برگزاری دوره آموزش مربیگری درجه سه ورزش های زورخانه ای در شیراز

شنبه 27 آبان 1402 ورزشی
1

دوره مربیگری درجه سه ورزش های زورخانه ای که با حضور ورزشکاران استان های فارس اصفهان و یزد به میزبانی شیراز برگزار شد، در روز جمعه ۲۶آبان به کار خود پایان داد.

دبیر هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی فارس با بیان اینکه در این دوره مربیگری، ۵۰ ورزشکار از شهر های شیراز مرودشت خرم بید لار اقلید فیروز آباد فراشبند کازرون زرقان جهرم سیدان به همراه ورزشکارانی از استان های اصفهان و یزد حضور داشتند افزود: شرکت کنندگان در این دوره چهار روزه حکم مربیگری درجه سه زورخانه را دریافت خواهندنمود.

سید مهدی قریشی آموزش قوانین و مقررات مسابقات، آداب ورزش زورخانه‌ای، نحوه آموزش نرمش های زورخانه ای، میل گیری، میل بازی، سنگ، کباده، چرخ نیز و چمنی، پازدن و… را از آموزش های ارائه شده در این دوره عنوان کرد و گفت: هیئت ورزش های زورخانه ای وکشتی پهلوانی فارس با اخذ مجوز فدراسیون اقدام به برگزاری این دوره نمود که با استقبال علاقمندان به این ورزش روبرو شد.

قریشی گفت: با وجود قدمت و جایگاه شناخته شده این ورزش درفارس، برنامه ریزی ها و اقدامات هیئت ورزش های زورخانه ای فارس برای آموزش، معرفی و توسعه هرچه بیشتر این ورزش ادامه دارد. وی افزود: ۲۷ زورخانه در شیراز و ۷۰ زورخانه در سایر شهرستانهای استان فعال است که تخمین زده می شود بیش از ۲هزار ورزشکار این رشته میزبانی می کنند .

مارسلو ویرا

بیوگرافی مارسلو ویرا ستاره برزیل

علی مبارکی

هدف ما صعود به سطح اول پرتغال است

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا