تمرین در خانه به جای سالن بدنسازی با کمک جیمیتو

شنبه 14 فروردین 1400 آگهی ، سلامت
تمرین در خانه

باید بپذیریم که برخی از اوقات نمی‌توانیم برای یک تمرین ورزشی ساده به باشگاه برویم. شلوغ بودن باشگاه‌های بدنسازی به خصوص در فصل‌هایی مانند بهار و تابستان از جمله دلایلی است که ما را از باشگاه رفتن منصرف می‌کند. حتما شما هم تجربه حضور در باشگاه‌های بدنسازی را داشته اید که بوی عرق و کثی بودن مانع از حضور مداوم شده باشد. این موارد را در کنار روزهای سرد سال بگذارید که داخل باشگاه همه چیز سرد است و ممکن است مریض شوید. اما از طرفی بسیاری هم فکر می‌کنند که نمی‌تواند بدون باشگاه رفتن موفق بشوند و به بدن ایده آل برسند. با همه این اوصاف بیاید به مزایای ورزش در خانه بپردازیم شاید توانستیم شما را هم متقاعد کنیم که به جای باشگاه بدنسازی در خانه ورزش کنید.

تمرین در خانه

کمتر پول از دست می‌دهید!

بسته به میزان تجهیزاتی که برای تمرین در خانه نیاز دارید، در طولانی مدت هزینه‌های کمتری نسبت به باشگاه صرف خواهید کرد. چرا این را می‌گوییم؟ اولا که شما باید یک حق عضویت ماهانه برای باشگاه پرداخت کنید. تازه اگر اجازه هر روز تمرین کردن را داشته باشید در کنار آن برای داشتن یک برنامه ورزشی هدفمند نیاز است که با مربی باشگاه صحبت کنید تا به صورت خصوصی و یا نیمه خصوصی شما را کوچ کند که خود همین هم کلی خرج برایتان می‌تراشد. توجه داشته باشید که برای تمرین در خانه لزومان به تردمیل و یا الپتیکال نیاز ندارید هر چند وجود این دستگاه‌ها در خانه می‌تواند شما را به موفقیت نزدیکتر کند البته شرط استفاده درست از آنها. برای خانه یک مت یوگا، دو عدد دمبل قابل تنظیم و یا کتل بل کافیست.

وقت که طلاست را حفظ می‌کنید

خب برای باشگاه رفتن چقدر زمان تلف می‌شود؟ ابتدا باید رانندگی کنید تا به باشگاه برسید، دو در رختکن لباس را تعویض کنید، سوم منتظر بمانید تا دشتگاه ورزشی مورد نیازتان خالی شود و کسی هم منتظر شما نباشد! بنابراین یک تمرین واقعی می‌تواند کلی زمان از شما بگیرید. خود این موارد به جز تمرین یعنی 2 ساعت زمان اضافی! حالا بیاید سناریو دوم را بررسی کنیم. از سرکار به خانه آماده بعد از یک استراحت کوتاه ورزش می‌کنید و سپس به تماشای تلویزیون و خوردن شام می‌پردازید. بدون اینکه چیزی را از دست دهید.

بدون شلوغی و اعصاب خوردی

خب من هم مثل شما معتقدم که باشگاه‌های بدنسازی دستگاه‌های متنوعی برای ورزش کردن دارند، اما آن روی سکه را هم ببینید که روزهای تابستان باشگاه شلوغ است و همه برای خوش هیکل شدن تابستان را که دانشگاه‌های و مدارس خلوت شده است را انتخاب کردند و شما فرصت کافی برای استفاده از هر دستگاه را ندارید. این را در کنار شلوغی پارکینگ و رختکن و … قرار دهید. آیا می‌ارزد به باشگاه بدنسازی برویم؟

روی تمرین تمرکز می‌کنید

همه چیز از کمک کردن آغاز می‌شود! می‌پرسید چرا؟ هنگام ورزش کردن مشاهده می‌کنید که یکی از افرادی که در اطراف شماست از شما کمک می‌خواهد. خب شما هم قاعدتا کمک می‌کنید و همین باعث باز شدن سر صحبت می‌شود از آب و هوا تا شرایط اقتصادی که همگی مانع از تمرکز بر روی تمرین کردن می‌شود. اما در خانه چطور؟ هیچ کسی مزاحمتان نمی‌شود من تمرین در خانه را ترجیح می‌دهم!

به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش می‌دهید

موسیقی هنگام تمرین یک عامل تحریک کننده برای شماست. اما اگر شاگرد باشگاه حوصله داشته باشد آن را از تکرار بردارد. البته به شرطی که خود موسیقی به اندازه کافی تمپوی سریع داشته باشد در غیر اینصورت این مزیت را ندارد. به هر حال هر کدام از ما ترجیح می‌دهیم با موسیقی مورد علاقه خودمان ورزش کنیم. حتی یک جاهایی آن را متوقف کنیم و یا آهنگ بعدی را گوش کنیم. حال آنکه چنین چیزی در باشگاه تقریبا غیر ممکن است.

هر چیزی که دوست دارید بپوشید

همه ما می‌دانیم که تناسب اندام مهمتر است ظاهر است، اما اگر باشگاه بروید حتما باید نیم تنه و یا لباس ورزشی مناسبی به تن داشته باشید. ولی در هنگام تمرین فول بادی در خانه لازم نیست لباس ورزشی نو بپوشید. البته منظور این نیست که در خانه به خودتان نرسید اما می‌خواهم بگویم خیلی هم ظاهر مهم نیست چون هدف شما تناسب اندام است.

آلودگی کمتر خواهد بود

هیچ چیز بدتر از این نیست که به سراغ وسیله ورزشی مورد علاقه تان در باشگاه بدنسازی بروید و ببینید که نفر قبلی آن را با عرقش خیس کرده است! این جاست که باید منتظر به وجود آمدن میکروب و آلودگی باشید. این مساله در تجهیزات کاردیو، نیکمت بدنسازی گرفته تا میز پرس سینه و … بنابراین اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید بهتر است در خانه بمانید و تمرین کنید تا خوش هیکل شوید.

جیمیتو یک پلتفرم برای ورزش در خانه

تغذیه نامناسب، کم‌تحرکی و داشتن سبک زندگی ناسالم همه و همه باعث شده است نرخ چاقی و اضافه وزن در کشورمان بالا رود. بر همین اساس ما جیمیتو را پایه گذاری کردیم تا با ارایه برنامه‌های ورزشی مناسب که در دسترس همگان است سهمی در تغییر سبک زندگی هموطنان داشته باشیم. برای رسیدن به اندام ایده آل دیگر لازم نیست به باشگاه بدنسازی بروید کافیست برنامه‌های ورزشی هدفمند جیمیتو را به صورت روزانه آن هم در منزل استفاده کنید تا به اندام ایده آل خود برسید.

خطرات شستن گوشت مرغ /نکاتی که هنگام شستنن مرغ خام باید بدانیم

hyfotorapi

هایفو تراپی چیست / مزایایی هایفو تراپی برای پوست چیست ؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi