بیوگرافی برد پیت

یکشنبه 1 آبان 1401 بیوگرافی
بیوگرافی برد پیت

چکیده بیوگرافی برد پیت Brad Pitt

نام: ویلیام بردلی  پیت

متولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی،اوکلاهاما

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر

سال فعالیت: ۱۹۸۷ _تا کنون

همسران: جنیفر آنیستون از سال (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)*** آنجلینا جولی از سال (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

فرزندان: ۶ فرزند دارد :۳ فرزند خود  به نام های ۱-دختر شیلو  ۲-دوقلوه های به نام  پسر ( به نام ناکس) و یک دختر (به نام ویوین)*۳ فرزند خوانده

 

برد پیت کیست؟

برد پیت بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی است. برد پیت که به خاطر تطبیق‌پذیری و چهره زیبایش شناخته می‌شود،

 برد پیت متولد چه سالی است ؟

پیت با نام ویلیام بردلی پیت در 18 دسامبر 1963 متولد شد.

 برد پیت اهل کجا است ؟

در شاونی، اوکلاهاما به دنیا آمد و در اسپرینگفیلد، میسوری بزرگ شد. ، تبار اصلی پیت به انگلستان برمی گردد.

 

بیوگرافی برد پیت

او پسر جین اتا (هیل هاوس)، مشاور مدرسه و ویلیام آلوین پیت، مدیر شرکت کامیون است. او یک برادر کوچکتر به نام داگلاس (داگ) پیت و یک خواهر کوچکتر به نام جولی نیل پیت دارد. وی یک مسیحی بپتیست است. در دبیرستان کیکاپو، پیت در ورزش، بحث، موسیقی دولتی دانش‌آموزی و موسیقی مدرسه شرکت داشت. پیت در دانشگاه میسوری تحصیل کرد و در آنجا در رشته روزنامه نگاری با تمرکز بر تبلیغات تحصیل کرد. بعد از فارغ‌التحصیلی‌اش از دبیرستان، به دانشگاه میزوری وارد شد و در رشته خبرنگاری، با تأکید بر تبلیغات شروع به تحصیل کرد.

بیوگرافی برد پیت

بیوگرافی برد پیت

شروع فعالیت برد پیت

اولین نقش‌های اعتباری پیت در تلویزیون بود، که در سریال «دنیای دیگر» (1964) شروع شد و سپس در نقش رندی در سریال افسانه‌ای «دالاس» (1978) ظاهر شد. پس از یک رشته حضور مهمان در مجموعه‌های تلویزیونی مختلف در طول دهه 1980، پیت با یک نقش کوچک در تلما و لوئیس (1991) توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد، که در آن او نقش یک جنایتکار سکسی را بازی می‌کرد که با جینا دیویس عاشقانه بود و او را به دام انداخت. این امر منجر به ایفای نقش در فیلم های بدی مانند جانی جیر (1991) و دنیای خنک (1992) شد. اولین فیلمی که باعث شناخته‌شدن برد پیت شد، فیلم تلما و لوییز محصول سال ۱۹۹۱ بود اما حرفه پیت با بازی در فیلم رودخانه ای از میان آن می گذرد (1992)، که موقعیت او را به عنوان یک بازیگر چندلایه در مقابل یک چهره زیبا تثبیت کرد، به اوج رسید.

برد پیت و آنجلینا جولی

برد پیت و آنجلینا جولی

همسران و رابطه های عاشقانه برد پیت

پیت در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل ۱۹۹۰ با ستارگان زیادی رابطه داشته‌است از جمله این ستارگان می‌توان به روبین گیونز، جیل شولن و جولیت لوئیس اشاره کرد. اما یکی از رابطه‌های وی که بسیار حالت عمومی به خود گرفت، رابطه پیت با گوئینت پالترو بود که در بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ رخ داد.

همسر اول برد پیت

همسر اول برد پیت

وی در سال ۱۹۹۸ با جنیفر آنیستون آشنا شده و دو سال بعد در ۲۹ ژوئیه سال ۲۰۰۰ با وی در یک مراسم خصوصی در ملیبو ازدواج می‌کند. و در سال ۲۰۰۵  طلاق گرفتند. در زمانی که درخواست طلاق پیت و آنیستون در دادگاه در حال بررسی بود، پیت جذب بازیگر فیلم آقا و خانم اسمیت، آنجلینا جولی می‌شود . و اعلام میکند عاشق آنجلینا جولی شده‌است.

همسر دوم برد پیت

همسر دوم برد پیت

این دو در سال ۲۰۰۵ به مرور بیشتر با هم دیده شده که در نهایت در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۶ موضوع بارداری جولی طی مصاحبه خودش با مجله پیپل تأیید می‌شود؛ که بر همین اساس نیز رابطه آن‌ها به شکل رسمی تأیید شد. در سال ۲۰۱۲ نیز بعد ۷ سال در کنار هم بودند، پیت و جولی، نامزدی رسمی خود را اعلام کردند. برد پیت و آنجلینا جولی، بعد از نزدیک به ۹ سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۴ ازدواج کرده‌اند،در سپتامبر ۲۰۱۶ جولی پس از ۲ سال ازدواج به دلیل ‘تفاوت‌های غیرقابل تطبیق’ درخواست جدایی از پیت را داد.

طلاق آنجلینا جولی و براد پبت محبوب ترین زوج هنری  با داشتن ۶ فرزند و پس از ۱۲ سال زندگی مشترک، در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۶ پیوندشان را شکستند.

 

فرزندان برد پیت

آنجلیا و برد پیت ۶ فرزند دارند که سه فرزند آنها را به فرزند خواندگی گرفتند. آنها از ازدواج خود ۳ فرزند  یک دختر و یه دوقلو دختر وپسر  دارند

آنجلینا جولی تا پیش از آشنایی با برد پیت، یک فرزند داشت. این دو بعد از آشنایی با یکدیگر و در سفری به آدیس آبابا، پایتخت کشور اتیوپی، دختربچهٔ شش‌ماهه‌ای را به فرزندخواندگی خود قبول می‌کنند. به نام  زهرا است. در دسامر 2005 اعلام شد که پیت درخواست کرده است که هر دو فرزند‌خوانده‌های جولی را قانوناً به فرزندی قبول کند و نام خانوادگی این بچه‌ها رسماً به جولی-پیت تغییر یافت

فرزندان برد پیت

فرزندان برد پیت

سومین فرزند پیت و جولی، حاصل رابطه این دو است و در نامیبیا متولد شده. نام فرزندشان را که دختر است را  شیلو نهادند. پاسپورت وی متعلق به کشور نامیبیا است.پیت و جولی تصمیم گرفتند که اولین عکس از این نوزاد خود را به فروش برسانند. حقوق این تصویر در آمریکای شمالی به مبلغ ۴٫۱ میلیون دلار به شرکتی به فروش رسید و همین تصویر برای کشور بریتانیا با مبلغ ۳٫۵ میلیون دلار، توسط یک مجله انگلیسی خریداری شد. پول‌های بدست آمده نیز به سازمان‌های خیریه‌ای که برای کودکان آفریقایی فعال بودند اهدا شد.

فرزندان برد پیت

فرزندان برد پیت

در ۱۵ مارس ۲۰۰۷، جولی پسر ۳ ساله‌ای را که اهل کشور ویتنام است به فرزندخواندگی قبول می‌کند.و او را پکس تین جولی-پیت نامید.

در 12 جولای 2008 فرزندان دو قلوی این زوج، یک پسر بنام ناکس و یک دختر بنام ویوینی در بیمارستان لئون در شهر نایس فرانسه متولد شدندالبته او در جشنواره فیلم کن همان سال اظهار کرده بود که انتظار یک دوقلو را داشته‌است. اولین تصویر از این دو کودک نیز به مبلغ ۱۴ میلیون دلار به فروش رفت و تمامی این مبلغ به بنیاد خیریه پیت و جولی اهدا شد تا صرف نیازمندان شود.

 

شهرت برد پیت

اولین نقش‌های موفق و اصلی وی در فیلم‌های بعدی‌اش چون رودخانه‌ای که از آن میان می‌گذرد (۱۹۹۲)، مصاحبه با خون‌آشام (۱۹۹۴) و افسانه‌های خزان (۱۹۹۴) اتفاق افتاد.دو فیلم هفت و ۱۲ میمون باعث تحسین وی از سوی منتقدین شد و در نهایت نیز بخاطر فیلم ۱۲ میمون، برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و همچنین به دلیل بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود برنده یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

شهرت برد پیت

شهرت برد پیت

حدود ۴ سال بعد، فیلم باشگاه مبارزه با بازی برد پیت به نمایش درآمد و سپس نقش‌آفرینی وی در سه فیلم یازده یار اوشن، دوازده یار اوشن و سیزده یار اوشن توجه مخاطبان را به سویش جلب کرد.

 

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

با این وجود اما از نظر درآمد، پرفروش‌ترین فیلم‌هایش، تروآ، آقا و خانم اسمیت و جنگ جهانی زد هستند. دومین و سومین نامزدی دریافت جایزه اسکار برد پیت برای فیلم‌های دیگرش، مورد عجیب بنجامین باتن (۲۰۰۸) و مانیبال (۲۰۱۱) بود. پیت مالک یک شرکت تهیه فیلم به نام پلن بی اینترتینمنت است که چند فیلم وی مانند جدا افتاده و مانیبال محصول این شرکت هستند. هردوی این فیلم‌ها نیز موفق بودند، به‌طوری‌که فیلم جدا افتاده برنده جایزه اسکار بهترین فیلم، و فیلم مانیبال نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شدند.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

جذاب ترین هنر پیشه مرد

درسال 1993 برد پيت از دید نشریۀ امپایر بعنوان یکی از 25 ستاره جذاب تاریخ سینما انتخاب شد. همچنین دو مرتبه در سال‌های 95 و 2000 بوسیلۀ نشریه پیپل به عنوان جذاب‌ترین هنرپیشۀ مرد برگزیده شد

 بیوگرافی و زندگینامه محسن مسلمان

 بیوگرافی محسن مسلمان

بیوگرافی خشایار الوند

آخرین دیدگاه‌ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا