درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

یکشنبه 26 دی 1400 سلامت
درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

پف زیر چشم دلایل متعددی دارد از جمله دیر خوابیدن، بی‌خوابی، رژیم غذایی ناسالم، حساسیت، کار زیاد با رایانه و عوامل ژنتیکی و … که به کمک یک سری راهکار هایی چونگذاشتن یخ یا کیسه چای روی پف و از قبیل آن.که  ما در این مقاله راه‌های مؤثر دیگری را به شما معرفی خواهیم کرد

درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

دلایل متعددی برای پف زیر چشم‌ها وجود دارد. دیر خوابیدن، بی‌خوابی، رژیم غذایی ناسالم، حساسیت، کار زیاد با رایانه و عوامل ژنتیکی از جمله این دلایل‌اند.به گزارش ایران بانو، راهکارهایی چون گذاشتن یخ یا کیسه چای روی پف برای همه آشناست. اما ما راه‌های مؤثر دیگری را به شما معرفی خواهیم کرد.

درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

ماساژ چشم: گاهی پف به خاطر انباشته شدن مایعات در یک نقطه خاص ایجاد می‌شود و ماساژ می‌تواند این مایع را پراکنده سازد. دست‌ها را روی چشم بگذارید، چشم‌ها و پوست زیرشان را برای دو دقیقه به آهستگی با حرکات دوار ماساژ دهید. اگر این مشکل به‌ندرت برای شما روی می‌دهد این روش می‌تواند به آسانی آن را برطرف سازد.

سیب زمینی خام: بسیاری از افراد برای برطرف کردن پف زیر چشمان خود چند حلقه خیار می‌گذارند. اما اگر خیار نداشتید، چند حلقه سیب زمینی نیز همان کار را می‌کند زیرا سیب زمینی آب اضافی زیر پوست را جذب خواهد کرد. این روش برای افرادی که پف زیر چشمانشان هنگام حساسیت بروز می‌کند مؤثر‌تر است. حلقه‌های سیب زمینی را برای 10 دقیقه روی ورم زیر چشم بگذارید.

تسکین میگرن

قاشق سرد: می‌توانید به جای گذاشتن قطعات یخ، یک قاشق سرد را روی پف چشم‌ها بگذارید. اگر زیاد به این مشکل دچار می‌شوید همیشه یک جفت قاشق در فریزر نگه دارید! سرما ورم مویرگ‌های زیر چشم را می‌خواباند.

شیر پر چرب: چربی شیر به نرم شدن پوست کمک کرده و آمینو اسیدهای موجود در آن ورم و پف را از بین می‌برند. یک دستمال را به شیر آغشته کنید و برای 15 دقیقه روی چشم‌ها نگه دارید. شیر کم چرب این تأثیر را نخواهد داشت.

آب نمک: این محلول به خاطر فرآیند اوسموس آب اضافی زیر چشم‌ها را جذب می‌کند. یک قاشق چایخوری نمک را در 4 لیوان آب گرم بخوبی حل کنید. یک تکه پنبه را به محلول آغشته کنید و برای 5 دقیقه روی چشم‌ها قرار دهید. چندبار این کار را تکرار کنید.

آلوئه ورا: مایع ژل مانند درون برگ‌های آلوئه ورا سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین «ای» است که به از بین بردن پف چشم‌ها کمک می‌کند. به هنگام استفاده از این ماده دقت کنید از تماس آن با چشم‌ها بپرهیزید و تنها در محل پف کردگی را بمالید.

 

درمان‌هایی برای پف زیر چشم‌ها

کاهش وزن

نکات ساده کاهش وزن که واقعا کارساز هستند

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3

مبارزه با اضطراب!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا