماد به نفس انجام دادن است.

با برخی از ترس های خود که ناشی از فقدان اعتماد به نفس است تمرین کنید.  اگر می ترسید که خود را شرمنده کنید یا فکر می کنید که قصد آشفتگی دارید ، به هر حال آن را امتحان کنید.

این بدان معنا نیست که شما البته نباید آماده شوید یا تمرین کنید. اگر سخنرانی بزرگی دارید ، در حضور دوستان و خانواده خود تمرین کنید تا کمی اعتماد به نفس پیدا کنید. قبل از اقدام صبر نکنید تا 100٪ احساس اطمینان کنید. شما ممکن است هرگز به آنجا برسید.

پذیرفتن کمی اعتماد به نفس ممکن است در عملکرد بهتر شما کمک کند. مطالعه ای که در سال 2010 در روانشناسی ورزش و ورزش منتشر شد ، نشان داد که ورزشکارانی که اعتماد به نفس خود را در آغوش می گیرند ، از ورزشکارانی که 100٪ به خود اطمینان داشتند ، عملکرد بهتری دارند.

 

۵-آزمایش های رفتاری را انجام دهید

هنگامی که مغز شما به شما می گوید شما در جلسه کاری کاری ندارید که صحبت کند یا بیش از حد شکل لازم برای تمرین دارید ، به خود یادآوری کنید که افکار شما همیشه دقیق نیستند. و گاهی اوقات ، بهترین راه برای مقابله با گفتگوی منفی با خود ، به چالش کشیدن این جملات است.

سعی کنید کارهایی را انجام دهید که مغز شما به شما می گوید که نمی توانید . به خود بگویید این فقط یک آزمایش است و ببینید چه اتفاقی می افتد. ممکن است یاد بگیرید که کمی مضطرب بودن یا چند اشتباه مرتکب شدن آنقدرها هم که فکر می کردید بد نیست. و هر بار که به جلو می روید می توانید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

اختلال شخصیت خودشیفته / 8 نشانه ای که باید مراقب آنها باشید!

 

درمان اسکار و لیفت با اندولیفت

مژه های بلند

نکات و راهکارهایی برای رشد مژه های بلند و ضخیم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا