خرید میوه

سه‌شنبه 18 آذر 1399 بازار
مبارزه با اضطراب

در امور بازرگانی و اقتصاد برای دستیابی به کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات و افزایش کارایی بازرگانی داخلی، اصلاح و سالم سازی شبکه توزیع، سرلوحه کار است. یکی از راههایی که جهت اصلاح نظام توزیع کالا لازم است، ترتیب و تکمیل یک شبکه منسجم و هماهنگ پخش کالا می باشد. نظامی که تمامی امکانات توزیع سریع و به موقع را داشته باشد و در کنار منابع اطلاعاتی از مایحتاج مردم در اقصی نقاط کشور، بتواند با امکانات لجستیکی مناسب و مقرون به صرفه، حداقل زمان و هزینه را برای ارسال و پخش کالا در اختیار داشته باشد. در این راستا، يكي از پروژه هاي اصلي اصلاح نظام توزيع کالا در طرح تحول اقتصادی، ساماندهاي نظام پخش کالاست. هدف اصلي اجراي پروژه ساماندهي پخش کالا، پايش مستمر توزيع مويرگي کالا در واحدهاي صنفي و كاهش هزينه مبادله و ارتقای کارایی در صنعت پخش است. افزایش کارایی شبکه توزیع نه تنها موجب کاهش قیمت تمام شده برای مصرف کننده نهایی می شود، بلکه روند ناهنجار افزایش قیمتها (تورم کاذب) ناشی از دست به دست شدن کالا و طولانی شدن فاصله تولید و مصرف را نیز به تدریج از میان می برد و درنهایت به افزایش قدرت خرید و رضایت مصرف کننده نهایی منجر خواهد شد؛ حتی می‌‌‌تواند میزانی از سودهای کاذب واسطه ها را به تولید کننده اختصاص دهد تا هم باعث افزایش انگیزه تولید شود و هم موجب سرمایه برگشتی بیشتر برای سرمایه گذاری مجدد و خرید امکانات و کیفیت بالاتر کالاهای تولیدی شود. بنابراین، اندازه گیری کارایی توزیع شرکتهای پخش، یکی از معیارهایی است که می‌‌تواند به قضاوت درخصوص بهینه بودن توزیع کالا توسط شرکتهای پخش کمک نماید.

مجموعه بازار میوه آمادگی همکاری با کلیه موسسات و شرکت های سراسر تهران جهت پخش میوه را داراست.

پیشرفت تکنولوژی وتحول در زندگی ها همه ی ما را به استفاده از دنیای مجازی و به ویژه خرید از فروشگاه های اینترنتی ترغیب می کند.

این نوع کسب و کارکه بر پایه اینترنت صورت می گیرد، فروشنده مشخصات و کالاهای خود را در سایت قرار می‌دهد و خریدار پس از مراجعه به تارنما و بررسی مشخصات و ویژگی‌های محصول مورد نظر، نسبت به ثبت سفارش و خرید از فروشگاه  اینترنتی اقدام می‌کند. این سفارش‌ها پس از بررسی و تائید نهایی توسط کارشناسان وبسایت با توجه به نوع کالا، حجم و وزن آن توسط پیک موتوری، پست و یا باربری به آدرس مشخص شده در سایت ارسال می‌شود که وجه کالا نیز به روش‌های مختلف قابل پرداخت خواهد بود.

امروزه بهترین و پیش پا افتاده ترین حالت خرید برای هر یک از ما خرید از فروشگاه های اینترنتی است. اما از بین این همه فروشگاه اینترنتی کدامیک می تواند خواسته ی ما را به بهترین نحو و در سریع ترین زمان ممکن به اجابت برساند؟؟؟

در جواب این سوال بایستی تعدادی از ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب را نام برد تا بتوان تمایزی بین آنها قائل شد.

1. کیفیت

مهمترین و اصلی ترین ویژگی یک محصول کیفیت آن است که به راحتی می توان به دیگر ویژگی های آن چشم پوشی کرد. البته این سوال پیش می آید که کیفیت به چه قیمت و به چه هزینه ای برای مصرف کننده تمام میشود؟

برای جواب به این سوال است که دیگر ویژگی ها مطرح می شود.

2. امکان جستجو

فروشگاه به طوری باشد که بتوانیم محصول خود را به راحتی پیدا کنیم و به اصطلاح user friendlyباشد.

وقتی که برای خرید وارد پنل کاربری می شویم بایستی در سریع ترین زمان و راحت ترین حالت به خواسته ی خود برسیم که این یکی از ویژگی های مهم طراحی سایت و فروشگاه مطرح میشود.

3.دسترسی سریع

فروشگاه بایستی در شهرهای مختلف نمایندگی داشته باشد و بتواند خدمات رسانی کند تا در نهایت مشتری مداری فروش انجام گیرد.

حتی در شهرهای بزرگ وجود انبارها و فروشگاههایlocal الزامی به نظر می رسد.

4.بسته بندی زیبا و شکیل

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های کالا(مخصوصا در خارج از کشور) که به آن خیلی اهمیت داده می شود بسته بندی و محافظت از کالا تا رسیدن  به دست مشتری است: اصولا این کار بالاترین نمره را در بسیاری از شرایط به کالا میدهد.

5.نظام اتوماسیون قوی

قابلیت ارتباط با مشتری، پاسخگو بودن نسبت به تمامی نیازهای مشتری، ارسال به موقع و گارانتی و تعهد به مشتری از دیگر مزیت های یک فروشگاه قوی به شمار میرود.

6.تبلیغات

ایجاد یک تیم هوشمند و قوی در عرصه فضای مجازی برای شناساندن محصول و ایجاد یک محیط کاملا هدفمند جهت فروش قوی و شناخت بازار کسب و کار و رقبا الزامی است.

یکی از زیر شاخه های فروش کالا در فضای مجازی، فروش میوه به صورت آنلاین است که با اقبال عمومی خوبی روبرو شده است.

مهمترین دستاورد فروش میوه به صورت اینترنتی و آنلاین، ایجاد یک بازار هدفمند و رویارویی مستقیم تولید کننده و مصرف کننده در این زمینه است؛ گرچه برای توزیع سراسری در کشور و فراگیری این بازار همچنان جای کار بسیاری هست و باید به آینده ی این بازار امید داشت.

فروشگاه اینترنتی بازار میوه  یکی از همین فروشگاه هاست که در نظر دارد با ایجاد یک نگاه صحیح و عاری از هرگونه واسطه گری نیاز بخشی از جامعه را به صورت آنلاین برطرف سازد.

میدان تره بار مرکزی ساعت کار مشخصی ندارد و میتوان گفت به صورت 24 ساعته باز و آماده ارائه خدمات است.

اما ساعت شروع به کار، اوج کار و خرید بهترین محصول در قسمت های مختلف، متفاوت است.

بازارهای مختلف ساعت های مختلفی دارند؛ برای مثال بازار سبزی اصولا شروع به کارشان از ساعت 3 بعد از ظهر است و اصولا تا صبح فردا فروش دارند.

بازار فرنگی جات نیز به همین شکل البته کمی دیرتر (ساعت 5 بعد از ظهر) شروع به کار می کنند و اصولا در تمام 24 ساعت خدمات دهی دارند.

بازار میوه نیز از ساعت 9 شب آماده خدمات رسانی است.

نکته قابل توجه شروع خدمات دهی و به اصطلاح گل بار است که در میدان تره بار مد نظر است. بنابراین ساعت های یاد شده بهترین زمان برای خرید میوه هستند.

خرید مستقیم میوه مهمترین و اساسی ترین دستاورد دیجیتال مارکتینگ است چرا که تنها راه حذف واسطه ها و تعادل قیمت ها همین راه است.

در سال های گذشته اقدامات خوبی توسط شرکت های مختلف صورت گرفته است اما این اقدامات در حد معرفی و خیلی مختصر بوده است.

مهمترین اقدام شناخت بازار آنلاین، و آماده سازی شرایط مقتضی با این بازار است. این کار در عرصه ی فروش میوه و سبزی به مراتب با بازار های دیگر متفاوت است چرا که تلفات در این بازار بسیار بالاست و شرایط و نگهداری به مراتب پرهزینه و غیر قابل پیش بینی(امکان خرابی به دلیل شرایط نگهداری نامناسب) است.

فروشگاه اینترنتی بازار میوه یکی از فروشگاه های فعال در زمینه بازار میوه و تره بار است که افتخار دارد در این عرصه سالیان سال خدمت رسانی انجام می دهد. جهت راهنمایی و خرید می توانید از مسیرهای ارتباطی در نظر گرفته شده در تارنمای ما استفاده کنید.

اما آیا همه ی این مراجع صلاحیت این کار را دارند و غرض شخصی در این نرخنامه ها ندارند؟

برای مثال سازمان میادین شهرداری که خود را یک مرجع نرخ گذاری موثق می پندارد، به دلیل اجاره بهای بالایی که از مستاجرین خود می گیرد عاملی برای افزایش نرخ ها می باشد .

و یا اتحادیه های بارفروشان و میوه و سبزی به دلیل برپایی اتحادیه های خود و پر و بال دادن به نظام واسطه گری و دلالی، خود عاملی برای افزایش نرخ ها هستند.

قیمت گذاری میوه و سبزی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد و مرجع دقیقی جهت قیمت گذاری میوه وجود ندارد. علت این امر تاثیر عرضه و تقاضا در بازار میوه و تره بار است. برای مثال میتوان از شایعه اثر لیموترش و سیر و شلغم در بهبود بیماری و ویروس کرونا نام برد که یک شبه قیمت ها را تا چند برابر بالا برد.

ایجاد تقاضای هیجانی و به تبع آن کاهش عرضه توسط سودجویان مهمترین عامل در بالا بردن قیمت هاست. از طرفی نقش دولت و سازمانهای نظارتی در این موارد نقشی حساس و لازم جهت کنترل بازار است. ذکر این نکته الزامی است که رصد مستمر و دقیق و برخورد قاطع و سلبی با متخلفان مهمترین وظیفه ی دستگاه های مذکور است که دستاورد آن میتواند قطع نظام واسطه گری و دلالی در این صنعت مولد باشد.

مطمئنا تا سالیان نه چندان دور قیمت گذاری به دست فروشگاه های اینترنتی می افتد که خود می تواند بهترین و دقیق ترین مرجع قیمت گذاری برای جامعه باشد چرا که هزینه ها به مراتب سرشکن می شود و نظام عرضه و تقاضای واقعی شکل می گیرد.

برای این کار میتوانید از طریق مسیرهای ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

مسیرهای ارتباطی ما

tel: 02155029718

mobile(whatsapp & telegram):09012014545

email: info@bazarmive.com

میدان تره بار مرکزی فاز 2 سالن 9

www.bazarmive.com

www.nora-clinic.com

مقاطع فولادی

پیش بینی قیمت مقاطع فولادی در ماه های آتی

سی روز موزیک

«سی روز موزیک» حامی خوانندگان و پخش آهنگ رایگان

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا