نحوه قرار دادن صحیح هندزفری و هدفون در گوش

سه‌شنبه 17 فروردین 1400 آگهی ، سلامت
هندزفری‌های بی‌سیم و ایربادها

شما هم همیشه با هندفری‌ها دست به گریبان‌اید؟ خوب در گوش قرار نمی‌گیرند و لق می‌خورد؟ یا زمان صحبت کردن با تلفن و گوش دادن موزیک از گوشتان خارج می‌شوند؟ زمان فعالیت و ورزش هم که گفتن ندارد. قطعا این مشکل چند برابر خواهد شد. خلاصه این فقط مشکل شما نیست. بدون اغراق در سراسر دنیا افراد زیادی با هندزفری‌هایشان درگیراند. اما همه‌چیز راه‌حلی دارد. برای این‌که هندزفری را بهتر در گوش خود قرار دهید و از افتادنش جلوگیری کنید هم راه‌های مختلفی وجود دارد.

هندزفری‌های بی‌سیم و ایربادها

 • بهترین حالت این هندزفری‌ها زمانی‌ست که زاویه‌ی 30 درجه با سر شما داشته باشند. بعد از این‌که ایرباد را گوشتان قرار دادید آن را به سمت بالا و خارج بچرخانید. ایرباد به‌خوبی به گوش شما می‌چسبد. بنابراین احتمال لغزش و افتادنش بسیار کم می‌شود.
 • می‌توانید از روکش‌های سیلیکونی هم استفاده کنید. استفاده از آن‌ها جنبه‌ی زیبایی و تزئینی هم دارد. به‌علاوه جلوی لغزش هندزفری را می‌گیرد. این روکش‌ها را به‌راحتی می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.
 • توگوشی‌های سیلیکونی هم می‌توانند راه خوبی باشند. با آن‌ها هندزفری به‌خوبی در گوش قرار می‌گیرد. به‌علاوه چون فضای گوش را پر می‌کند سروصدای محیط را هم کمتر می‌شنوید. در صورتی که بخواهید بادقت به صحبت کسی گوش کنید یا بدون مزاحمت از موسیقی لذت ببرید، توگوشی‌های سیلیکونی می‌توانند کمک بزرگی باشند.

این لاستیک‌ها در ابعاد مختلفی وجود دارند. باید آن‌ها را امتحان کنید و اندازه‌ای که مناسب گوشتان است را استفاده کنید.

هندزفری‌های سیمی

 • حلقه‌هایی برای دور گوش هم وجود دارد. این‌ها جز لوازم جانبی هندزفری‌های بلوتوثی هستند. می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم جانبی آن‌ها را تهیه کنید. این حلقه‌ها را در انواع مختلفی می‌توانید در بازار پیدا کنید. آن‌ها به هندزفری وصل می شوند. زمان استفاده باید حلقه‌ها را پشت گوش خود قرار دهید. حالا خیالتان از محکم بودن هندزفری راحت است. البته یک مشکل کوچک وجود دارد. باید زمان شارژ هندزفری این حلقه‌ها را جدا کنید.
 • اگر نمی‌خواهید وسیله‌ی دیگری بخرید و زاویه‌ی 30 درجه هم به‌کارتان نیامده یک راه‌حل دیگر هم برای شما داریم. به یک چسب ضد آب و یک تکه کاغذ نیاز داریم. با استفاده از پانچ دو دایره‌ی کوچک از کاغذ جدا کنید. این دایره‌ها را بالا و پایین گوشی هندزفری بچسبانید. احتمال لغزش هندزفری در گوش بسیار کم می شود.

هندزفری‌های سیمی

احتمالا این مشکل با هندزفری‌های سیمی بیشتر و بدتر هم می‌شود. دلیل اصلی وجود سیم است. به همین دلیل وزن بیشتری روی هندزفری می‌افتد و راحت‌تر از گوش خارج می‌شود. راه حل چیست؟

 • بعضی از هندزفری‌ها یک گیره‌ی پلاستیکی هم دارند. اگر هندزفری شما ندارد، پیدا کردن یک گیره کار چندان سختی نیست. گیره را به لباس وصل می‌کنید. به این شکل از وزنی که روی هندزفری می‌افتد کم می‌شود و امکان افتادنش هم کمتر می‌شود.
 • یک راه بدون نیاز به هیچ چیز اضافه‌ای هم وجود دارد. هندزفری را برعکس در گوش بگذارید. بعد سیم را از پشت گوشتان رد کنید. شاید دفعات اول حس عجیبی داشته باشید. اما عادت می‌کنید. این کار وزن سیم را روی گوش می‌اندازد و هندزفری محکم‌تر در گوش قرار می‌گیرد. اما ممکن است در زمان مکالمه با مشکل مواجه شوید. میکروفون ممکن است دور از دهانتان و نزدیک فک قرار بگیرد و صدا خوب منتقل نشود.
 • استفاده از لاستیک‌های توگوشی که برای هندزفری‌های بی‌سیم گفتیم، این‌جا هم جواب می‌دهد.
 • شاید راه‌حل ایده‌آلی نباشد. اما به‌خصوص در فصل زمستان قابل استفاده است. کلاه یا هر نوع کاوری برای گوش‌هایتان استفاده می‌کنید روی گوش شماست و اجازه نمی‌دهد هندزفری از گوشتان بیافتد.
 • کمی بالاتر از میکروفون سیم‌ها را به هم گره بزنید. دقت کنید گره محکم نباشد تا به سیم‌ها آسیب نزند.
 • تمیز کردن گوش هم گاهی کمک می‌کند. ممکن است موم داخل گوش جمع شده باشد. این موضوع قرار گرفتن هندزفری در گوش را سخت می‌کند.
 • افتادن هندزفری از گوش یک مسئله است و آسیب دیدنش یک مسئله‌ی دیگر. سیم هندزفری را از زیر لباس رد کنید. کمکی به ماندن هندزفری در گوش نمی‌کند. اما از افتادنش روی زمین و آسیب دیدنش جلوگیری می‌کند.

افتادن هندزفری از گوش فقط کلافه‌کننده نیست، مخصوصا اگر از مدل‌های بی‌سیم استفاده کنید. گاهی ممکن است افتادن هندزفری از گوش مساوی با از کار افتادنش باشد. یا دست‌کم عمر مفیدش را کم کند. این روزها خرید دوباره‌ی یک هندزفری باکیفیت از برندی معتبر چندان ارزان تمام نمی‌شود! پس بهتر است به فکر پیشگیری از این مشکل باشیم. شاید با خودتان فکر می‌کنید چرا کمپانی‌های سازنده فکری برای این مشکل نمی‌کنند؟ یک جواب ساده وجود دارد. گوش افراد مختلف یکسان نیست. هر قدر هم هندزفری ارگونومیک باشد باز هم تعدادی با آن مشکل دارند. پس از همین راه‌حل‌ها استفاده کنید.

هندزفری‌های بی‌سیم و ایربادها

برای اینکه اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری در مورد مشکلات و راه‌حل‌های هندزفری‌های مختلف داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم مطلب حل مشکلات و راه حل های هندزفری از استایل آپ را بخوانید. در این مطلب می‌توانید اکثر مشکلاتی که همه کاربران با آن درگیرند را ببینید و راه‌حل‌های کامل و جامعی در مورد آن‌ها پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر اینستاگرام استایل آپ را هم دنبال کنید تا اطلاعات کامل‌تری در این زمینه کسب کنید.

laye b ardary pynye pa

لایه برداری پینه پا / روشهای خانگی لایه برداری پینه پا

معرفی و بررسی OTRACK در نرم افزار autocad

معرفی و بررسی OTRACK در نرم افزار autocad

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi