سلبریتی هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند

یکشنبه 5 شهریور 1402 فناوری ، گوناگون
سلبریتی هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند

سلبریتی هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند

ارز دیجیتال بیت کوین فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است. ایلان ماسک و شرکتش تسلا زمانی که در ژانویه 2021 اعلام کردند که حدود 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریده اند، شور و هیجانی در بازار ایجاد کردند. این خبر باعث شد تا افراد بیشتری به سکه دیجیتال اعتماد کنند و قیمت را به بالاترین حد خود رساند. در یک نقطه، ارزش آن بیش از 56000 دلار برای هر سکه بود.

ماسک میلیاردها دلار را در یک روز از دست داد

اما از سال 2021 ارزش بیت کوین کاهش یافت. تا سال 2023، تنها نیمی از بالاترین قیمت خود ارزش داشت. در واقع، یک روز در سال 2021 بود که قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت. بلومبرگ گزارش داد که ایلان ماسک با تمام بیت کوین های موجود در کیف پول دیجیتال خود، در عرض یک روز حدود 15 میلیارد دلار از دست داد.

همه آنچه باید در مورد ارزهای دیجیتال بدانید

برای بسیاری از مردم، ارزهای دیجیتال یک راز باقی مانده است. واقعاً نوسان قیمت بیت کوین به چه معناست؟ و با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال چه کاری می توانید انجام دهید؟

ارزهای دیجیتال: سرمایه گذاری خوبی است؟

آنها دیجیتال و گریزان هستند و قیمت آنها می تواند هزاران دلار در روز در نوسان باشد. در حالی که بسیاری از سرمایه گذاری روی آنها مردد هستند، افراد مشهوری مانند جانی دپ، مدونا و بیل گیتس اعتماد خود را به آن ها نشان داده اند. در اینجا اطلاعات مهمی در مورد تجارت و افراد مشهور درگیر در آن آورده شده است.

بیت کوین: ارزش کل آن

بیت کوین، اولین و بزرگترین ارز دیجیتال، در ژانویه 2009 به چشم آمد. از آن زمان، تعداد محدودی بیت کوین تولید شده است تا ارز کمیاب و ارزشمند باقی بماند. چهارده سال پس از اختراع آن، ارزش کل تمام بیت کوین ها در جهان حدود 567 میلیارد دلار است. چیزی که ده سال پیش وجود نداشت، اکنون به ارزش 567 میلیارد دلار در ارز دیجیتال تبدیل شده است.

ارزهای دیجیتال: جایگزینی برای پول بانکی

برخلاف ارزهای سنتی، مانند دلار یا ین، ارزهای دیجیتال اسکناس یا سکه واقعی نیستند. در عوض، آنها کدهای طولانی و غیرقابل شکستی هستند که در رایانه ها ذخیره می شوند. بیت کوین در اوج بحران مالی 2008-2009 اختراع شد. سازندگان آن می خواستند نوعی پول را معرفی کنند که به سیستم بانکداری سنتی وابسته نباشد

بیت کوین: یک ایده آل آرمان شهر

سانتوشی ناکاموتوی مرموز، نام مستعار سازنده(های) بیت کوین، که هیچکس تا به حال او را ندیده است، رویای دنیایی را در سر می پروراند که در آن مردم بتوانند با پول جایگزین پرداخت کنند. آنها بدون هیچ گونه مداخله بانکی یا دولتی، بین یکدیگر معاملات انجام دهند. کریپتوها یک رویای اتوپیایی بودند.

بیت کوین: استخراج

چگونه چنین پول “پنهانی” ممکن است؟ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در فرآیندی به نام «ماینینگ» ساخته می شوند. این فرآیند باعث می شود که هر سکه از ترکیبی منحصر به فرد از کدها تشکیل شود. منحصر به فرد بودن آنها چیزی است که به ارزهای دیجیتال ارزش می دهد. آنها را نمی توان کپی کرد و ردیابی کرد. شما می توانید با آنها به صورت ناشناس و در سراسر مرزهای ملی بدون تغییر ارز هزینه ها را پرداخت کنید.

اسنوپ داگ: اولین پذیرنده بیت کوین

پس از شروع بیت کوین، افراد کمی علاقه مند به خرید ارزهای به اصطلاح رمز شده بودند. در میان اولین پذیرندگان رپ اسنوپ داگ بود. او اعلام کرد که مردم می توانند برای آلبوم آینده او در سال 2013 با 0.3 بیت کوین پرداخت کنند. هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد آلبوم‌هایی که اسنوپ داگ برای بیت‌کوین فروخته است وجود ندارد، اما Business Insider تخمین می‌زند که با قیمت فعلی آنها، “او احتمالاً می‌توانست بیش از 1000 دلار برای هر آلبوم درآمد داشته باشد.”

مل بی: با بیت کوین پرداخت کنید

مل بی که در گروه پاپ اسپایس گرلز با نام «scary spice» نیز شناخته می شود، از طرفداران دعوت کرد تا برای تک آهنگ کریسمس سال ۲۰۱۴ او به بیت کوین پرداخت کنند. او به Kryptomoney گفت: “من عاشق این هستم که چگونه فناوری جدید زندگی ما را آسان تر می کند و برای من این هیجان انگیز است. بیت کوین با استفاده از یک ارز طرفداران من را در سراسر جهان متحد می کند.”

بیل گیتس در سال 2014: بیت کوین “هیجان انگیز” است

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، در مورد پول و همچنین رایانه چیزهای زیادی می داند. او در سال ۲۰۱۴ به بلومبرگ گفت که بیت کوین «هیجان‌انگیز» است، زیرا «نیازی نیست از لحاظ فیزیکی در یک مکان باشید» تا پرداخت انجام دهید.

مایک تایسون و کیف پول کریپتو او

کدهای ارزهای رمزنگاری شده شما در یک کیف پول آنلاین محافظت می شوند، که باید آنها را از هکرها یا مامور مالیات ایمن نگه دارد. بوکسور سابق مایک تایسون در سال 2015 بیت کوین را تبلیغ کرد و خالکوبی صورت معروف خود را به عنوان لوگوی یک شرکت تولید کننده کیف پول بیت کوین ارائه کرد.

ارزهای دیجیتال در کیف پول خود قفل شده اند

امنیت کیف پول های ارزهای دیجیتال بسیار قوی است. در واقع شکستن رمزهای عبور آنها به قدری دشوار است که برخی از افرادی که در روزهای اولیه بیت کوین خریدند و رمز عبور را فراموش کردند، اکنون صاحب پولی هستند که نمی توانند به آن دست بزنند.

در باند کریپتو: گوئینت پالترو

تا سال 2017، افراد مشهور بیشتری وارد بازار ارزهای دیجیتال شدند. گوئینت پالترو به چهره یک برند کیف پول بیت کوین تبدیل شد و همچنین به دنبال کنندگان خود در توییتر درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال توصیه کرد.


پاریس هیلتون روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرد

شخصیت اجتماعی ثروتمند پاریس هیلتون نیز می خواست درگیر ارزهای دیجیتال شود. در سال 2017، او تصمیم گرفت تا تعداد زیادی ارز دیجیتال جدید بخرد: LydianCoin. تا سال 2019، این سکه هر کدام 0.003 دلار ارزش داشت و ارزش کل تمام لیدیان کوین ها در جهان بسیار زیاد بود… 8.31 دلار.


FOMO: ترس از دست دادن بیت کوین

در دسامبر 2017، زمانی که بیت کوین در اوج قرار داشت، بسیاری از معامله گران از اینکه زودتر آن را نخریده اند پشیمان شدند. آنها برای ترس از دست دادن (FOMO) وارد بازار شدند. متأسفانه برای آنها، ارزش سکه افزایش نیافته است. سقوط کرد خریداران جدید در سال 2017 نزدیک به 20000 دلار برای بیت کوینی خرج کرده بودند که یک سال بعد ارزش آن کمتر از 4000 دلار بود.


HODL: برای زندگی عزیز دست نگه دارید

با این حال، اگر این سرمایه گذاران بیت کوین خود را حفظ می کردند، در سال 2021 سود زیادی به دست می آوردند – و حتی امروز، پول بیشتری نسبت به زمانی که بیت کوین های خود را خریداری کردند، داشتند. تماشای بالا و پایین رفتن ارزش ها اعصاب خردکن است: به همین دلیل است که آنها با گفتن: “زندگی عزیزم نگه دارید” (HODL) یکدیگر را تشویق می کنند.


کلاهبرداری ها و رسوایی های رمزنگاری

بیت کوین مدت ها تلاش می کرد تا از 20000 دلار فراتر رود زیرا از سال 2017 رسوایی های زیادی پیرامون ارزهای دیجیتال وجود داشته است. هکرها و کلاهبرداران میلیون ها دلار از سرمایه گذاران ناآگاه دزدیدند و نشان دادند که این کد در نهایت محرمانه و ایمن نیست.


لایت کوین، اتریوم و بیت کوین

در حالی که بیت کوین 48 درصد از بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد، سکه های زیادی وجود دارد. دو ارز دیجیتال برتر اتریوم و لایت کوین هستند. اتریوم سال 2023 را با حدود 1.100 دلار شروع کرد، به حدود 1.900 دلار رسید و سپس دوباره به 1.600 دلار سقوط کرد. در همین حال، لایت کوین از 66 دلار به 103 دلار افزایش یافت و به 79 دلار بازگشت.


هنگ کنگ، کره جنوبی و ژاپن کشورهای اصلی ارزهای دیجیتال هستند

شرکت های آسیایی میزبان بازارهای ارزهای دیجیتال، به ویژه در هنگ کنگ، و سرمایه گذارانی که این توکن ها را خریداری می کنند، بیشتر از همه در کره جنوبی و ژاپن، انگیزه زیادی به ارزهای دیجیتال در سراسر جهان داده اند.

مدونا یکی از طرفداران ریپل است

سکه XRP که قبلاً ریپل نامیده می شد نیز در بین ۵ ارز دیجیتال برتر قرار دارد. این سکه بسیار ارزان است، فقط 0.61 دلار، اما تعداد زیادی از آنها وجود دارد و ارزش کل آنها 36 میلیارد دلار است. اسنوپ داگ و مدونا هر دو طرفدار ریپل هستند. به گزارش بیزینس اینسایدر، ملکه پاپ کمک های “سخاوتمندانه” از ریپل برای بنیاد Raising Malawi خود دریافت کرد.

تتر
تتر به اصطلاح یک استیبل کوین است، به این معنی که به دلار آمریکا متصل است و همیشه حدود 1 دلار باقی می ماند. طرفداران واقعی کریپتو در مورد تتر هیجان زده نیستند، زیرا سکه به یک ارز سنتی وابسته است و در آرمان شهر پول بدون بانک نمی گنجد.


کریپتوها در کشورهای دارای تورم محبوب هستند

ارزهای دیجیتال به ویژه در کشورهایی که ارزهای سنتی در حال بالا و پایین رفتن هستند بسیار محبوب هستند. به عنوان مثال می توان به ترکیه با لیر ترکیه نامشخص و آرژانتین با پزو آرژانتینی متورم خود اشاره کرد.


ونزوئلا و پترو

ونزوئلا کشوری با شدیدترین تورم در دهه گذشته بوده است. ارزش بولیوار ونزوئلا روز به روز کاهش یافته است. پس رئیس جمهور نیکلاس مادورو چه تصمیمی گرفت؟ او یک ارز دیجیتال ثابت و نشکن برای مردم ونزوئلا اعلام کرد: پترو (اشاره به محصول اصلی صادراتی این کشور، نفت).


بیت کوین مانند تراشه های قمار

بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از سرمایه‌گذاران جوان را جذب می‌کند که امیدوارند با سکه‌ای که به سرعت در حال رشد است، درآمد سریعی داشته باشند. آنها می توانند سکه ها را کوتاه کنند، آنها را در همان روز بخرند و بفروشند تا از قیمت های نوسان خود سود ببرند، یا می توانند طولانی مدت باشند. این بدان معناست که آنها سکه را می خرند و صبر می کنند تا ارزش آن افزایش یابد – حتی اگر سال ها طول بکشد.


مارک زاکربرگ: سکه رمزنگاری او

سکه های جالب دیگری نیز وجود دارد، به عنوان مثال، سکه های معرفی شده توسط فیس بوک. بله، مارک زاکربرگ نیز در تبلیغات کریپتو مشارکت دارد. او ارز دیجیتال لیبرا را راه‌اندازی کرد که مردم از سراسر جهان را قادر می‌سازد تا از طریق شبکه‌های اجتماعی شرکتش به یکدیگر پرداخت کنند.


شکست فیسبوک با لیبرا

سکه لیبرا از فیس بوک و شرکت مادر آن متا از همان ابتدا بحث برانگیز بود. بانک‌های مرکزی و دولت‌ها به این دلیل اعتراض کردند که نگران این بودند که پرداخت‌ها از طریق فیس‌بوک ایمن نباشد یا اینکه بر بخش مالی جهان تأثیر زیادی بگذارد. در پایان متا نام سکه را به Diem تغییر داد و پس از آن کریپتو از بین رفت. اکنون دیگر استفاده نمی شود.

اشتون کوچر و ارزهای دیجیتال

اشتون کوچر در یک ارز دیجیتال به نام UnikoinGold سرمایه گذاری کرد. این سایت توسط یک سایت قمار ورزش های الکترونیکی ساخته شده است تا بازیکنانش بتوانند با یک سکه قابل تعویض بین المللی پرداخت کنند.


مسی و می ودر

ورزشکارانی که پول زیادی برای سوزاندن دارند نیز به تجارت کریپتو علاقه دارند. بوکسور فلوید می ودر روی چندین سکه دیجیتال جدید سرمایه گذاری کرد، در حالی که لئو مسی سفیر برند شرکتی است که یک گوشی هوشمند ویژه برای ارزهای دیجیتال تولید می کند.


ارز دیجیتال جانی دپ

جانی دپ در شرکتی سرمایه گذاری کرد که به افرادی که از فیلم ها و بازی های آنلاین آن استفاده می کنند، نظر می دهند و به اشتراک می گذارند، توکن می دهد.

سلبریتی هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند

سلبریتی هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند

ارزهای دیجیتال هنوز یک مدینه فاضله هستند

تاکنون استفاده از ارزهای دیجیتال محدود بوده است. در حالی که برخی از آنها واقعا گران هستند و برخی دیگر سقوط می کنند، هیچ یک از سکه ها نتوانسته است جایگزین دلار، ین و یورو قدیمی شود. تا حالا.

منبع : MSN

بزرگترین موزه های خودروی جهان

بزرگترین موزه های خودروی جهان

کافه گردی و اصطلاحات رایج آن

کافه گردی و اصطلاحات رایج آن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا