10 مواد آرایشی و بهداشتی که به پوست شما آسیب می رساند

چهارشنبه 6 مرداد 1400 سلامت
چرا نباید با آرایش به خواب رفت

مواد آرایشی و بهداشتی

مواد آرایشی و بهداشتی  بسیاری وجود دارد که در واقع می تواند در مدت زمان طولانی روی پوست شما تأثیر بد و منفی بگذارد. پوست صورت دارای لایه ای است که باید از آن مراقبت شود. این فقط شامل دور ماندن از آلاینده ها و آلودگی ها و تمیز کردن پوست با بهترین محصولات نیست. این همچنین به معنای دور ماندن از مواد آرایشی و موادی اشتباه است که می تواند به پوست شما آسیب برساند.

 

مواد آرایشی و بهداشتی

مواد آرایشی و بهداشتی

 

۱۰مواد لوازم آرایشی  که می توانند به پوست شما آسیب برساند

1. مواد سرطان زا در رژ لب:

این ماده آرایشی می تواند رطوبت لبهای شما را بمکد و در طولانی مدت بی رنگ به نظر برسد. روغن ها و مواد شیمیایی سرطان زا که در بسیاری از رژ لب های با سایش طولانی وجود دارد می توانند به پوست ظریف آسیب برسانند و پوست را در معرض خطر سرطان نیز قرار دهد.

 

2. بنزوئیل پراکسید:

این یک عنصر سمی است که در تعدادی از مواد آرایشی یافت می شود و باید از هرگونه هزینه ای اجتناب شود زیرا ممکن است شما را در معرض خطر سرطان قرار دهد.

 

3. رنگ های مصنوعی:

استفاده از رنگ های مصنوعی در بسیاری از مواد آرایشی به شما کمک می کند تا آن رنگ منحصر به فرد چشم ، گونه و حتی لب های خود را بدست آورید. اما آیا می دانید استفاده زیاد از این محصول در واقع می تواند به پوست شما آسیب برساند؟ این به دلیل وجود عنصر قطران ذغال سنگ است که ماده محرک پوست است.

4- پارابن:

این مواد نگهدارنده که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند در تعدادی از مواد آرایشی مانند شستشوی بدن ، شامپوها ، پاک کننده های صورت و حتی خوشبو کننده ها یافت می شوند. این عناصری دارد که با اثرات تقلیدی استروژن می تواند باعث سرطان پستان شود.

5. تریکلوزان:

این ماده شیمیایی ضد میکروبی همچنین به عنوان یک برهم زننده غدد درون ریز عمل می کند ، که می تواند بر غدد تیروئید و همچنین تولید هورمون های تولید مثل اثر سو ad بگذارد. این ماده را می توان در صابون ها و خمیردندان ها یافت.

 

مواد آرایشی و بهداشتی

مواد آرایشی و بهداشتی

6. کرم سفید کننده:

کرم هیدروکینون یکی از مواد رایج در کرم های سفید کننده است که آسیب قابل توجهی به پوست وارد می کند. این امر همچنین باعث تجزیه روغنهای اساسی پوست و ایجاد قرمزی و بثورات می شود.

 

7. اکریلات موجود در رنگ ناخن:

این مواد شیمیایی معمولاً در رنگ ناخن اکریلیک یافت می شوند و باعث آسیب سلول به پوست می شوند و می توانند باعث مشکلات عصبی و سمیت اعضای بدن شوند.

 

8. عطر

: رایحه های شیمیایی و مصنوعی مورد استفاده در بسیاری از عطرها را می توان در مواد شوینده و نرم کننده های پارچه نیز یافت ، که می تواند اثرات سختی روی پوست فرد بگذارد.

 

9. دیوکسین:

این ماده ای است که در بسیاری از مواد آرایشی استفاده می شود و ممکن است باعث سو  عملکرد سیستم عصبی و همچنین بثورات روی پوست شود.

 

10. موم:

موم ماده ای است که می تواند باعث خونریزی شود و منجر به تغییر در جهت رشد مو از فولیکول های مو شود. همچنین می تواند در طولانی مدت پوست را خشن کند. اگر می خواهید در مورد هر مسئله خاصی بحث کنید ، می توانید با یک پزشک مشورت کنید و یک سوال رایگان بپرسید.

یائسگی

خونریزی پس از یائسگی آیا خطرناک است؟

بوی بد دهان

بوی بد دهان/گیاهانی برای رفع بوی بد دهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا