ویروس کرونا/فاجعه انسانی در کشور در حال وقوع است

پنج‌شنبه 26 فروردین 1400 سلامت ، اخبار
واکسن کرونا

ویروس کرونا

نمودار ابتلا و بستری ویروس کرونا در ایران با شیب تند صعودی امتداد دارد و همه استانهای کشور با افزایش جدی بیماران بستری و سرپایی مواجهند. این در حالی است که میزان عمل به پروتکلهای بهداشتی در سطح کشور همچنان پایین و نگران کننده و طبق آخرین ارزیابیها تنها ۵۶ درصد است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۴۵۲ نفر در کشورمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۶۴ هزار و ۷۶۴ نفر از شهروندان ایرانی را گرفته است و یک میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز تاکنون در کشورمان بهبود یافته‌اند.

راهی جز قرنطینه شهرها و واکسیناسیون گسترده نداریم

رییس شورای هماهنگی سازمانهای نظام پزشکی استان خراسان رضوی گفت: وضعیت بیمارستان ها غیرقابل باور است و با ادامه این روند تختی برای بستری نداریم.

سازمان نظام پزشکی مشهد به نقل از دکتر علی بیرجندی نژاد گزارش داد: ایران اکنون در جایگاه هفتم مرگ و میر جهان بر اثر ابتلا به کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته قرار گرفته است.

وی ادامه داد: راهی جز قرنطینه شهرها و واکسیناسیون گسترده در مقابل این فاجعه انسانی نداریم و اگر وزارت بهداشت در نوروز به هر علتی نتوانست موثر وارد میدان شود لااقل در واکسیناسیون گسترده قافیه را نبازد.

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد وضعیت بیمارستان ها را غیرقابل باور خواند و گفت: به اذعان بسیاری از همکارانمان در بسیاری از اورژانس ها نزدیک به تکمیل ظرفیت هستیم و ادامه این روند باعث خواهد شد تختی برای بستری بیمار جدید نداشته باشیم.

 

منبع:salameno.com

غده تیروئید

مشکلات غده تیروئید / انواع و روش های درمانی که باید بدانید!

آیا سوزش معده منجر به سرطان مری می شود؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi