بیوگرافی آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان

یکشنبه 30 مرداد 1401 بیوگرافی
آدولف هیتلر

چکید های از بیوگرافی آدولف هیتلر

آدولف هیتلر از سال 1933 تا 1945 رهبر آلمان بود. او رهبر حزب نازی بود و به یک دیکتاتور قدرتمند تبدیل شد. هیتلر جنگ جهانی دوم را با حمله به لهستان آغاز کرد و سپس به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر حمله کرد. او همچنین به این دلیل که می خواهد یهودیان را در هولوکاست نابود کند، شناخته شده است.

نام:آدولف هیتلر

متولد: 20 آوریل 1889 در Braunau am Inn، اتریش-مجارستان

شغل: دیکتاتور آلمان

درگذشت: 30 آوریل 1945 در برلین، آلمان

علت مرگ: خودکشی

بهترین شهرت برای: شروع جنگ جهانی دوم و هولوکاست

همسر: اوا براون (ا. ۱۹۴۵)

 

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر

 

آدولف هیتلر کیست؟

آدولف هیتلر سیاستمدار آلمانی و رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان بود. ولف هیتلر از سال 1933 تا 1945 صدراعظم آلمان را برعهده داشت و به عنوان دیکتاتور و رهبر حزب نازی یا حزب کارگران ناسیونال سوسیالیست آلمان در بخش عمده ای از دوران قدرت خود خدمت کرد.

 

آدولف هیتلر در چه سالی به دنیا آمد

آدولف در 20 آوریل 1889 در شهری به نام برانائو ام اینشهری در اتریش-مجارستان به دنیا آمد.

 

خانواده آدولف هیتلر

او چهارمین بچه از میان شش بچه آلویس هیتلر و همسر سومش، کلارا پولتزلبود.

خانواده‌اش به اطراف نقل مکان کردند، مدت کوتاهی در آلمان زندگی کردند و سپس به اتریش بازگشتند. هیتلر کودکی شادی نداشت. هر دو والدین او نسبتاً جوان مردند و بسیاری از برادران و خواهران او نیز مردند.

رابطه خوبی با پدرش نداشت و معمولا از پدرش کتک می خورد ولی درست بر عکس آن رابطه نزدیک صمیمی با مادرش داشت

هیتلر مکرراً با پدر خشن خود که از نظر عاطفی خشن بود، درگیر می شد، پدری نیز علاقه بعدی پسرش به هنرهای زیبا را به عنوان شغلی تایید نمی کرد.

پس از مرگ برادر کوچکترش، ادموند، در سال 1900، هیتلر منزوی و درونگرا شد.

 

تحصیلات آدولف هیلتر

آدولف در مدرسه خوب عمل نکرد. او قبل از اینکه به وین، اتریش برود تا رویای خود را برای هنرمند شدن دنبال کند، از چند مدرسه اخراج شد. هیتلر زمانی که در وین زندگی می کرد متوجه شد که استعداد هنری زیادی ندارد و خیلی زود فقیر شد. او بعداً به مونیخ آلمان نقل مکان کرد تا بتواند یک معمار شود.

 

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر

 

سرباز در جنگ جهانی اول

در سال 1903، پدر هیتلر به طور ناگهانی درگذشت. دو سال بعد، مادر هیتلر به پسرش اجازه داد تا مدرسه را رها کند. پس از مرگ او در دسامبر 1907، هیتلر به وین نقل مکان کرد و به عنوان یک کارگر معمولی و نقاش آبرنگ مشغول به کار شد. او دو بار به هنرستان هنرهای زیبا مراجعه کرد و هر دو بار رد شد.

او به دلیل کمبود پول خارج از مستمری یک یتیم و وجوه حاصل از فروش کارت پستال، در پناهگاه های بی خانمان ماند. هیتلر بعداً به این سالها به عنوان زمانی اشاره کرد که برای اولین بار یهودی ستیزی خود را پرورش داد، اگرچه بحث هایی در مورد این روایت وجود دارد.

در سال 1913 هیتلر به مونیخ نقل مکان کرد. در آغاز جنگ جهانی اول، او برای خدمت در ارتش آلمان درخواست داد. او در آگوست 1914 پذیرفته شد، اگرچه هنوز شهروند اتریش بود.

با شروع جنگ جهانی اول، هیتلر به ارتش آلمان پیوست. آدولف برای شجاعت دو بار صلیب آهنین دریافت کرد. در طول جنگ جهانی اول بود که هیتلر به یک میهن پرست آلمانی تبدیل شد و همچنین عاشق جنگ شد.

 

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر

آدولف هیلتر و ظهور در قدرت

پس از جنگ، هیتلر وارد سیاست شد. بسیاری از آلمانی ها از اینکه جنگ را باخته اند ناراحت بودند. آنها همچنین از معاهده ورسای که نه تنها آلمان را مقصر جنگ می دانست، بلکه زمین هایی را از آلمان می گرفت، خوشحال نبودند. در همان زمان آلمان در رکود اقتصادی بود. بسیاری از مردم فقیر بودند. بین رکود اقتصادی و معاهده ورسای، زمان رسیدن هیتلر به قدرت فرا رسیده بود.

هیتلر پس از ورود به سیاست متوجه شد که در سخنرانی استعداد دارد. سخنرانی های او قدرتمند بود و مردم به گفته های او اعتقاد داشتند. هیتلر به حزب نازی پیوست و خیلی زود رهبر آن شد. او به آلمان قول داد که اگر رهبر شود آلمان را در اروپا به عظمت باز خواهد گرداند. در سال 1933 به عنوان صدراعظم آلمان انتخاب شد.

بیوگرافی روشنک گرامی بازیگر جوان سریال هم گناه

پس از صدراعظم شدن، هیچ مانعی برای هیتلر وجود نداشت. او بت خود، بنیتو موسولینی ایتالیایی را در مورد چگونگی ایجاد یک دولت فاشیستی و دیکتاتور شدن مطالعه کرده بود. به زودی هیتلر دیکتاتور آلمان شد.

 

هولوکاست و اردوگاه های کار اجباری

از آغاز جنگ جهانی دوم، در سال 1939، تا پایان آن، در سال 1945، نازی ها و همکارانشان مسئول کشته شدن حداقل 11 میلیون غیرنظامی، از جمله حدود شش میلیون یهودی، بودند که نماینده دو سوم جمعیت یهودیان در اروپا بودند.

به عنوان بخشی از “راه حل نهایی” هیتلر، نسل کشی اعمال شده توسط رژیم به عنوان هولوکاست شناخته می شود.

قتل ها و اعدام های دسته جمعی در اردوگاه های کار اجباری و کشتار از جمله آشویتس-بیرکناو، برگن-بلسن، داخائو و تربلینکا و بسیاری دیگر صورت گرفت. دیگر گروه های تحت تعقیب شامل لهستانی ها، کمونیست ها، همجنس گرایان، شاهدان یهوه و اتحادیه های کارگری بودند.

جنگ جهانی دوم

برای رشد آلمان، هیتلر فکر می‌کرد که این کشور به زمین یا «فضای زندگی» بیشتری نیاز دارد. او ابتدا اتریش را به عنوان بخشی از آلمان ضمیمه کرد و سپس بخشی از چکسلواکی را در اختیار گرفت. با این حال این کافی نبود. در 1 سپتامبر 1939 آلمان به لهستان حمله کرد و جنگ جهانی دوم آغاز شد. هیتلر با نیروهای محور ژاپن و ایتالیا متحد شد. آنها با نیروهای متفق بریتانیا، فرانسه، اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده می جنگیدند.

ارتش هیتلر شروع به تسخیر بیشتر اروپا کرد. آنها به سرعت در آنچه حمله رعد اسا یا “جنگ رعد و برق” نامیده می شد حمله کردند. به زودی آلمان بسیاری از اروپا از جمله فرانسه، دانمارک و بلژیک را تصرف کرد.

در سال 1940 هیتلر فعالیت های نظامی خود را افزایش داد و به نروژ، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند و بلژیک حمله کرد. در ماه ژوئیه، هیتلر دستور بمباران در بریتانیا را با هدف تهاجم صادر کرد

با این حال، متفقین به مقابله پرداختند. در 6 ژوئن 1944 آنها به سواحل نرماندی حمله کردند و به زودی فرانسه را آزاد کردند. در مارس 1945 متفقین بسیاری از ارتش آلمان را شکست دادند.
برلین در 2 مه 1945 به دست نیروهای شوروی افتاد. پنج روز بعد، در 7 مه 1945، آلمان بدون قید و شرط تسلیم متفقین شد.

 

مخفیگاه آدولف هیلتر

در 16 ژانویه 1945، هیتلر مرکز فرماندهی خود را به یک پناهگاه حملات هوایی زیرزمینی در نزدیکی صدراعظم رایش در برلین منتقل کرد. پناهگاه بتن آرمه که به Führerbunker معروف است، حدود 30 اتاق داشت که در حدود 2700 فوت مربع گسترده شده بودند.

پناهگاه هیتلر با تابلوهای رنگ روغن قاب شده و مبلمان روکش شده، آب آشامیدنی تازه از یک چاه، پمپ‌هایی برای حذف آب‌های زیرزمینی، یک ژنراتور برق دیزلی و سایر امکانات مجهز بود.

در نیمه شب، در 29 آوریل 1945، هیتلر با دوست دخترش، اوا براون، در یک مراسم مدنی کوچک در پناهگاه زیرزمینی خود ازدواج کرد. در همین زمان، هیتلر از اعدام بنیتو موسولینی دیکتاتور ایتالیا مطلع شد. گفته می شود که او می ترسید که سرنوشت مشابهی برای او رقم بخورد.

 

مرگ آدولف هیلتر

هیتلر در 30 آوریل 1945 از ترس اسیر شدن توسط نیروهای دشمن خودکشی کرد. هیتلر مقداری سیانور مصرف کرد و سپس به سر خود شلیک کرد. اعتقاد بر این است که اوا براون تقریباً در همان زمان خود را با سیانید مسموم کرده است.

 

حقایقی جالب در مورد هیتلر

-هیتلر عاشق سیرک بود، به خصوص آکروبات ها.

-او هرگز کتش را از تنش در نمی آورد، مهم نیست که چقدر گرم می شد.

-ورزش نمی کرد و ورزش را دوست نداشت.

-تنها یکی از 5 خواهر و برادر هیتلر از دوران کودکی جان سالم به در برد، خواهرش پائولا.

-هیتلر در طول جنگ جهانی اول در اثر حمله گاز خردل به طور موقت نابینا بود.

-او یک گربه به نام شنیتسل داشت.

-تحصیلکرده رشته معماری می باشد که در 25 سالگی بصورت داوطلب وارد ارتش شد سپس از سخنرانی و ریاست درحزب به ریاست کشور آلمان رسید

-او شروع کننده جنگ جهانی دوم شد که در آن حدود 70 تا 85 میلیون نفر کشته شدند و اکنون نامش به عنوان یکی از جنایت کاران بزرگ در تاریخ ثبت شده است

-هیلتر  به دلیل شجاعت، نشان درجه یک صلیب آهنین و نشان زخم سیاه را دریافت کرد.

-هیتلر مسئول برخی از وحشتناک ترین جنایات تاریخ بشر بود.

-آلمانی ها را تشویق کرد که بدن خود را از هر گونه مواد مسموم کننده یا ناپاک پاک نگه دارند و کمپین های ضد سیگار را در سراسر کشور ترویج کرد.

بیوگرافی بیل کلینتون

بیوگرافی بیل کلینتون

بیوگرافی سمیرا حسن پور

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا