بیوگرافی شهرام شب پره

سه‌شنبه 14 بهمن 1399 بیوگرافی

شهرام شب‌ پره متولد 17 بهمن 1326 در تهران ، خواننده آهنگساز و ترانه سرا است.

 

تحصیلکرده مقطع دیپلم از دبیرستان خامنه ای پور می باشد که از 16 سالگی خواندن را شروع کرد و حالا لس آنجلس بوده و پس از ویگن مرد اول موسیقی پاپ است.

 

خانواده

 

در بیمارستان ورجاوند تهران به دنیا آمد و در محله تهران نو و در یک خانواده فرهنگی و موسیقی دوست رشد کرد ، پدرش افسر ارتش و نوازنده سنتور بود.

 

مادرش خانم فروغ الزمان مدیر و معلم دبیرستان بوده که تار هم می نواخت.

خواهر و برادران

 

برادر و خواهر شهرام نیز همه موسیقی را به صورت حرفه ای پیگیری کردند ، شهبال شب پره خالق و حامی گروه بلک کتس کلارینت (قره نی) می نوازد.

 

شهنام که در تگزاس زندگی میکند گیتار را به صورت حرفه ای می زند ، شهناز خواهرش نیز از کنسرواتوار معتبر موزیک وین اتریش در رشته پیانو فارغ التحصیل شده است.

 

 

 

شروع از 13 سالگی

 

شهرام در سال 1339 وقتی 13 ساله بود نواختن درام (تنبک) را شروع کرد تا اینکه از 16 سالگی کار حرفه ای را با خواندن در هتل مجلل قو در شمال شروع کرد.

 

تشکیل گروه شورشیان

 

سال 1343 وقتی 17 ساله بود به همراه ابراهیم حامدی معروف به ابی و سیاوش قمشی گروه موسیقی شورشیان را تشکیل دادند که مدت کوتاهی بسیار درخشید.

مهاجرت

 

او در سال 1356 اولین آلبوم خود بنام «گرگ و بره» را انتشار داد تا اینکه قبل از وقوع انقلاب ایران را به مقصد خاک آمریکا و شهر لس انجلس ترک کرد.

 

در سال 1359 وقتی آمریکا بود آلبوم دیار و سپس آلبوم هیچ کجا ایران نمیشه را منتشر کرد.

 

ازدواج

 

شهرام شب پره سالهاست با خانم نسترن ازدواج کرده که ثمره این زندگی تنها یک دختر بنام دنیا می باشد ، این زوج سال هاست در کنار هم زندگی می کنند.

 

 

عکس شهرام شب پره و همسرش

عکس شهرام شب پره و همسرش نسترن

 

حمله در کنسرت

 

در کنسرت 11 فروردین 1396 در مالزی چند مهاجم ایرانی زمان اجرای وی با هجوم به وی در روی صحنه باعث شکستگی سر و استخوان و در نهایت بستری او شدند.

 

تجربه بازیگری

 

این خواننده و ترانه سرا تجربه حضور در سینمای ایران قبل از انقلاب را نیز دارد ، او بعنوان بازیگر در 5 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است.

 

● بوی گندم – 1356

● ماهی ها در خاک می میرند – 1356

● علف های هرز – 1355

● شب غریبان – 1354

● عروس دجله – 1333

 

 

 

بر علیه سیاوش قمیشی

 

سیاوش قمیشی کلاهبردار است و برای شعور و احساسات مردم ارزش قائل نیست و تنها به دنبال راهی است که درآمد بیشتری از قراردادهایش به جیب بزند.

 

قمیشی در کنسرت‌ هایش زنده نمی‌ خواند و روی آهنگ‌ ها لب می‌ زند ، همچنین قمیشی انسان مادی و بی‌ محبتی بوده که خیرش حتی به پسرش هم نمی‌ رسد.

 

شهرام شب پره و برادرش شهبال

شهرام شب پره و برادرش شهبال

 

همکاری با بزرگان

 

بعنوان آهنساز و ترانه سرا با ابی ، لیلا فروهر ، گوگوش ، ناهید ، شهرام صولتی و خیلی های دیگر همکاری داشتم و با ستار هم بصورت مشترک کار کردیم.

 

در فروردگاه ترکیه با پرستو صالحی

در فروردگاه ترکیه با پرستو صالحی

آرزو بازگشت به ایران

 

آرزویم هست بروم تو مملکت خودم ، حتی اگر اجازه کار موسیقی نداشته باشم فقط بتوانم کار کنم تا هزینه درآمد زندگی ام  را در بیارم و دیگر هیچی نمی خوام

 

پاسپورت ایرانی دارم ، تمام اسناد رسمی ازدواج رو هم از سفارت گرفتم.

 

از رپ متنفرم

 

من موسیقی های که با ریتم و با فیلینگ هست از جمله ری چارلز و بیتلز گوش می کنم اما از رپ بخصوص رپ ایرانی متنفرم چون با فرهنگ ما جور نیست.

بیوگرافی ابرو شاهین

بیوگرافی ابرو شاهین بازیگر ترکیه ای( سریال هرجایی)

سینما بالیوود

سینما بالیوود/ بیوگرافی "عامر خان" معروف به امیر خان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi