جاذبه های گردشگری پاکستان/ ۸مکان جالب برای بازدید

چهارشنبه 28 آبان 1399 جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری پاکستان

گردشگری در پاکستان یک صنعت در حال رشد است.این کشور از نظر جغرافیایی و قومی متنوع است و دارای تعدادی میراث تاریخی و فرهنگی است.
تصمیم اخیر دولت پاکستان در مورد پایان دادن به گواهینامه های عدم اعتراض اجباری برای گردشگران خارجی که قصد بازدید از مناطق خاصی از کشور را دارند ، در چند سال گذشته به گردشگری کمک کرده است
انتخاب از لیست طولانی مکان های بازدید در این کشور دوست داشتنی دشوار است ، بنابراین نگاهی به پیشنهادات ما بیاندازید.
در اینجا۸بهترین و زیباترین مکان برای دیدن در پاکستان آورده شده است و یکی از مشهورترین مناطق توریستی آسیا به شمار می‌رود.
با مجله خانواده دایان همراه ما باشید تا شمارا با ناب ترین مکان های گردشگری کشور پاکستان آشنا کنیم

۱-مسجد شاه فیصل در اسلام آباد از بزرگترین مسجد های جهان است

مسجد شاه فیصل در اسلام آباد پاکستان یکی از بزرگترین و مشهورترین مساجد دنیاست. این مسجد پس از ساخت در ۱۹۶۹ تا ۱۹۹۳ بزرگترین مسجد جهان بود که در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع ساخته شده و گنجایشی معادل سیصد هزار نمازگزار دارد.

از آنجایی که شاه فیصل عبدالعزیز سرمایه‌گذار اصلی و بانی ساخت این مسجد بود این مسجد و خیابان مجاور آن پس از به قتل رسیدن وی در سال ۱۹۷۵ به همین نام ثبت شد.

مسجد شاه فیصل در اسلام آباد

مسجد شاه فیصل در اسلام آباد

 

2. دره هونزا پاکستان

دره هنزه در شمالی‌ترین نقطه پاکستان و مجاورت دالان واخان در مرز آن کشور با افغانستان و سین‌کیانگ چین واقع شده‌است.

اگر در پاکستان زندگی می کنید – یا چیزی در مورد این کشور خوانده اید – تقریباً مطمئناً با نام Hunza روبرو شده اید. اجازه ندهید کلمه “دره” شما را گیج کند – هونزا در واقع یک منطقه عظیم است که از دره ها و روستاهای متعددی تشکیل شده است. بخشی از جاده ابریشم باستان ، است.

3. پارک ملی هینگول

پارک ملی هِنگول (به اردو: ہنگول نیشنل پارک) از پارک‌های ملی پاکستان در منطقه بلوچستان این کشور است.

پارک ملی هنگول در سال ۱۹۸۸ میلادی تأسیس شده و ۶۱۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. در سال ۲۰۰۴ بزرگراه ساحلی مکران که کراچی را به بندر گوادر پیوند می‌دهد در این منطقه گشایش یافت

پارک ملی هینگول از نظر فنی در پاکستان است اما بیشتر شبیه یک سیاره مریخی است! این پارک بیش از 6000 کیلومتر مربع وسعت دارد و شامل تشکیلات صخره ای فوق العاده منحصر به فرد ، دره های وسیع ، گونه های جانوری متعدد و حتی یک آتشفشان گل است.

 

4. پارک ملی دئوزای دشت

پارک ملی دیوسایی یک دشت و پارک ملی مرتفع و دارای اقلیم آلپی در شمال پاکستان است. این پارک ملی در ناحیه سکردو در گلگت-بلتستان قرار دارد

از دئوزای اغلب به عنوان سقف جهان یاد می شود. و این نیمه است. با ارتفاع 4117 متری (13،497 فوت) ، فلات عظیم دومین مرتفع ترین سیاره زمین است و فقط در تابستان قابل دسترسی است.

علفزارهای سبز زمردی ، قله های پوشیده از برف و دریاچه های آبی براق از بازدیدکنندگانی که سفر به این نقطه زیبا را انجام می دهند استقبال می کنند. خرس قهوه ای هیمالیا Deosai را خانه خود می نامد و توسط بسیاری از بازدیدکنندگان مشاهده شده است – اگر در کمپ می روید مراقب آنها باشید!
 پارک ملی دئوزای دشت

پارک ملی دئوزای دشت

5. نالتار دره  Naltar Valley

نالتار بدلیل وجود دریاچه های رنگارنگ معروف است و در فاصله 2.5 ساعت از گیلگیت واقع شده استخوشمزه ترین سیب زمینی های جهان در این مکان کشت می شوند. به نظر می رسد که این دره رویایی و زیبا، بخشی از این جهان نیست. درختان کاج بلند و زیبا تمامی این مناطق را پوشانده و به زیبایی های آن می افزاید. اگر واقعا می خواهید بهشت را در این جهان تجربه کنید، باید حداقل یک بار از نالتر دیدن کنید. شما با دیدن این مکان شیفته آن خواهید شد.

6. مسجد شاه جهان در پاکستان

مسجد شاه‌جهان) یا مسجد جامع تهته یک ساختمان قرن هفدهم است که به عنوان مسجد مرکزی برای شهر تهته، ایالت سند در پاکستان واقع شده‌است. این مسجد به عنوان مهم‌ترین نمایش کاشی کاری در جنوب آسیا شناخته می‌شود.

فکر می کردید که تمام آثار مغول در پنجاب باشد؟ دوباره فکر کن مسجد شاه جهان – معروف به مسجد جامع – در تاتا ، شهری در استان سند پاکستان واقع شده است. این به دلیل داشتن پیچیده ترین نمایش کاشی کاری در کل آسیای جنوبی مشهور است. رنگ های آبی و ماسه سنگی فضای داخلی مسجد را زینت می دهند و مطمئناً همه کسانی که از آن بازدید می کنند را تحسین می کنند.
این مسجد توسط شاه جهان هنگامی که در سال 1647 به تاتا پناهنده شد ، به بهره برداری رسید و به نوعی امروز نیز به شکل شگفت انگیزی باقی مانده است. اگرچه به نظر می رسد سند با کوهها فاصله دارد ، اما هنر بی عیب و نقص موجود در اینجا آن را به یکی از زیباترین مکانهای توریستی در پاکستان تبدیل کرده است.
مسجد شاه جهان در پاکستان

مسجد شاه جهان در پاکستان

 

[ngd-single-post-view]
یکی از زیباترین مکانهای ارمنستان

جاذبه گردشگری جمهوری ارمنستان/ 6مکان جالب برای بازدید

بهترین مکانها برای بازدید در آسیا

آشنایی با مشهورترین مناطق توریستی آسیا

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi