مشاوره اقتصادی برای چه کسانی ضروری است؟

شنبه 15 خرداد 1400 بازار
مشاوره اقتصادی

در فرهنگ ایرانی؛ ضرب‌المثل‌ها و اشعار زیادی برای مشورت با خبرگان وجود دارد که بارزترین آنها در همان ضرب‌المثل معروف که می گوید : « فلانی چند پیراهن بیشتر از تو پاره کرده» منعکس گردیده است.

هر فردی در امورات شخصی خود ممکن است بارها با خانواده، دوستان، آشنایان یا روانشناسان و متخصصان مختلف پیرامون مسائل مختلف خود مشورت کند. اما سوال این است که در هر کسب‌وکاری چگونه می‌توان مشاوره اقتصادی گرفت و با یک مشاور اقتصادی خوب صحبت کرد؟

گسترش کسب‌وکارها در کلانشهرهای ایران از جمله تهران، کرج، مشهد، شیراز و سایر شهرهای بزرگ باعث شده تا روز به روز احساس نیاز اقشار مختلف مردم به خدمات مشاوره کسب‌وکار بیش از پیش احساس شود.

ضمن آنکه بسیاری از افراد برای حل مشکلات اقتصادی خود که عمدتا به دلیل ناآگاهی از مسائل اقتصادی و مدیریتی به آن ها گرفتار شده اند، نیاز به خدمات مشاوره اقتصادی دارند و به دنبال یک مشاور اقتصادی خوب و امین می گردند.

امروزه روش‌های مختلف زیادی برای دریافت مشاوره اقتصادی تلفنی، مشاوره اقتصادی آنلاین یا حضوری وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از فعالان اقتصادی هنوز نسبت به دریافت این خدمات و روش‌های مختلف آن آگاهی کافی ندارند.

همچنین با توجه به اینکه هستند افراد زیادی که حتی بدون داشتن مدارک تحصیلی مرتبط یا تجربه و تخصص کافی برای مشاوره های اقتصادی هزینه قابل‌توجهی دریافت می‌کنند که اساسا مناسب با نوع خدمت و مشورتی که ارائه میدهند، نیست، برآن شدیم تا در این مطلب به این موضوع بپردازیم.

از سوی دیگر برخی هم ممکن است حتی به مشاوره اقتصادی کسب‌وکار اعتقاد زیادی نداشته باشند. این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد برای آنکه به یک فرد متخصص در اقتصاد رجوع کنیم:

 1. کاهش ریسک‌های اقتصادی: یک مشاور اقتصادی خوب به ما کمک می‌کند تا از ضرر و زیان‌های احتمالی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری شخصی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنیم. به عنوان مثال، شما می توانید با مراجعه به یک مشاور اقتصادی خوب و ارزیابی که وی از شخصیت شما، سرمایه شما و مدت سرمایه گذاری شما می کند، بهترین گزینه های سرمایه گذاری را از او دریافت کنید و ریسک سرمایه گذاری خود را حداقل نمایید.
 2. توسعه و رونق کسب‌وکار: گاهی اوقات امکان دارد شرکتی قصد توسعه خدمات و فعالیت های خود را داشته باشد یا مدیران آن تمایل دارند تا روش‌های درآمدزایی خود را بروز کنند یا توسعه دهند؛ اما اطلاع چندانی از چندوچون انجام این کار ندارند. خب در اینجا هم مشاوره اقتصادی و تبلیغاتی می تواند برای هر کسب و کار مفید واقع گردد. چون در اینجا یک فرد توانمند و باتجربه می‌تواند در افزایش فروش یا انجام بهینه سرمایه‌گذاری‌ به کسب‌وکارها و افراد کمک بسیار زیادی نمایدکه خروجی آن بازدهی بیشتر و افزایش سود و صرفه جوییی در هزینه ها خواهد بود.
 3. حل مشکلات اقتصادی: برخی اوقات مشکلات اقتصادی باعث می‌شود تا سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف درگیر مشکلاتی شوند که حل آنها به روش‌های عادی امکان‌پذیر نخواهد بود. بسیاری از زندگی ها به دلیل مشکلات اقتصادی، ورشکستگی، کلاهبرداری و … دچار مشکلاتی می شوند که استفاده از یک مشاور اقتصادی می تواند زندگی شما را نجات دهد.
رونمایی از خودرو هیوندای توسان هیبریدی 2019

برخی از این مسائل پیچ‌های بسیار خطرناکی هستند که ممکن است حتی حیات یک شرکت یا کارخانه را نیز با خطر مواجه کند. مشاور اقتصادی آنلاین، تلفنی یا حضوری به شما کمک می‌کند تا با بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش؛ اینگونه مسائل حل شود.

Economic Affairs - University of Bordeaux

در چه حوزه هایی می توانید مشاوره دریافت کنید؟

 1. سرمایه گذاری
 • در صورتی که یک سرمایه گذار هستید و به دنبال فرصت های سرمایه گذاری جدید و یا بهبود سود سرمایه گذاری فعلی خود هستید می توانید از یک مشاور اقتصادی استفاده کنید.
 • در صورتی که قصد سرمایه گذاری جدیدی دارید (از چند ده میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان) و به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری مناسب می گردید، مشاور اقتصادی برای شما ضروری است.
 • چنانچه شما نماینده شرکتی هستید و شرکت شما برنامه سرمایه گذاری جدیدی را دارد و یا در سرمایه گذاری فعلی خود نیاز به مشاوره دارید، مشورت با یک مشاور خبره را در دستور کار قرار دهید.
 1. کسب و کار

اگر شما مالک و یا نماینده یک شرکت، سازمان و یا یک کسب و کار خصوصی هستید که به دنبال موارد زیر است:

 • افزایش سود خالص
 • افزایش بهره‌وری
 • ایجاد شعب جدید و بزرگتر
 • کاهش هزینه ها
 • تامین مالی
 • برنامه های تبلیغاتی

حتما پیشنهاد می شود تا از خدمات یک مشاور اقتصادی خوب بهره مند شوید.

یکی از مکان هایی که می تواند در حوزه مشاوره کسب و کار، مشاوره اقتصادی و مشاوره تبلیغاتی به شما کند، آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ است. این آژانس تبلیغاتی با ارائه خدمات مختلف مشاوره اقتصادی، مشاوره تبلیغاتی، تولید انواع محتواهای مورد نیاز شما در کسب و کار مثل ساخت تیزر تبلیغاتی ، طراحی سایت و انواع دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما و کسب وکارتان رونق دهد و شما را خیلی سریع به رشد اقتصادی برساند. به جرات می توان گفت یکی از نمونه های خوب مشاوره اقتصادی در مشهد همین آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ است که به شما انواع مشاوره های مختلف را به صورت حضوری، مجازی و آنلاین ارائه می نماید. دکتر مهدی ثابت ، دکتری اقتصاد و مشاور کسب و کار، یک مشاور اقتصادی در مشهد هستند که می توانید برای مشاوره با ایشان با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ هماهنگ نمایید

خرید تختخواب در شیراز

خرید سرویس تخت خواب در شیراز

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا