پیش بینی قیمت مقاطع فولادی در ماه های آتی

سه‌شنبه 25 آذر 1399 بازار

هرچه به انتهای سال نزدیک می شویم با افزایش صورت خرید مقاطع فولادی مواجه می شویم. این تقاضا در اسفند ماه بیش از ماه های دیگر خواهد بود. افزایش خرید سبب تغییر در عرضه و تقاضا خواهد شد.

 

تاثیرات کرونا در بازار آهن

همه گیری ویروس کرونا اغلب بازارهای مالی جهانی را تحت شعاع خود قرار داده است. از اوایل سال 2020 بود که خبر انتشار این ویروس به شدت بازارهای مالی را در رکود فرو برد. در داخل کشور نیز بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی تاثیر بدی در بازار گذاشت. پیش بینی می شود که نرخ مقاطع فولانی نظیر قیمت تیرآهن در اسفند ماه افزایشی باشد. در سه ماهه نخست سال 1400 میلادی با تزریق واکسن های کشف شده کرونا و متوقف شدن روند این ویروس آرام آرام تقاضا در بازار آهن با رشد چشم گیری مواجه خواهد شود.

اعتبارات عمرانی بودجه

موتور محرکه این بازار، صنعت ساختمان سازی خواهد بود. با توجه به بودجه عمرانی سال 1400، اعتبارات عمرانی وزارت راه و شهرسازی ۳۲ درصد نسبت به بودجه مصوب امسال افزایش داشته است که پیش بینی می شود سال 1400 از نظر خرید و فروش مقاطع فولادی پر رونق تر از سال 1399 باشد.  همچنین پیش بینی می شود قیمت میلگرد افزایش داشته باشد. به راه افتادن برخی صنایع نظیر خودرو سازی که پیش نیاز آن آهن است نیز به رونق هرچه بیشتر این بازار کمک خواهد کرد.

 

ثبات در بازار ارز

همیشه در حوزه بازار آهن ارتباط بین نرخ دلار و آهن آلات سوالی است که پرسیده می شود. در هر حال باید پذیرفت که نرخ دلار و ارز بی تاثیر در نرخ آهن نخواهد بود. تولید کنندگان، شمش آهن را با توجه به قیمت روز ارز خریداری و به کوره های ذوب منتقل می کنند. البته واسطه ها و میزان تولید نیز در روند قیمت گذاری تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مشکلات عرضه میلگرد و تیرآهن در بورس

با بررسی آمارها مشخص شده است که ۲۴ درصد از مجموع شمش معامله شده در سال ۹۸ نظیر میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی در بورس عرضه و معامله شده و مابقی به قیمت آزاد در بازار فروخته شده است. حدود ۶۰ درصد شمشی که در بورس معامله شده با قیمت‌های مدیریت‌شده یا دستوری به نوردکاران داخلی تحویل و در بازار آزاد معامله و بخشی صادر شده است.

دومان سهند از دلالان، قاتلان خاموش بازار سرمایه میگوید

اگر بتوان ترتیبی در نظر گرفت که ابتدا مقاطع مختلف فولادی در بورس کالا به قیمت منطقی عرضه شود و سپس شمش، به نسبت قیمت محصولات فروش‌رفته در بورس کالا به عرضه‌کنندگان محصولات نهایی تحویل شود، می توان قیمت ها را کنترل نمود.

پیش بینی قیمت میلگرد و تیرآهن

هرچه به انتهای سال نزدیک می شویم با افزایش صورت خرید مقاطع فولادی مواجه می شویم. این تقاضا در اسفند ماه بیش از ماه های دیگر خواهد بود. افزایش خرید سبب تغییر در عرضه و تقاضا خواهد شد که نتیجه آن بالا رفتن قیمت میلگرد و تیرآهن خواهد شد. از طرفی با توجه به تورم سالانه، خریداران صورت های خود را در اسفند ماه تحویل می دهند تا از این افزایش سالانه قیمت در امان باشند. البته این پیش بینی ها مختص این دو مقطع فولادی نمی شود، قیمت ناودانی و همچنین قیمت نبشی نیز متاثر از سایر پروفیل های آهنی خواهد بود. این احتمال خواهد بود که با نزدیک شدن به انتخابات کشورمان ایران، در خرداد ماه سال آتی قیمت ها کاهشی باشد.

 

مشاوره در زمینه خرید آهن آلات ساختمانی و صنعتی

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه خرید هریک از مقاطع فولادی می توانید با شرکت نگین فولاد السا به شماره تلفن 02144448200 تماس حاصل کرده و از توضیحات کارشناسان فروش این مجموعه بهره مند شوید. ارسال خرید های شما در هرکجای ایران که هستید توسط شرکت فوق صورت میگیرد. سازندگان ساختمانی با ارایه جواز ساخت و ساز می توانند از تخفیفات ویژه بهرمند شوند. فروش در این شرکت تنها با ارائه فاکتور رسمی صورت می گیرد.

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می شود ؟

مبارزه با اضطراب

خرید میوه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا