مهم ترین استانداردهایی که شرکت های هواپیمایی برای انتخاب آب معدنی در نظر می گیرند !

شنبه 12 اسفند 1402 بازار

بدون شک آب معدنی جزو نوشیدنی های گوارایی محسوب می شود که از دل چشمه ها و سرچشمه ها استخراج شده و در بسته بندی هایی به شکل بطری، بدست مصرف کننده می رسد. در حال حاضر سازمان ها، نهادها و شرکت های گوناگونی وجود دارند که آب معدنی نیم لیتری ( بطری های یک نفره ) را در اختیار پرسنل یا مشتریان خود قرار می دهند. یکی از این سازمان ها، شرکت هواپیمایی است. این شرکت استانداردهای مختلفی را برای انتخاب آب معدنی در نظر دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انتخاب آب معدنی توسط شرکت های هواپیمایی

حتما تا کنون سفرهای هوایی را تجربه کرده اید. شرکت های هواپیمایی به وسیله خوراکی ها، غذا و آب معدنی از مسافرین خود پذیرایی می کنند. اما سوالی که در این بخش مطرح می شود این است که شرکت های مذکور، چه معیارهایی را برای انتخاب، خرید و پخش آب معدنی در میان مسافرین خود در نظر می گیرند؟ قطعا نخستین معیار، کیفیت و نوع بسته بندی می شود. بطری هایی که میان مسافرین پخش می شود جزو بطری های نیم لیتری یا یک نفره هستند که می توانند نیاز آن ها را تامین کند.

آب معدنی در هواپیما

قطعا علاوه بر استانداردهایی همچون کیفیت و نوع بسته بندی، می توان به قیمت آب معدنی نیز اشاره کرد. در واقع شرکت ها به سراغ برندهایی می روند که علاوه بر کیفیت بالا، از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشند و خرید عمده آن ها مقرون به صرفه باشد. در تمام آب های معدنی، معیاری به نام TDS وجود دارد که نشان دهنده میزان مواد جامد محلول در آب می باشد. این معیار که از طریق آزمایش در آزمایشگاه های تخصصی تایید می شود نشان می دهد که اگر یک لیتر آب را در دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید و تبخیر کنیم چه مقدار نمک و املاح معدنی از آن باقی می ماند.

استانداردهای کیفی

شرکت های هواپیمایی ابتدا استانداردهای کیفی و سپس استانداردهای ظاهری را مورد بررسی قرار می دهند. آب معدنی باید از چشمه های طبیعی بهره برداری و استخراج شود و آزمون های مربوطه از نظر TDS ، PH ، کلسیم، نیترات، سولفات و … بر روی آن انجام شود. آبی که از منبع مورد نظر استخراج می شود در چهار فصل متوالی باید مورد بررسی و تایید قرار گیرد. تایید از سوی مراجع قانونی انجام می شود.
یکی از نکات مهمی که شرکت های هواپیمایی مدنظر دارند این است که از ارائه آب های معدنی با میزان سختی بالا اجتناب می کنند. این آب ها می توانند مشکلات موجود در مسافرین را تشدید کند. همچنین مصرف آن ها برای نوزادان، کودکان، نوجوانان و برخی از سالمندان نیز مناسب نمی باشد. پس انتخاب آب معدنی با میزان سختی کم، گزینه بهتری محسوب می شود. هنگامی که استانداردهای کیفی مورد بررسی و تایید شرکت های هواپیمایی قرار گرفتند به سراغ استانداردها ظاهری می روند.

استانداردهای ظاهری

آب معدنی واقعی و باکیفیت فاقد طعم و بو می باشد. همچنین بسته بندی آن نیز نباید بوی خاصی بدهد. برخی از افراد به دلیل عادت کردن به طعم ناخوشایند آب لوله کشی، تصور می کنند که طعم آب معدنی تلخ است. در حالی که آب معدنی فاقد طعم می باشد و این احساس به دلیل وجود املاح و تفاوت آن با طعم آب لوله کشی است.

پخش آب معدنی

آب معدنی باید در بسته بندی های سالم، زیبا و سازگار با محیط زیست بسته بندی شود. قطعا زیبایی در بسته بندی، انتخاب را برای شرکت های هواپیمایی آسان تر می کند. ظروفی که برای بسته بندی آب معدنی مورد استفاده قرار می گیرد از جنس پلی اتیلن ترفتالات و مطابق با استاندارد ملی ایران شماره 11610 است.

بطری آب معدنی باید کاملا شفاف و بدون رنگ باشد. معمولا بطری های رنگی، اثر سوء بر روی فرآورده نهایی دارند و می توانند به مرور زمان بر کیفیت آن تاثیر منفی بگذارند. موارد مندرج بر روی بسته بندی آب معدنی باید خوانا، قابل رویت و پاک نشدنی باشند. شرکت های هواپیمایی اهمیت زیادی به این استانداردها می دهند.

بهترین آب معدنی برای شرکت های هواپیمایی

آب معدنی به دلیل خواص ویژه ای که دارد قادر است فواید زیادی برای بدن انسان داشته باشد. در بخش قبل به استانداردهای مهم در انتخاب این نوشیدنی توسط شرکت های هواپیمایی اشاره کردیم. در این بخش قصد داریم یکی از برندهای مشهور ایرانی را نام ببریم که تاکنون توسط بسیاری از شرکت های هواپیمایی انتخاب شده است. آب معدنی چشمه ناز از تمام معیارها و استانداردهای لازم برخوردار است و افراد می توانند علاوه بر سفرهای هوایی، اقدام به مصرف آن در طول روز نیز بکنند. حتما می دانید افرادی که درگیر بیماری هایی همچون سنگ کلیه هستند به هیچ عنوان نباید آب معمولی یا لوله کشی را مصرف کنند. زیرا به تشدید بیماری آن ها منجر می شود.

قیمت آب معدنی

آب معدنی چشمه ناز علاوه بر طعم خوشایند و دلپذیر، تاثیر مستقیمی بر سلامتی افراد می گذارد. زیرا از چشمه ای با همین نام استخراج می شود. چشمه ناز در نزدیکی شهرستان سمیرم واقع در استان اصفهان می باشد که بعد از استخراج و انتقال به کارخانه، از پیشرفته ترین دستگاه ها و ماشین آلات برای حذف آلودگی های فیزیکی، فیلتراسیون و بسته بندی آن استفاده می شود. نکته مهمی که باید مدنظر قرار دهید این است که در فرآیند فیلتراسیون و بسته بندی آب معدنی، هیچ گونه تغییر شیمیایی در ساختار آن ایجاد نمی شود و صرفا باکتری ها، میکروب ها و … از آن حذف می شوند.

سینوس لیفت

جراحی سینوس لیفت، نحوه جراحی و مراقبت های بعد از آن

صندل جدید زنانه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا