غذاهای لذیذ در وین

دوشنبه 19 تیر 1402 فناوری

غذاهای لذیذ در وین

محیط زیبا و چشم‌نواز وین به اختصار به عنوان «خدای دانوب» شناخته می‌شود. جنگل بزرگ وین در غرب پایه‌های الپ و شرق به سوی رودخانه دانوب درخشان و کوهستان‌های کارپاتی پوشیده از برف قرار دارد. قصر شن‌برون که سابقه به عنوان اقامت‌گاه تابستانی خاندان هابسبورگ را دارد، محبوب‌ترین جاذبه گردشگری وین است. معماری و باغ‌های شگفت‌انگیز آن ارزش سفر کردن به آن را دارد و از دیدار چند گردشگر دیگر، مستثنی است.

غذاهای لذیذ در وین

غذاهای لذیذ در وین

۱. وینر شنیتزل

وینر شنیتزل در واقع یک تکه گوشت گوساله نازک و سرخ شده در تابه با تربچه است. این یکی از غذاهای اصیل وین و یکی از غذای ملی اتریش است. دستور پخت وینر شنیتزل برای اولین بار در یک کتاب آشپزی در سال ۱۸۳۱ منتشر شد. آن را به عنوان «کالباسنیتزا» با تربچه معرفی کردند.

۲. توست سینکنکاسه

تهیه سینکن کاسه ممکن است به نظر یک غذای بسیار ساده بیاید، اما با توجه به میزان و انواع پنیرهای اضافه شده و همچنین هم و نمک اضافه شده به همراه همبراد و نوع نان، می‌توان آن را به صورت یک غذای شیک و خوشمزه ترکیب کرد. چه آن را با روش آهسته و پخت کردن به مدت طولانی و باعث شدن پوستی نرم‌تر و ذوب شدن بهتر پنیرها، یا با روش سریع و با حرارت بالا که باعث شده پوستی خشک‌تر و با بافتی خرد شده ایجاد شود، پخت کنید، شما تصمیم می‌گیرید که چگونه آن را بخورید.

۳. گولاش

غذای ملی مجارستان، گولاش، به قرن نهم برمی‌گردد، زمانی که توسط چوپانان مجاری تهیه می‌شد. امروزه، این غذا با گوشت گاو، گوسفند، گوشت خوک یا بره و سبزیجات، به ویژه سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و فلفل دلمه‌ای، تهیه می‌شود. معمولاً با فلفل دلمه‌ای تند و شیرین (پاپریکا) شدیداً طعم‌دار می‌شود. نسخه‌های مختلف این غذا در سراسر جهان وجود دارد.

۴. بوختلن

بوختلن یک دسر مشهور است که اصلش از منطقه‌ای در آلمان به نام بوهمیا برمی‌گردد و معمولاً در کافه‌های وین، اتریش یافت می‌شود. این غذا شامل رول‌های شیرینی است که با تست خمیر خمیری و پر شده با مربا، دانه‌های خشکالو (کشمش) که آسیاب شده‌اند و معمولاً فراوانی از نوعی پنیر به نام کرود پر می‌شوند. سپس در یک تابه بزرگ قرار داده شده و هر رول به تنهایی پخته می‌شود تا به هم چسبیده نشوند و سپس تا پخته شدن درون فر قرار می‌گیرد.

۵. شترودل سیب

شترودل سیب یک شیرینی سنتی است که با پر کردن آن با خمیر سیب تهیه می‌شود. این شیرینی در اتریش، باواریا و شمال ایتالیا محبوب است و شامل یک خمیر شبیه به برگ شیرینی به شکل بیضی است که با سیب‌های رنده شده، دارچین و نان تست و معمولاً کشمش و بادام پر شده است. خود خمیر نیز از ترکیبی ساده از آرد، روغن یا کره و نمک تشکیل شده است. این شیرینی تازه پخته شده و به شکل برش‌هایی سرو می‌شود و معمولاً با قند پودری بر روی آن تزئین می‌شود.

۶. کرمشنیت

کرمشنیت یک دسر کلاسیک در مرکز و شرق اروپا است و نوعی کیک با خامه پودینگ وانیلی است. این کیک معمولاً با یک لایه ساده از قند بر روی آن تزئین می‌شود اما ممکن است با یک پوشش لیز و براق از شکلات نیز تزئین شود. همچنین کرمشنیت می‌تواند با طرح سنتی شکلاتی بر روی آن تزئین شود.

۷. قهوه و کیک

یک سنت وینی، قهوه و کیک به معنای لذت بردن ساده از یک فنجان قهوه با یک تکه کیک شیرین یا با طعم قهوه است. کیک قهوه‌ای، هر کیکی که با قهوه خورده شود یا با طعم قهوه باشد، در سراسر جهان به شکل‌های مختلفی وجود دارد. برخی کشورها از کیک نسکافه‌ای استفاده می‌کنند، در حالی که دیگران از کیک‌های سنتی و سنگین تری استفاده می‌کنند که شکل آن‌ها از نان‌های مستطیلی تا دایره‌های کوچک متفاوت است.

۸. تافل‌شپیتس

تافل‌شپیتس یک غذایی است که نامش به معنای “قسمتی از گوشت برای میز” است و این غذا یک یادآور خوشمزه از این است که آشپزی اتریش چقدر در قلب اروپا ریشه دارد و این غذا را در میان کلاسیک‌های واقعی وین قرار می‌دهد. این غذا با گوشت گوساله یا گوشت گاو به صورت عالی در یک برشته آب پخته شده و با مخلوطی از سیب‌زمینی رنده شده و سرخ شده و هویج سفید چرخ کرده و زنجبیل تزئین شده و سرو می‌شود.

۹. سالاد سیب‌زمینی

این یک غذای استایل اتریشی است که از سیب‌زمینی‌های پخته شده، پیاز خرد شده، خردل، سرکه سیب و سالاد خوراکی تهیه می‌شود. این سالاد معمولاً به عنوان غذای کناری به همراه غذای اصلی سرو می‌شود، اما اینقدر متنوع و خوشمزه است که می‌توان آن را به تنهایی نیز میل کرد. برخی نسخه‌های این سالاد شامل استفاده از سبزیجات همچون کاهو و سرکه سفید به عنوان جایگزین برای مواد اصلی هستند.

۱۰. ویینر وورستل

ویینر وورستل یک نوع سوسیس بلند و نسبتاً نازک است که در اصل از طریق بهبود روش ساخت سوسیس فرانکفورت در منطقه فرانکفورت آلمان به وجود آمده است و در بسیاری از کشورها به عنوان براتورست شناخته می‌شود. آلمانی‌ها در ساخت این سوسیس محبوب، گوشت گاو را به روش سنتی همراه با گوشت خوک اضافه کرده‌اند و مخلوطی از ادویه‌ها را در داخل پوست گوشتی شپشی گوسفندی می‌گنجانند تا لینک‌های بلند و نازکی بدست آورند که ما همه با آن آشنا هستیم.

۱۱. ساخرتورت

ساخرتورت، باور بر این است که در سال ۱۸۳۲ توسط فرانز ساخر برای شاهزاده مترنیخ وین ساخته شده است. این کیک یا تورت از استفاده از بهترین شکلات‌ها با ترکیبات دقیق تشکیل شده است و در اصل از اتریش برخاسته است و به عنوان یکی از خاص‌ترین دلیلیسی‌های وین شناخته می‌شود.

۱۲. ملانژ

ملانژ شباهت زیادی به کاپوچینو یا کافه لاته دارد و یک نوشیدنی ویژه است که شامل قهوه و شیر است. اگرچه انواع و روش‌های مختلفی برای تهیه ملانژ وجود دارد، اما اجزای اصلی آن شامل قهوه، شیر بخار زده و بخار شیر هستند. این نوشیدنی‌ها معمولاً با قهوهی ملایم تهیه می‌شوند که گاهی اوقات با کاکائو ترکیب می‌شود.

۱۳. کرافن

کرافن یک دونات خمیری سرخ شده با خمیر مخملی است که با انواع مختلفی از خمیر پر شده است. معمولاً با مربای میوه، شکلات، وانیل و با پودر قند پاشیده شده است. شما می‌توانید این دونات‌های خوشمزه را در همه نانوایی‌های وین پیدا کنید. کرافن یکی از خوراکی‌های محبوب ویژه در تمام وین است.

۱۴. وفر ناپلئونی

وفر ناپلئونی، بیسکوئیت‌های سبکی هستند که با چندین لایه از کرم شکلاتی پر شده‌اند و در سال ۱۸۹۸ به بازار توسط شرکت اتریشی مانر به ارمغان آمده‌اند. امروزه، وفر ناپلئونی شرکت مانر با پر کردن کرم هازلنات کاکائو به پنج لایه وفر و با رعایت روش اصلی تهیه وفر ناپلئونی شرکت مانر، تهیه می‌شود.

۱۵. میلیرامشترودل

میلیرامشترودل، یکی از شیرینی‌های سنتی ویژه وین است که از خمیر فیلو کوبیده شده و با شیر خیس شده یا نان شیرین تهیه می‌شود. وانیل، کشمش و پوست لیمو معمولاً برای افزایش طعم اضافه می‌شوند. این شیرینی روی یک تخته پخته شده و برش داده می‌شود. هنگام سرو، همراه با سس وانیل گرم سرو می‌شود.

۱۶. ماهیچه گوشت خوک

ماهیچه گوشت خوک، همچنین به عنوان گلوتن خوک سوخاری یا “شواینشاکسه” در زبان آلمانی بومی شناخته می‌شود. این گوشت از قسمت پای جلوی خوک گرفته می‌شود و در بخشی از پا قرار دارد که در بالاتر از قسمت ماهیچه‌ای و پایین تر از قسمت گوشتی و با گوشت بیشتری پر است. ماهیچه گوشت خوک معمولاً با ابتدا مرقوق شدن و سپس در دمای پایینی سوخته می‌شود. همچنین می‌توان آن را روی گریل نیز پخت تا پوست آن شکننده شود. نسخه کلاسیک باواریایی این غذا معمولاً با کوفته سیب‌زمینی و کلم سرخ‌شده یا با کلم شور و سیب‌زمینی سرو می‌شود.

منبع : MSN

هیوندای سانتافه 2024

بیو جذاب برای اینستاگرام

بیو جذاب برای اینستاگرام

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا