آیا توفو برای سلامتی مفید است؟

یکشنبه 26 شهریور 1402 سلامت
آیا توفو برای سلامتی مفید است؟

نظر کارشناسی از لوسیا راموس

توفو یک محصول گیاهی است که از دانه های تخمیر شده سویا به دست می آید. مصرف آن به دلیل داشتن فیبر بالا که به سالم نگه داشتن میکروبیوم و تنظیم ترانزیت روده کمک می کند، سالم است. در رژیم های گیاه خواری، مصرف آن به دلیل داشتن پروتئین و مواد معدنی کافی است.

آیا توفو برای سلامتی مفید است؟

نظر کارشناس از کارولین لویزا سی کاسترو

توفو منبع بسیار خوبی از پروتئین گیاهی است. علاوه بر این، توفو از سویای تخمیر شده ساخته شده است که برای بدن ما بسیار بهتر است. از این رو غذای تخمیر شده به راحتی هضم و جذب می شود.

آیا توفو برای سلامتی مفید است؟
نظر کارشناس داگ کوک

به عنوان یک محصول دانه سویا، توفو یک غذای بسیار مغذی است. حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مانند پروتئین، منگنز، کلسیم، سلنیوم، آهن، روی و منیزیم است. توفو با انواع مختلف نمک ست می شود. برخی از آنها بر پایه کلسیم (سولفات کلسیم) و برخی بر پایه منیزیم (کلرید منیزیم) هستند. بسته به نوع ماده معدنی مورد استفاده، توفو یا کلسیم بیشتری نسبت به منیزیم دارد. دانه های سویا یک پروتئین کامل در نظر گرفته می شوند که به این معنی است که هر 9 اسید آمینه ضروری را در مقادیر مورد نیاز برای سلامتی دارند. بنابراین توفو منبع خوبی از پروتئین با کیفیت بالا است.

آیا توفو برای سلامتی مفید است؟
نظر کارشناسی از ماریانا برکیچ

توفو یک محصول غذایی است که از دانه های سویا تهیه می شود. بنابراین ارزش غذایی مشابه سویا دارد. این ماده غذایی پر پروتئین است، کلسترول ندارد و همچنین فاقد گلوتن است. می توان از آن به عنوان یک جایگزین گیاهی برای شامل پروتئین گیاهی و کلسیم استفاده کرد.

آیا توفو برای سلامتی مفید است؟
نظر کارشناس از Iyanuoluwa Oyetunji

توفو یک غذای پنیر مانند است که از دانه سویا تغلیظ شده تهیه می شود. توفو سرشار از پروتئین و منبع اسیدهای چرب غیراشباع است. همچنین کالری نسبتا کمی دارد. توفو همچنین ممکن است حاوی برخی مواد شیمیایی گیاهی مفید مانند ایزوفلاون ها باشد. با این حال، سویا و محصول آن حاوی برخی مواد ضد مغذی مانند فیتات‌ها و مهارکننده‌های تریپسین هستند که ممکن است متابولیسم برخی از مواد مغذی مهم را مهار کنند. فرآوری، آماده سازی و پختن ممکن است به کاهش سطح مواد ضد مغذی کمک کند.

منبع : MSN

مزایای چای گل داوودی چیست؟

مزایای چای گل داوودی چیست؟

چگونه جلوی ریزش مو را بگیرم؟

چگونه جلوی ریزش مو را بگیرم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا