تقسیم امتیازها در دربی پرهیجان94

دوشنبه 22 دی 1399 ورزشی

به گزارش مجله دایان:شهرآورد میان دو تیم استقلال و پرسپولیس مهم‌ترین بازی باشگاهی فوتبال ایران و یکی ازمهمترین بازی های امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.[۱]

نخستین رویارویی دو تیم یک بازی دوستانه بود که در فروردین ۱۳۴۷ انجام شد و با نتیجه ۰–۰ به پایان رسید. آخرین رویارویی دو تیم نیز در بازی جام حذفی ۹۹–۱۳۹۸ بود که این بازی با نتیجه ۲–۲ مساوی و در ضربات پنالتی به سود استقلال به پایان رسید. نخستین گل این بازی‌ها در شهرآورد دوم توسط امیرحسین جابری‌زاده از استقلال زده شد.

درگیری و دستگیری بازیکنان و هواداران، شورش و اغتشاش هواداران، ترک زمین و اتهام تبانی از اتفاقاتی بود که در این شهراورد به خاطر کرونا خبری ازش نبود.[۲] این بازی نود و چهارمین شهرآورد می باشد.

 

ترکیب دو تیم استقلال و پرسپولیس 

 

حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی

حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی

 

رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، احمد‌ موسوی، محمد نادری، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قائدی و ارسلان مطهری

رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، احمد‌ موسوی، محمد نادری، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قائدی و ارسلان مطهری

شرح گل‌ها

استقلال یک – پرسپولیس صفر (ارسلان مطهری دقیقه 2): اشتباه عجیب مدافعان پرسپولیس در محوطه جریمه، توپ به ارسلان مطهری رسید و او با شوت دقیق خود در دومین دقیقه بازی استقلال را پیش انداخت.

استقلال یک – پرسپولیس یک (مهدی عبدی دقیقه 50): در میان تعلل محمد نادری و عارف غلامی، مهدی عبدی به توپ رسید و با ضربه ای دقیق روی پاس سعید آقایی گل تساوی پرسپولیس را وارد دروازه مظاهری کرد.این مهاجم جوان نخستین گل مهاجمان پرسپولیس در فصل جاری و دومین گل خود در تاریخ دربی را به ثمر رساند.

استقلال یک – پرسپولیس 2 (وحید امیری دقیقه 66): روی ارسال پهلوان از جناح چپ، وحید امیری با ضربه بغل پا و زیبای خود، پرسپولیس را برای اولین بار در این دیدار پیش انداخت.

استقلال 2-پرسپولیس 2(مهدی قائدی):در دقیقه 93 با حرکت زیبا این بازیکن که نشون داد میخواد شوت بزنه و مدافع را از سر راه خود برداشت و توپ را از بین پاهای مدافع پرسپولیس وارد دروازه کرد.

کارت زرد

استقلال: سید احمد موسوی (دقیقه41)/ عارف غلامی (دقیقه55)

پرسپولیس: محمدحسین کنعانی‌زادگان (دقیقه76)

تعویض ها

استقلال: شیخ دیاباته به جای سید احمد موسوی (دقیقه45)/ محمد دانشگر به جای محمد نادری (دقیقه65)

لحظات حساس

در دقیقه3 شوت زمینی سرلک دقت لازم را نداشت و در اختیار مظاهری قرار گرفت.

در دقیقه15 ارسال خطرناک نعمتی از مقابل دروازه استقلال عبور کرد و به اوت کنار زمین رفت.

در دقیقه19 حمله سریع بازیکنان پرسپولیس نزدیک بود گل اول این تیم را به همراه داشته باشد که سانتر کوتاه احمد نوراللهی و ضربه سر مهدی عبدی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه24 چرخش نوراللهی در محوطه جریمه استقلال و شوت زمینی او از کنار دروازه این تیم رد شد.

در دقیقه35 ارسال کنعانی‌زادگان از پشت محوطه جریمه به بعد از تیرک دوم دقت لازم را نداشت تا ضربه سر مهدی عبدی هم بی‌ثمر باشد و توپ به اوتِ کنار زمین برود.

در دقیقه43 ارسال سعید آقایی از روی ضربه ایستگاهیِ سمت چپ زمین و ضربه سر بی‌دقت مهاجم پرسپولیس به پشت محوطه آمد و به سرلک رسید که شوت او با اختلاف زیادی از دروازه استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه45 نوراللهی پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد که چرخش و شوت فنی پای چپ او را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

در دقیقه55 مهدی عبدی با فرار از وسط زمین در آستانه تک به تک شدن با مظاهری بود که غلامی او را متوقف کرد تا داور به مدافع استقلال کارت زرد نشان دهد.
در دقیقه56 کامیابی‌نیا با توپ‌ربایی وارد محوطه جریمه استقلال شد و از بین نادری و مرادمند عبور کرد و در موقعیت تک به تک با مظاهری قرار گرفت که پاس در عرض او توسط مدافعان آبی‌پوش دفع شد.
در دقیقه58 شوت راه دور نادری دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه61 مهدی عبدی با توپ‌گیری عالی از مرادمند موقعیت گلزنی برای پرسپولیس خلق کرد و در موقعیت تک به تک با مظاهری با سه سر توپ مقابل غلامی و گلر استقلال توپ را به نوراللهی رساند که شوت او از مقابل دروازه خالی تبدیل به گل نشد و با تکل به موقع و نجات دروازه تماشایی مسعود ریگی به کرنر رفت.ارسال تند و تیز وحید امیری از روی کرنر را مظاهری دفع کرد.
در دقیقه63 ضربه ایستگاهی نوراللهی پس از برخورد به دیوار دفاعی بازیکنان استقلال در اختیار مظاهری قرار گرفت.

در دقیقه67فرصت فوق‌العاده گلزنی برای پرسپولیس را نوراللهی هدر داد و شوت او در موقعیت تک به تک با مظاهری با اختلاف زیاد از بالای دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه75شوت زمینی کامیابی‌نیا از پشت محوطه جریمه دقت و قدرت لازم را نداشت و توسط مظاهری جمع شد.

دقیقه 76: کنعانی زادگان کارت زرد گرفت.

دقیقه 80: ضربه سر مطهری روی ارسال دانشگر از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 82: حامد لک ارسال فرشید اسماعیلی به محوطه جریمه پرسپولیس را دفع کرد.

دقیقه 87: شوت پهلوان از پشت محوطه جریمه استقلال با اختلاف به اوت رفت.

دقیقه 89: حرکت تیمی خوب از بازیکنان پرسپولیس فرصت گلزنی عالی برای این تیم خلق کرد که پاس در عمق رمضانی و شوت سعید آقایی از زاویه بسته را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 90: توپ نورالهی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 91: دیاباته برای استقلال گل زد اما توسط داور اعلام آفساید شد

و در اخر دقیقه 93 با گل مهدی قائدی بازی با تساوی پایان یافت.

انتقاد شدید پیشکسوت استقلال(ابراهیم طالبی) از محمود فکری

عکس و نوشته زیبا قبل دربی94

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi