کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می شود ؟

چهارشنبه 26 آذر 1399 بازار

در این روش، فولیکول های مو به صورت فله ای و تکی از پشت سر فرد برداشته می شوند و به ناحیه مورد نظر که به آن ناحیه درمان می گوییم منتقل می شوند. در این روش نیازی به جراحی وجود ندارد و تعداد زیادی از فولیکول های مو در چند جلسه به قسمت جلوی سر منتقل می شود. این روش ایمن و کم خطر را FIT می گویند. حسن این روش این است که آزادی بیشتری در اختیار بیمارانی قرار می دهد که درخواست کوتاه کردن موها را با روش کم تهاجمی برای فرآیند استخراج دارند.

استفاده از تکنسین های متبحر و پزشکان متخصص و انجام عمل در یک کلینیک معتبر موجب خواهد شد که به نتیجه بهتری دست پیدا کنیم. در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است با عوارض زیر روبرو شویم.

در صورت کاشت غیر استاندارد احتمال باقی ماندن جای سوراخ کاشت مو و زخم بر روی سر وجود دارد. همچنین آسیب جدی به بانک مو یکی دیگر از عوارض کاشت مو به روش FIT به صورت غیر استاندارد استمشاوره غلط و عدم موفقیت مشاور در گرفتن اطلاعات کافی از بیمار، مثلا در مورد استفاده از داروهای مختلف ممکن است موجب بروز مشکلات حاد در حین عمل کاشت و بعد از آن شود.

قبل از انجام کاشت مو به این روش یا هر روش دیگر، به مراکزی بروید که سابقه طولانی در این زمینه دارند، دارای آخرین فناوری و دستگاه های روز دنیا هستند و یک تیم کاشت و متخصصان مجرب دارند.

نکاتی از روش غیر جراحی FIT

در این روش، کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود و به بستری شدن در بیمارستان نیازی نیست. در کاشت موی طبیعی با استفاده از روش FIT، موها از پشت سر، کناره های سر و بدن با استفاده از ابزارهای خاص برداشته می شوند و به نواحی با موهای نازک در بالای سر و سایر نواحی که از آنها تشکیل شده است (ریش ، سبیل و ابرو) پیوند می شود. در این روش موهای بدون بریدگی، بخیه، جراحی و بدون انجام بیهوشی به مناطق نازک و طاس پیوند داده می شود و این مهمترین مزیت روش FIT است. در روش FIT هیچ آسیبی در ناحیه حذف مو (بانک مو) وجود ندارد و این روش جدید تنها روش بدون عارضه در کاشت موی طبیعی است.

مزایای روش FIT

کاربردهای FIT همیشه بیشتر از FUT است و روش FIT اولین و بهترین توصیه پزشک به بیمار است. مهمترین مزیت FIT این است که نیازی به برداشتن نوار از پشت سر نیست. تعداد موهای قابل جدا شدن در FIT محدودیت زیادی ندارد و دوازده هزار پایه مو (گاهی بیشتر) به راحتی قابل برداشت و پیوند است. یکی دیگر از مزایای روش FIT این است که بر خلاف کاشت مو به روش FUT که فقط برداشت از موهای پشت سر ممکن است، می توان از موهای بدن نیز استفاده کرد. البته امکان استفاده از موهای بدن با محدودستهایی مواجه است و موی بدن باید امکان پیوند داشته باشند.

به طور کلی، FIT بهترین و جدیدترین روش کاشت موی طبیعی است و روش FUT اغلب در شرایط خاص استفاده می شود.

نمونه کاشت مو به روش FIT

جلسات پیوند

نتایج حاصل از کاشت موی طبیعی در جلسه اول همیشه بهتر از جلسات بعدی خواهد بود. به عنوان مثال، اگر در یک جلسه صد پیوند انجام شود، موهای بیشتری رشد می کند، اما در جلسات بعدی اینگونه نخواهد بود. بر این اساس، بهتر است کاشت مو در یک جلسه به پایان برسد.

پس از بیهوشی کامل ناحیه گیرنده مو، با استفاده از تیغه های ریز و نازک شکاف های مختلفی در نواحی طاس ایجاد می شود. محور طولی این شکاف ها و عمق چسبندگی و زاویه تیغه برای هر منطقه ی کاشت مو متفاوت است و دقت و ظرافت انجام این مرحله، می تواند نتیجه نهایی کاشت مو را تعیین کند.

بعد از کاشت چه اتفاقی می افتد؟

پس از کاشت مو، ممکن است یکی از سه حالت زیر اتفاق بیفتد:

 • پیوندها بعد از 2-4 هفته می ریزند (اما ریشه مو زنده و سالم است) و بعد از 4-3 ماه رشد می کنند (به طور متوسط زمان رشد 2.5 تا 8 ماه است). این وضعیت معمول برای پیوندها است.
 • پیوندها به مدت 10-14 روز پس از جراحی غیر فعال باقی می مانند (یعنی رشد نمی کنند) و سپس بدون افتادن شروع به رشد می کنند.
 • گرافت ها پس از جراحی به مدت 4-3 ماه غیر فعال باقی می مانند (یعنی رشد نمی کنند) و سپس بدون افتادن شروع به رشد می کنند. این حالت فقط در 5٪ موارد مشاهده می شود.

توصیه هایی قبل از کاشت مو

به مدت یک هفته قبل و بعد از پیوند از مصرف مواد زیر خودداری کنید:

 • نوشیدنی های الکلی، آرامبخش و تسکین دهنده درد مانند آسپرین، بروفن، ایندومتاسین (استفاده از استامینوفن مشکلی ندارد) ، قرص ویتامین E و سیگار.
 • قبل از پیوند، چندین بار کاملاً موهای خود را با شامپو بشویید.
 • سعی کنید قبل از کاشت مو غذاهای سالم و کم مصرف کنید.
 • لطفا قبل از کاشت مو از نوشیدن مایعات و چای بیشتر خودداری کنید.
 • اگر مرتباً داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری مهمی دارید، قبل از پیوند به پزشکان اطلاع دهید.
 • قبل از کاشت مو تمام سوالات و مشکلات احتمالی را به متخصص بگویید.
 • از آنجا که رانندگی دقیقاً بعد از کاشت مو برای شما خوب نیست، لطفاً بدون ماشین به کلینیک بروید.

مهمترین نکات

ساقه های کاشته شده مو در روزهای اول پس از کاشت مو رشد می کنند و طولانی تر می شوند، اما این موها بعد از حدود یک ماه وارد حالت استراحت می شوند و به تدریج می ریزند. موهای پیوندی پس از 3 ماه به تدریج دوباره رشد می کنند و رشد کامل مو در حدود 6-8 ماه امکان پذیر است.

موهای جدید ممکن است با سرعت های مختلف رشد کنند و گاهی اوقات از نظر رنگ، ضخامت و قوام متفاوت از یکدیگر هستند اما همه این مشکلات قابل حل است.

برای بیمارانی که موهای نازک دارند (بیشتر بیمارانی که علاقه زیادی به کاشت مو دارند این افراد هستند)، موهای قبلی نیز حدوداً یک ماه پس از پیوند وارد حالت استراحت می شوند و ممکن است دچار ریزش شوند (به دلیل استرس، داروهای تجویز شده و گاهی اوقات به دلایل ناشناخته). این ریزش مو طبیعی است و به دلایل نامشخص در زنان بیشتر از مردان اتفاق می افتد. این وضعیت ممکن است به مدت 4-6 ماه ادامه داشته باشد و به نظر می رسد ناحیه پیوند شده نازکتر باشد. داشتن موهای نازک می تواند دردناک باشد اما موقتی است و وقتی موها از حالت استراحت خارج شوند و موهای پیوندی رشد کنند، نمای ناحیه کاشت مو طبیعی خواهد بود.

پس از رشد موهای کاشته شده، می توان آنها را شست، برش داد و با سشوار خشک کرد و فرم داد. به طور کلی، 9-12 ماه پس از پیوند، ناحیه طاس کاملاً به رشد طبیعی خود بر می گردد.

عوامل تاثیرگذار بر تعداد موهای پیوندی

تعداد موهای پیوندی در ناحیه دارای موهای نازک مستقیماً مربوط به موارد زیر است:

 • تراکم و مساحت موی ناحیه برداشت
 • ناحیه ای که قرار است کاشت مو در آنجا انجام شود
 • موهایی که در ناحیه درمان وجود دارد (قبل از کاشت مو).

موهایی که از قبل در ناحیه درمان وجود دارند ممکن است به همان دلایلی که موهای قبلی ریزش کرده بودند، بریزند.

هزینه‌ی کاشت مو  در کلینیک خانه سفید

قیمت کاشت مو معمولا به عوامل مختلفی مانند تیم پزشکی، تبحر پزشک، مدت زمان انجام کاشت مو، روش کاشت مو، مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده، بستگی مستقیم دارد. ارزان ترین روش کاشت مو در حال حاضر روش FUT  و گرانترین روش کاشت مو، روش FIT و زیر شاخه های آن، بخصوص روش MicroFIT است.

برای دریافت قیمت تقریبی کاشت مو خود می توانید در ساعات کاری کلینیک خانه سفید با شماره 54503-021 تماس حاصل فرمایید و نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از طریق پیام رسان های تلگرام، سروش و واتس آپ به شماره 09122252731 پیام ارسال کنید و عکس سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی پزشک متخصص هزینه تقریبی کاشت مو شما اعلام شود.

آموزش طراحی چهره

پیش بینی قیمت مقاطع فولادی در ماه های آتی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا